Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hetes kismama vagyok, és...

14. hetes kismama vagyok, és 4-5kg-ot híztam ez idő alatt. Ez normális?

Figyelt kérdés
178 cm magas vagyok, 65 kg voltam, most 69 vagyok,70 felé billen lassan a mutató.Nagyon meglepődtem az eredményen.. Abszolut nem látom magamon a hízást, minden ruhám ugyan úgy jó rám. A pocakom viszont már nagyon látszik, és a melleim is háromszorosára nőttek, de a lábam derekam fenekem ugyan olyan, mint volt (mások elmondása szerint is).. akkor hogy lehet ez a majdnem 5 kg? Egy picit aggaszt a dolog, nagyon odafigyelek az étkezésre, és tornázom is..

2016. júl. 15. 17:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Én a 28. Hétig szedtem fel 8kgot, azóta meg összvissz 2kgot. Most 37+5hetesen 10kgnál járok, nekem az elején szaladtak fel hirtelen aztán alábbhagyott a lendület, huszonpár hetesen még szólt is a doki hogy figyeljek oda mert sok lesz a hízás. Hát valahogy sikerült kordába tartani.
2016. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Pedig sajnos ilyenkor még a levegőtől nem hízol! A vacsit pedig ne hagyd ki!!! Egyél! Ehetsz ötször is egy nap, fogyassz sok rostot! Lehet, hogy az anyagcseréd lassult le, egyél pl zabkását, az rostban gazdag... Azt hozzáteszem, hogy nem vészes még a súlygyarapodásod, csak oda kell kicsit figyelni.
2016. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Es miket ehetnek még delutan? Zabkasa oke, de gyumolcsbol sem ettem orult mennyiseget..2barack, v 2szelet sargadinnye.. Es pl nem eszek edesseget..csokit vagy karos nasikat..


Ti miket ettetek? Hogy nezett ki egy napi menutok kb?

2016. júl. 16. 05:19
 14/19 A kérdező kommentje:

El vagyok most picit keseredve, azt hittem jol taplalkozom. Meg sem fordult a fejemben h baj ha gyumolcsot eszek.. Nezegettem pedig meg regen egy oldalt, es ott azt irtak h gyumolcsot zoldseget batran lehet enni.. De akkor ugy latszik h nem.. :(

[link]

2016. júl. 16. 06:31
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a dietetikus mondta ezt. Azért vele állítattam össze étrendet, mert nem szerettem volna újra 22 kgot hízni, nekem sok volt. Ehetsz délután is akár, de akkor este már mást. Zöldséget is választhatsz vagy egy szelet kenyérből szendvics, abonett stb. Ha kismama diabéteszes étrendből ellesel ötleteket azzal nem ártasz, ezt a nőgyógyászom mondta.
2016. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Én 15 hetes múltam, napi 7-8-szor eszem.

172 cm vagyok, 56 kg-ról indultam, ma vagyok 58,8 kg

Így néz ki egy napi menüm, ha dolgozni megyek:

6.30 körül pár db keksz egy bögre tejeskávéval

8.30 körül szendvics zöldséggel vagy pl pizzás csiga

10.30 gyümölcs

12.30 főtt étel, tegnap pl krumplifőzelék fasírttal

14.30 sós vagy édes régcsálbivaló pl sajtos tallár vagy csoki

16.30 ugyanez még egyszer

18.00-19.00 vacsora - változó, de általában szendvics vagy rántotta friss zöldségekkel

Később ha éhes vagyok lecsúszik még egy kis nasi vagy egy darab sajt

2016. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként szerintem ezt a kérdést inkább a védőnővel és az orvossal beszéld meg, ha sok azt majd ők jelzik és szerintem elmondják min változtass. Szerintem egyébként nagyon csinos vagy a kép alapján, és nekem nagynak tűnik a pocid is korodhoz képest, gondolom ez is hozzátesz az 5 kilóhoz!
2016. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen nagyon nagy,mindenki azt mondja, hogy kb mint egy 18-20hetesnek. Ra is kerdeztem a dokitol, azt normalis,h ekkora es minden rendben van, ne aggodjak.

Lehet megnezek egy ilyen kismama diabeteszes etrendet.

Ma pl 5:30 kor reggeliztem.. Egy bogre tej 2 pici teljes kiorlesu pogi es egy banan. 10ora korul egy alma es egy kis dobozos nat.joghurt.. 12:30 kor tokfozelek 1 par virslivel..5korul ettem meg kbfel tanyer fozeleket..

2016. júl. 16. 18:53
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Köszi a lepontozást..:D Basszátok meg..:D
2016. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!