Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utálok terhes lenni, de miért?

Utálok terhes lenni, de miért?

Figyelt kérdés
Még több mint három hónap van terhességemből, de alig várom hogy túl legyek rajta. Utálok terhes lenni, nem érzem azt amit mások és most azt gondolom ha megszületik sem fog változni. Tudom szörnyű vagyok, hogy ilyeneket írok. Állandóan csak arra gondolok, hogy elrontottam az életem.
2016. jún. 16. 09:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, tervezett volt először örültem de aztán megváltoztam. Szerintem a rossz kedvhez közel lehet állandó bezártságnak. Nem dolgozom. Anyun meg a páromon kívül szinte nem is beszélek mással.Azért is érzem rosszul magam, hogy nem úgy várom ezt a gyereket ahogy kellene.
2016. jún. 16. 10:46
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Aha lehet ez a baj, nincs inger körülötted


Keress a közeledben kismamákat, jársz kismamatornára vagy más közösségbe?


Egyrészt ez mindenképp jót tenne, lehet hogy mással is találkoznál aki hasonló helyzetben van, ugyanígy érez.



Másrészt nem csak babás közösségbe kéne járnod hanem máshová, egy tanfolyam egy, szakkör stb. Felnőtteknek is lehet ilyet.


Szerintem azzal lesz a baj h mosta csak kismama vagy meg feleség és kicsit elvesztetted önmagad. :)


Ne ess kétségbe!! Próbálj több ingert keresni magad körül és megkeresni a pozitív dolgokat körülötted.


Na és persze pároddal egymásra hangolódni, egy romantikus kirándulás, vacsi, közös program..

2016. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kismama nem tudom földrajzilag merre laksz de ha segít az h kibeszélheted ezt valakivel írj privátot :)


Barátaid, barátnőid vannak?

2016. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Igen, akkor biztos, hogy a körülmények miatt. Nekem fordítva volt, előtte dolgoztam, mászkáltam mindenfelé még terhesen is, aztán otthon"rekedtem" egy sírós, nyűgös babával/gyerkőccel 3 évre... Párom persze dolgozott, "élte az életét".. én meg segítség nélkül... Akkoriban nekem is voltak mindent megkérdőjelező gondolataim... AZtán a nagy ovis lett, én dolgozom, úton a kistesó, már mindjárt más, és csak remélem, hogy nem lesz minden ugyanolyan.

Próbálj meg minél többet kimozdulni, akár pároddal, ha végzett a munkában, akár kismamákkal ismerkedni.. A társaság nagyon fontos, a 4 fal "megöli" a legtöbb embert...ritkán hallok olyat, hogy valaki tök jól érzi magát otthon a babával tök egyedül(!!), úgy h nincsenek rokonok, barátok a környéken sem és a párja reggeltől estig dolgozik... Próbáljatok most változtatni... Első terhességnél amúgy is jön a sok aggodalmas gondolat, "valóban alkalmas vagyok-e erre, már nincs visszaút, egy életen át felelős leszek érte" - természetes, hogy ezek most nyomasztanak, és úgy látom, egyedül vagy ezekkel a problémáiddal, de javaslom, hogy beszéld ki őket a párodnak, jobban fogod magad érezni.

Természetes az aggodalom, szerintem semmi "kóros" nincs benne, lehet, hogy 2-3 hét múlva meg rózsaszín köd lesz, és elmúlik az átmeneti hullámvölgyed.

2016. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz amit az utolsó leírt, ugyanezeket érzem.
2016. jún. 16. 11:10
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Valami hasonlót érzek én is. Nekünk kb. 3hetünk va vissza, de csak fizikailag érzem, hogy terhes vagyok. Természetesen nem szeretném, hogy baja legyen, megvettünk neki mindent, csinálom a szobácskájába a dekorokat, de nem érzek iránta semmit. Nekem kell a "kézzelfoghatóság". Még mindig nem tudom elképzelni, hogy egy gyereket tartsak a kezemben. Pláne nem, hogy anya leszek. Nem simogatom a hasam, nem beszélek hozzá. Olyan személytelennek érzem. Most meg lehet kövezni. Amúgy tervezett baba. Férjem, családom, barátaim nagyon örülnek a babának. Nekem pl. ez is sok. Sok emberrel nem lehet másról beszélni, csak a terhességről. Nyilván változik nálad is és nálam is, ha megszületik. Lehet az ismeretlen, a félelem az, ami most jobba előtérbe került nálunk. Minden jót kívánok!!!!!
2016. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 16os! Nincs ezen semmi megkövezni való :)

Csak a filmekben van az a nagy rózsaszín köd, nekem anyukám mondja mindig, hogy mondhat bárki bármi az egy idegen ember akkor is amikor kijön, hiába te szülted, hiába a te gyereked, még nem ismered. Én 16 hetes terhes vagyok, a férjemmel külföldön élünk és csak anyukám és ő van itt nekem. Nem dolgozom, mert vészes hányós vagyok, 15 kilót fogytam, kb semmit nem rudok megenni, mert kihányom vagy úgy ég a gyomrom, hogy még aludnom is ülve kell, ráadásképp epés vagyok így amiatt is szigorú diétán vagyok ... Magát a terhességet rühellem. Valami baromi nagy csoda kell, hogy én ez még egyszer bevállaljam ÉS haza kell miattam költözni ugyanis ez alatt a 4 hónap alatt is annyra bezárkóztam, mert a férjem napi 18 órákat dolgozik és egyedül ülök a 4 fal közt minden társaság nélkül egy idegen országban, se TV se semmi és a legközelebbi város is minimum 20km. Ne csodálkozz drágám ha ilyeneket gondolsz, én is azt hittem megőrülök, 1 hónap múlva költözünk is haza. Nem simogatom a hasam, nem beszélek hozzá és olyan mintha az óceán fenekén lenne 10.000Kmre ... ugyan várom, higy megszülessen nagyon is és már most imádom, de valahogy nem tudom elképzelni azt, hogy én anya leszek vagy bármi. (Tervezett baba)


Nem tudom merre laksz, mi pestre fogunk visszaköltözni szval ha július végén még szeretnél társaságot akkor nyugodtan keress meg :)

2016. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Amit a 16 os írt Rám is igaz, nem beszélek hozzá mem is tudom mit kellene mondanom. Nehezen tudom elképzelni azt is, hogy lesz majd egy gyerekem mit fogok csinálni nem tudom.
2016. jún. 16. 13:44
 19/21 A kérdező kommentje:
Jaj és igen körülöttem mindenki várja örül neki, én meg olyan semmilyen nem vagyok. Valakivel találkozom rögtön a terhességről kérdez.
2016. jún. 16. 13:45
 20/21 anonim ***** válasza:
Fhuuu engem is ... amikor hazalátogattunk semmi másról nem szólt egy beszélgetés sem ... mindenki a hasamat akarta taperolni holott akkor kb még nem is volt ... nem tudom, hogy ti, hogy vagytok/voltatok vele, de ez engem borzalmasan idegesít ... (mármint, hogy a hasamat akarják tapizni) 17#
2016. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!