Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek a császártól. Mesélné...

Rettegek a császártól. Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Első babám természetes úton jött a világra és most a 2.-at sem indokolja még semmi hogy császárral szülessen,mégis azért tudom hogy bármikor megeshet. Nagyon nem szeretném de lelkileg szeretnék rá felkészülni.


Tehát a legnagyobb félelmem,hogy nem fogok elérzéstelenedni és érezni fogok mindent.

3 hónapja olvastam itt egy anyukát,aki azt írta egy kommentbe hogy ő érezte hogy vágják.


A másik félelmem,hogy megvágják a babámat.


És...egy nagy hülyeség,de jobban félek az érzéstelenítő beszúrásától mint a szüléstöl féltem 1.gyerekemmel. egyszerűen tű fóbiám van. Azért nem kértem epidurálist mert félek a tűtől...


Ti hogy éltétek meg a császárt? Fájt?


2016. jún. 4. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, rengeteg császárt csinálnak nap mint nap, sokan túlélték már, te is túl fogod, ha császár lesz.


Biztosan nem vágják meg a babát, ezen ne aggódj.


Ha valaki érzi, ahogy vágják, akkor szólni kell az anesztesnek, és elkábít - nem tudom pontosan mivel, nem is lényeges. Ami fontos: az érzéstelenítés közben az anesztes folyamatosan teszel, hogy mit érzel, mit nem. hidegvizes vattát érint a bőrödhöz, és vissza kell jelezni, hogy érzed-e, hol érzed jobban. Ha ezekre normálisan válaszolt, nem lehet gond. Akkor kezdik el, ha jó az érzéstelenítés. Amúgy viszonylag könnyű észrevenni, hogy jó, mert a lábadat sem tudod majd feltenni az asztalra.


Egyetlen része fájt: amikor a műtét után az őrzőben a nővér jött, és megnyomta a hasam, hogy távozzon egy kanülbe a mindenféle cucc. Na, az eszeveszettül fájt, akkor átgondoltam az életem.


Pár hétig még persze nehezen mozogtam, de alapvetően nem volt gond. Nem bánom, hogy császár lett, bár nekem mindegy volt, bármire hajlandó voltam, ami a fiam érdeke.

2016. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 2 császárom volt eddig,augusztusban lesz a harmadik. Én pont a sima szüléstől féltem. Elájulok a fájdalomtól meg ilyesmik. Én öszintén írhatom hogy semmi negatív tapasztalatom nimcs a császárról. A szuri egy kicsit kellemetlen. Pár mp alatt hat. Annyit érzel csak ide oda rángatnak hogy a babát ki tudják venni. Varrás kb 15- 20 perc. Meg elèg sokan vannak bent a műtét alatt. Nekem teljes bizonságérzetet adott hogy sokan figyelnek rám. Közben vicceket meséltem nekem. Amikor megy ki az érzéstelenítő hatàsa az elég rossz. Rázott a hideg.A katétert másnap veszik ki. Mem kell tőle félni. Boldog babavárást :)
2016. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz! Én nem készültem császárra, meg se fordult a fejemben, így utólag örülök neki, mert biztos rástresszeltem volna, mint te! Pedig semmi ok nincs rá! A spinális érzéstelenítés nem kellenetlenebb, mint bármilyen szuri, utána valóban rángatásszerű érzés, ahogy kiveszik a babát, de hangsúlyozom, semmi fájdalom. Nekem fizikailag egyáltalán nem volt sokkoló, vagy rossz élmény, rosszabnak kêpzeltem volna, ha előtte gondolkozom ilyesmin. :) Utána pár napig nehézkes a mozgás, az első 24 órában még eléggé fáj, de rohamosan javul. Alapvetően nem kell félni tőle, rosszabb elképzeni, mint átélni, hidd el! :)
2016. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj, de nemsoka ketszeres anya leszel, es itt hisztizel.

En csaszart kertem ! ( kulfoldon lehet valasztani ) .


Ha nem hat az erzestenito, kinyitod a szad es szolsz. Olyan remtortenetet meg el ne higyj, hogy ugy vagtak

, hogy nem hatott. Akkora fajdalom mellett elajul a sokktol ! ( egeszsegugyes vagyok ) . Lehet, hogy kicsit erezte, olyankor szolni kell azert van szank.


Az epidural tuszuras, de nem kell nezned a tut, nem is latod, hisz a hatadba szurjak.


Ne aggodj, sokkal biztonsagosabb a baba szamara mint a termeszetes szules.

2016. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Aha. Hát akkor megjöttem én, akit altattak, mert valami nem stimmolt az érzéstelenítéssel. Szóltam többször is, de lehurrogták a fejemet, majd csak mikor ordítottam akkor nyomták belém az altatót...de azért köszi, jól esik amit írtatok.

Egyébként kérdező, ezen is túl vagyok, talán vállalnék másik gyermeket is.

Ja, és a párom tesójának a homlokán van egy vágás. Császárkor szerezte, igaz 35 éve.

Összeségében ne parázz, ritka a komplikáció.

2016. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Az én gyerekkori barátnőm homlokán is van egy pici heg (pedig már 35 éves...), őt is császározás közben vágta meg az orvos.
2016. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. jún. 4. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!