Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utálok terhes lenni, de miért?

Utálok terhes lenni, de miért?

Figyelt kérdés
Még több mint három hónap van terhességemből, de alig várom hogy túl legyek rajta. Utálok terhes lenni, nem érzem azt amit mások és most azt gondolom ha megszületik sem fog változni. Tudom szörnyű vagyok, hogy ilyeneket írok. Állandóan csak arra gondolok, hogy elrontottam az életem.
2016. jún. 16. 09:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Az csak a filmekben és néhány szerencsés helyzetű esetben van h a terhesség álomszerű..


Nem szégyen h te nem szereted ezt, a kisbabát ettől várod csak magát az állapotot nem bírod


Miért érzed h elrontottad az életed?

2016. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Beszélj valakinek a problémádról, az írottak alapján olyan, mintha a babát nem várnád ("elrontottam az életemet") Hidd el, a terhesség sétagalopp ahhoz képest, amilyen egy pici babával lesz, néhány könnyű esetet kivéve, amikor tényleg csak eszik-alszik egy pici. A felelősség óriási, talán ez rémiszt meg, de hidd el, minden jól fog alakulni, hamar eltelik a vége, és csak sodródsz majd az eseményekkel. Nekem 3 hónap van hátra, második gyerkőc, és tudom, hogy nagyon kaotikus lesz utána minden, a mostani nyugis életünk fenekestül felfordul. Persze nagyon várjuk már mindhárman, de igyekszünk minden percet kiélvezni :)
2016. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

én is utálok terhesnek lenni, alig várom már, hogy vége legyen. de megéri :) nem hiszem, hogy szörnyű lenne, nem mindenkinek van álomterhessége, és még ha az is van, akkor se kell szeretned.

31hkm

2016. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem baj, nekem lelkileg és testileg is borzalmas volt a terhességem, de volt egy csodás szülésem (császármetszés) és azóta van egy csodás, mosolygós, problémamentes gyerekem.


Én mindig azt mondom, a diplomában sem az oda vezető utat élveztem, amikor reggel 7-kor írtam a zh-t statisztikából, hanem azt, hogy azóta azt csinálhatom, amit szeretek. Ugyanez a gyerekkel is, a terhesség egy állapot, majd elmúlik, és lesz egy babád!!!:) Ami szuper!


Ettől függetlenül én a rossz terhesség miatt nem akarok több babát, de ezt az egyet semmiképp sem bánom:) Nem tudhattam, hogy a terhesség ilyen, főleg, hogy ahogy az első is írja, a kultúra össze-vissza hazudozik róla, aztán jön a meglepetés.

2016. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Amikor megyek ultrahangra akkor jò látni meg nem akarom hogy baja legyen, de ennyi. Azért gondolom, hogy elrontottam az életem, még csak 25 éves vagyok a gyerek apjával kapcsolatban sem tudom, hogy már mit érzek. Amúgy Ő örül meg várja főleg hogy lány lesz, aggódik érte. Néha megkérdezi tőlem, hogy Én várom-e meg hogy szeretni fogom-e meg ilyenek.
2016. jún. 16. 09:57
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

húha sztem neked akkor a kapcsolatoddal van a baj :O


Szerintem most fókuszálj a babára, persze próbálj kommunikálni a pároddal, sok időt együtt tölteni, nem biztos h egy baba oldja meg a problémát ha nem érzed már azt mint korábban de sokszor megerősíti a kapcsolatot

2016. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Az oké, hogy utálsz terhes lenni. Sok a kellemetlenség terhesen. Én általában imádtam a terhességet viszont 40 fokban 32 fokos panellakásban néha azt éreztem elegem van a terhességből. Viszont én ilyenkor is vártam és imádtam a babát, alig vártam, hogy meglássam, megfogjam végre. Szóval azt írod ha megszületik sem fog ez változni, már nem annyira jó. Lehet a hormonok, ha megszületik idővel kialakul a kötelék és minden rendben lesz.
2016. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

A terhességet és szülést lehet utálni, én se voltam másként, de ahogy írod, nálad más gond van.

Üljetek le, beszélgessetek. Lehet hogy elhamarkodottan vállaltál gyereket, de már visszacsinálni nem tudod, megoldás kell. Akár pszichológus, ha kellm

2016. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

remélem megerősít a baba a kapcsolatodban de ha nem akkor felnőtt emberként kettőtöknek meg kell beszélni hogy folytassátok úgy hogy a baba érdekei nem sérüljenek.


Együttmaradni csak a kicsiért nem biztos hogy jó ötlet.

2016. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
tervezett baba volt?
2016. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!