Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam neki, hogy terhes...

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy kedves kolléganőm, akit kirúgtak, mert terhes (ne kérdezzétek, hogy, megoldották). Én is terhes vagyok, 3 héttel mögötte, és annyira szeretném felkeresni, és dumálni vele erről, csakhogy félek, hogy kiszivárog a hír a munkahelyemen, és engem is elküldenek (hónapról hónapra szerződésem van, minél tovább titkolni szeretném). A koléganőm férje is a mi munkahelyünkön dolgozik amúgy. Ti mit tennétek? 9 hetes km vagyok.
2010. ápr. 19. 15:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért ez a hónapról-hónapra történő szerződés módosítás felháborító, hiszen írtó nagy bizonytalanságban tart, bár nem írtad, hogy miért ilyen szerződéssel foglalkoztatnak. Ha nem valamilyen pályázatos közmunkás vagy, közcélú foglalkoztatott vagy hanem pusztán sima munkavállaló akkor azzal jó tisztában lenni, hogy a munkavégzés alapjául szolgáló szerződés típusának megválasztása nem irányulhat a munkavállaló jogos érdekeinek védelmét biztosító rendelkezések érvényesülésének korlátozására, illetve csorbítására. (Mt. 75/A §) Határozatlan időtartamúnak kell tekinteni a munkaviszonyt, ha a határozott időtartamú

munkaviszony azonos felek közötti ismételt létesítésére, illetve meghosszabbítására az ahhoz fűződő

munkáltatói jogos érdek fennállása nélkül kerül sor és a megállapodás megkötése a munkavállaló jogos

érdekének csorbítására irányul. (Mt.79 §)

Amúgy a nő nem kötelezthető terhesség megállapítására irányuló vizsgálatra sem pedig ilyen igazolás bemutatására, kivéve ha munkaköri alkalmasság miatt ezt külön jogszabály előírja. Úgyhogy ha bent valakinek a tudomására jut, nyugodtan tagadd le. A másik pedig ha úgy érzed, hogy a munkahelyeden direkt az ilyen és hasonló problémák miatt (pl: terhesség, táppénz, gyerek betegsége miatti távollét stb) alkalmaznak ilyen szerződéssel, akkor fel lehet hívni a munkaügyi felügyelőséget, interneten ki van írva a zöld számuk is, még a nevedet sem kell megadnod, és ők kimennek és megvizsgálják a foglalkoztatást, mivel ilyen esetben ez nem törvényes.


27 hetes km

2010. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!