Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a kismamának még...

Miért kell a kismamának még ebben is versengeni egymással?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdésnél látom, hogy sokan írják, hogy ők 13 hetesen érzik a baba mozgását. Ez a leggyakoribb válasz, olyat hosszas kutatás után se találtam, ahol valaki leírta, hogy a középidőben érezte először.

A rendelőben is ezt tapasztalom, szinte versengenek a kismamák, ki érzi legkorábban a babát, és ha valaki még 16 hetes sem érzi a babát, akkor megy a sugdolódzás a háta mögött, mintha ettől bárki kevesebb lenne.

Illetve mikor mondtam, hogy nekem 15 hetes, de én még nem érzem, és kétlem, hogy első babát ilyen sokan éreznek a 13. héten, egyből nekem estek, hogy biztos irigykedek.

Pont arról van szó, hogy nem irigylem, és semmivel sem lesz valaki több attól, ha korán érzi a babát.

Sőt, egy ismerős kismama bevallotta, hogy ő még nem érzi, illetve talán valami kis motoszkálást, de nem biztos benne. Most 18 hetes. És már hetek óta azt hazudja ő is mindenkinek, hogy érzi mozogni, mert annyira szégyelli, hogy nem érez még semmit.


Komolyan mondom, egyre betegebb világban élünk, ha már ebből is versenyt kell csinálni.

Meg persze abból, hogy kinek nőtt nagyobbat a pocakja, kinek maradt szebb a bőre (mert ugye az csak igénytelenség, ha kireped, mert bezzeg nekem nem...), kinek nagyobb a baba, ki hízott kevesebbet, kinek mozog többet, ki tud gyorsabban megszülni. (Aki császáros, az természetesen áss el magát!)

Miért kell mindig ezt csinálni? Értem én, hogy valakinek az anyaság az élet értelme, de akkor a saját anyaságával legyen eltelve, és ne a másikét vizsgálgassa!



2016. szept. 12. 10:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
61%
Én nem is találkozom kismamákkal,ha igen,akkor se beszélgetek velük. Miért kéne idegenekkel dumálnom? Mit érdekel kinek mikor mozgott. És párom 8hónaposan járt már,lányom meg akkor kezdett szavakat mondani. És?! Kit érdekel... ez max.a családot,rokonokat érdekli,meg a védőnőt,dokit és ennyi.
2016. szept. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%

Az elég szánalmas,ha valaki mások véleményére adva,attól tartva saját magát csapja be!

Az ilyen "versengés" meg több,mint nevetséges.

De ha valaki ennyire unatkozik,hogy ezzel szórakoztatja magát,hát ne sajnáld tőle ezt az örömöt! :-)

2016. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Az ilyeneket meg kell szokni!

Van akinek a gyereke már 3hónaposan ül, 6 hónaposan áll, 8 hónaposan pedig már szalad, a többiről nem is beszélve....

Az ilyeneket csak el kell engedni a füled mellett.

Nagyon nem szeretem az összehasonlítást sem, mindenki máshogy fejlődik, mint ahogy egy 60 éves is nézhet ki mint egy 30-as, de ez fordítva is igaz lehet......


34 hkm

2016. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
22%
Végül is lényeg, hogy hülye mindenki, még az orvosok is, akik tudják, hogy létezik ilyen. A fontos, hogy te olyan, de olyan okos vagy.. Csak ne szaporodnál.
2016. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%
Egy ismerősnek már 6 hetesen "rúgott" az istennek nem hitte el, hogy az még nem a baba, és mindenkivel veszekedett, aki nem hitt neki. A nőgyógyásszal is összeveszett. :D
2016. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
51%
Mindharom gyerekem felallt hat honaposan. Nem kell elhinni senkinek, bar nem egyedi esetek:)
2016. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
16%
Na latod, itt kezdodik. Te nem hiszed el a magzatmozgast, engem meg folyamatosan lepontoznak a valosag miatt, mikor megirom, hat honaposan felalltak. De eskuszom,ha lesz idom, teszek fel kerdest errol.
2016. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
30%

Azt nem hallottad még, hogy okos enged szamàr szenved?

Te meg làthatóan szenvedsz...


Ami nekem nem érthető:

Mi köze a hason lévő hàjrétegnek a magzat mozgàs érzékelésének???

Mert a legtöbb marha ezt hozza fel, hogy emiatt sem lehet érezni a babàt. Vagy úgy kell ezt elképzelni, hogy kibújik a baba alul és piszkàlja kìvülről a hasamat???


Szerintem akinek nem hihető,hogy 6 hónaposan felàll egy gyerek az i.dióta. Vagy vàrj... szerintem a 100 m gyorsot sem lehet leúszni 5 percen belül. Le.szarom,hogy 45 màsodperc a vilàgrekord, az nem úgy van, mert nem hiszem el.


De szerintem nagyon szivesen küldenek neked videót hasonló szerinted kamunak vélt dolgokról.


Màr felajànlottam egy ugyanilyen irigy ....nak,hogy ha nem hiszi pl hogy éreztem 12 hetesen a mozgàst,akkor szivesen elküldöm a videót ahol 15 hetesen videóztam a hasamat,ahogy mozog a baba.


