Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a kismamának még...

Miért kell a kismamának még ebben is versengeni egymással?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél látom, hogy sokan írják, hogy ők 13 hetesen érzik a baba mozgását. Ez a leggyakoribb válasz, olyat hosszas kutatás után se találtam, ahol valaki leírta, hogy a középidőben érezte először.

A rendelőben is ezt tapasztalom, szinte versengenek a kismamák, ki érzi legkorábban a babát, és ha valaki még 16 hetes sem érzi a babát, akkor megy a sugdolódzás a háta mögött, mintha ettől bárki kevesebb lenne.

Illetve mikor mondtam, hogy nekem 15 hetes, de én még nem érzem, és kétlem, hogy első babát ilyen sokan éreznek a 13. héten, egyből nekem estek, hogy biztos irigykedek.

Pont arról van szó, hogy nem irigylem, és semmivel sem lesz valaki több attól, ha korán érzi a babát.

Sőt, egy ismerős kismama bevallotta, hogy ő még nem érzi, illetve talán valami kis motoszkálást, de nem biztos benne. Most 18 hetes. És már hetek óta azt hazudja ő is mindenkinek, hogy érzi mozogni, mert annyira szégyelli, hogy nem érez még semmit.


Komolyan mondom, egyre betegebb világban élünk, ha már ebből is versenyt kell csinálni.

Meg persze abból, hogy kinek nőtt nagyobbat a pocakja, kinek maradt szebb a bőre (mert ugye az csak igénytelenség, ha kireped, mert bezzeg nekem nem...), kinek nagyobb a baba, ki hízott kevesebbet, kinek mozog többet, ki tud gyorsabban megszülni. (Aki császáros, az természetesen áss el magát!)

Miért kell mindig ezt csinálni? Értem én, hogy valakinek az anyaság az élet értelme, de akkor a saját anyaságával legyen eltelve, és ne a másikét vizsgálgassa!



2016. szept. 12. 10:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Telesen jól fogalmaztál! Egyre betegebb világban élünk...

Megváltoztatni senkit nem tudsz, egyszerűen ne foglalkozz ezekkel a dolgokkal. Csak arra koncentrálj, hogy a te és a családod élete minél "kerekebb" legyen.

Boldog babavárást!

2016. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
11%
(ha ott érzed, ahol nincs a "beled": lent bugyivonalnál. akkor lehet, hogy mégis téved az orvostudomány...)
2016. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

3:

[link]


Ő itt egy fejlett, tíz hetes magzat. Jól látható, hogy közelében sincs a méhfalnak, a petezsák pedig nincs összeköttetésben a te idegrendszereddel. Ezen kívül sem csontjai nincsenek, sőt igazából még lábacskája és kezecséje sem igazán, csak "rügyek".

Szóval hagyjuk már ezeket a meséket. Jó hogy már nem érzi valaki 8 hetesen, amikor még csak tényleg úgy néz ki, mint egy ebihal, és mindennemű mozgásra képtelen.


Egyébként tökéletes iskolapéldája vagy a kérdésben szereplő nőknek.

2016. szept. 12. 11:38
 14/32 anonim ***** válasza:
17%
de te azt is megkérdzőjelezted, hogy 13. héten (tehát betöltött héten) érezze a kismama. Na nézz meg egy akkora babát! Az már sokkal fejlettebb egy 9-10 hetes állapothoz képest, miért nem hihető, hogy van aki érzi?
2016. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
33%
Nekem úgy tűnik, kérdező, főleg az utolsó válaszodból, hogy te magad szítod magad körül a rossz hangulatot és az ellenséges viselkedést.
2016. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
19%

Most aki nem ért veled egyet, azokat lepontozod, akkor te mivel vagy különb a kulcsszavakban általad ecsetelt igen kedves nőktől?

(pedig pl az én válaszom se arról szólt, hogy bizonyítsam, hogy márpedig éreztem - én 16 hetesen éreztem először -, csupán jeleztem, hogy lehet nagyon rákattantál, hogy mindenhol kibeszélést, hátad mögötti fröcsögést látsz)

2016. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
21%

Csak érdekességképp a google kereső (ami a legsűrűbb keresések sorrendjében ajánlja föl a további kereséseket)

ezt írja ki, ha elkezdem írni,hogy "feel baby move at":

Folytatja, hogy feel baby move at 12, 13, 14, majd 11. Tehát a 12, majd 13, stb hetekre keresnek rá a legtöbben. Vajon miért? Igazából költőien kérdezem. Szerintem érdekes.

2016. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj, ez a gyerekszületéssel csak fokozódik.

Az én kedvencem amikor 6 hónaposan áll, 8 hónaposan jár, és 1 évesen mondatokban beszél...

2016. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
29%
KKerdezo, nyomokban ismeros a jelenseg, de nekrd sztem uldozesi maniad van.
2016. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
33%
... És amikor valaki erre rámutat, azt sem viseled túl jól.
2016. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!