Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam neki, hogy terhes...

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy kedves kolléganőm, akit kirúgtak, mert terhes (ne kérdezzétek, hogy, megoldották). Én is terhes vagyok, 3 héttel mögötte, és annyira szeretném felkeresni, és dumálni vele erről, csakhogy félek, hogy kiszivárog a hír a munkahelyemen, és engem is elküldenek (hónapról hónapra szerződésem van, minél tovább titkolni szeretném). A koléganőm férje is a mi munkahelyünkön dolgozik amúgy. Ti mit tennétek? 9 hetes km vagyok.
2010. ápr. 19. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
HA eddig nem jártatok össze akkor most csak azért hogy elmond neki hogy terhes vagy ne találkozz vele
2010. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ezt a kérdést feltetted azt jelenti hogy annyira nem volt jó kolléganő hogy meg bízhass benne akkor inkább még várj ha majd úgy döntesz hogy a munkahelyen is már el kell mondani akkor előtte felhívod és neki mondod el először hogy nem a munkahelyről tudja meg hanem tőled személyesen
2010. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Én elmonmdanám a fönökömnek. miért jobb ha majd 5 honaposan rug ki? semmilyen támogatásod nem lesz? ráadásul ugy tudom a terhesség miatt nem rughat ki. menj el táppénzre. nem lehet hogy a kolleganöt másmiatt rugták ki?
2010. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 S.Ági ***** válasza:
100%
Ha még bírod,és szeretnél akkor addig dolgozz!-de ha az a feltétele,hogy ne tudja meg senki,mert elküldenek,akkor ne mondd el senkinek!
2010. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hónapról hónapra újítanak szerződést, akkor a helyedben nem beszélgetnék a terhességemről senkinek, mert téged is ki fognak tenni, sajnos megtehetik, nem kötelesek szerződést újítani. Amíg lehet, tartsd titokban, mert utána sem sok ideig tudsz lépni (passzív táppénz, álláskeresési járadék), hátha kihúzod legalább a 6. hónap végéig, akkor tudsz utána gyesen kívül is juttatásokat igényelni.
2010. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ne szólj neki az a biztos.
2010. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Nálam is ilyen probléma volt.Én annyit tanácsolnék hogy mindenképp menj el táppénzre,beszéld meg a dokival,hogy vegyen fel.Én őszintén elmondtam nei hogy mi a szitu,nem is kérdezett semmit,már a kezemben volt a papír hogy "veszélyeztetett" vagyok.Ez volt decemberben,azóta táppénzen vagyok,mert így nem rúghatnak ki!!!!!Májusban szülök :)

Azért majd írj hogy hogyan döntöttél,de szerintem ha szertnél valamilyen juttatást kapni,ez a legjobb lehetőséged!

2010. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen a kedves hozzászólóknak nincs igaza, kirúghatnak terhesen, ha határozott idejű a szerződésed. Pontosabban nem rúg ki, csak hó végén nem köt újat. Ehhez pedig minden joga megvan.

Utolsónak pedig jelzem, hogy akinek határozatlan szerződése van, mint neki is, ahhoz meg nem kell semilyen papír, a terhesség ténye védi őt a munka törvénykönyve szerint a kirúgástól és nem kellett volna ezért végig táppénzen lenni, lehetett volna végig dolgozni is...

Kérdezőnek: szerintem ne beszélj vele, rajta nem segít, te meg előbb mehetsz a munkanélkülibe, ami nem hiányzik neked...

2010. ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

15:57-es vagyok

Azt elkerülte a figyelmemet hogy a kérdezőnek havonta újítjá meg a szerződését.Viszont,nekem más lehetőségem nem volt mivel bérelt munkaerő voltam/vagyok ... ha már ennyire belefolyunk az én problémámba is...

2010. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok táppénzre, semmi bajom, és szükségünk vn a fizumra. Nem hiszem, hogy találok új állást terhesen. És azért jobb, ha később szólok mert akkor addig is kapok fizut természetesen :)


KÖszi a válaszokat, akkor nem szólok annak a munkatársnőmnek. Első most a saját, meg a babám védelme, a dumálás ráér.

2010. ápr. 19. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!