Semmi gond azzal ha vki később érzi a mozgàst, főleg első babànàl. Mindenkinek az a termésetes amit sajàt maga érez, az ettől eltérő a fura,mert vele nem úgy volt. Nekem elsőre természetes volt, hogy érzem a fiamat, és az is, hogy 14 hetesen kìvülröl is érezte édeasanyàm és a férjem is. Aztàn jöttek azilyen irigy ....ok,mint te és megpróbàltàk tönkretenni ezt a szép élményt. De ahogy akkor is,most is le.sza.rom ki mit gondol vagy érez. Hazudni meg az ilyen topàk miatt sem fogok.


Amúgy nagyon egyszerű oka van a magzatmozgàs érzékelési idejének. Nem minden babànak egyforma az izomzata, a csontsűrűsége.

Sajàt példa:

A fiam 4 kgval született 38. héten. A kórhàzban csodàjàra jàrtak, mert tartotta a fejét!!! Az újszülött fiam!!! 3 hetesen hasról hàtra fordult, 6 hetesen hàtról hasra, félévesen bútorok mellett lépegetett, 10 hónaposan önàllóan jàrt, szaladt.3 évesen tudott alap fokon sakkozni.

Mindehhez nagyobb a kortàrsainàl. 1 évesen 2 évesnek, 2 évesen 4 évesnek, 3 évesen pedig fogyatékos 5 évesnek nézték a jàtszótéren. Mondjuk nem tette zsebre amit kapott a paraszt, aki odajött szóvà tenni, hogy nem a fiamnak való az a kisgyerekeknek való màszóka, erre megmosolyogtam és mondtam, hogy de igen csak nagynövésű a gyerek, ez a neki való, erre közölte kb szó szerint,hogy a fogyatékos 5 évesemmel takarodjak a "nagy" jàtszótérre, mert a picik nem tudnak jàtszani és tàrsasàgnak sem a legjobb egy buta gyerek... Hàt engem hallgatott a jàtszótér az biztos, mert kicsit sem türtőztettem magam. Nem én vittem haza a gyereket 5 perc múlva vörös fejjel...


Persze ennek vannak "àrnyoldalai" is, nem beszélt csak pàr szót 3 évesen. Logopédus kellett. Folyton attól féltem,hogy sérve lesz vagy megemeli magàt valamivel. Meg attól, hogy ovis verekedésbe keveredik és komoly sérülést okoz vkinek. Nem igen rajzolt 5 éves kora előtt. Stb...


Van akinek ez megy, van akinek az. Sosem értettem miért jó a màsikat megkérdőjelezni. Ezt miért nem tudod, egy " de jó neked/ nektek" mondattal lezàrni???

Szerintem ez az undorìtó. Ezért ilyen a vilàg.


Az meg minden anya szive joga, hogy büszke lehessen a gyerekeire, és dicsekedjen vele. Miért is ne tenné? Minden gyereknek van kimagasló képessége, csak meg kell talàlni. Ugyanìgy minden terhességnek is lehet szuper pozitìv jó oldala és rossz is.

Honnan tudod, hogy az aki leìrja,hogy 12 hetesen érezte a babàt mozogni,azpl nem otthon fekszik veszélyeztetett terhesként egész nap és nincs is màs dolga mint magàt figyelgetni???

Cserélnél vele mondjuk ennek tudatàban??? Vagy irigykednél rà tovàbbra is?


H.üly.ék meg mindenhol minden témàban vannak, ha vki 6 hetesen érez mozgàst ... Persze persze...ennyi a reakció. Màs hülyeségén minek idegesìti magàt az ember?

2016. szept. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Ismerős, amiről írsz, sajnos én is tapasztalok ilyet. A munkahelyemen két kolléganőm is babát vár éppen, ők szabályosan licitálnak egymásra. Az egyiknek 12 hetesen kirúgta az oldalát a baba (szó szerint őt idéztem), a másik pedig 6 hetesen nem bírt enni, mert nyomta a baba a gyomrát... Ezek egyéni, mindenkinél eltérő dolgok, aki pedig ezt versenynek érzi, sajnálom. Ahogy a válaszokból is látszik, a többség azért jóval normálisabban áll a kérdéshez
2016. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Illetve mikor mondtam, hogy nekem 15 hetes, de én még nem érzem, és kétlem, hogy első babát ilyen sokan éreznek a 13. héten, egyből nekem estek, hogy biztos irigykedek. "

Értem én amire gondolsz, de te mi jogon vonod kétségbe azt ha valaki korán megérzi a babamozgást? Én 15 hetesen éreztem már, első baba, ráadásul a méhlepényem a mellső falon, de uram bocsánat én már éreztem. Rákérdeztek, elmondtam, most titkoljam el, vagy ássam el magam szégyenemben h ilyet merek mondani? Nekem se tetszik ha valaki ezen versenyezget, általában ilyesmibe bele sem folyok, de azért kétségbe se vonja már senki ha elmondnom mikor éreztem a babát először. Nyilván nem rúgott oldalba akkor még, de én éreztem h ott bizony van már valami. Aki nem érzi azzal sincs semmi gond! Tök normális az is. Különbözőek vagyunk!

35 hetes kismama

2016. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!