Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszteres kismamák,...

Második trimeszteres kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Igazából mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatosan :) Hogyan és mivel telnek a napjaitok? Nő már a pocak? Kényelmes még a mozgás? Hogyan alakul a ruhatár az ősz közeledtével, vannak cuccaitok, amik jók, vagy most közeledik egy nagybevásárlás? És a babadolgokkal hogy álltok?
2016. szept. 14. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. 21 hetes vagyok. A 18 héttől kezdett el nőni a pocak, mostanra már látszik és szép kerek. Ha mozgok akkor nem érzem a babát forgolódni, de ha lefekszem, akkor beindul és ezen a héten már expressz sebességre kapcsolt :) egyre erősebb és nagyobbak a rúgások. Kislányt rejt a pocak, viszont nevekkel sehogy nem állunk. Kismamaruhákat lassanként szerzem be, egy két darabot kaptam ajándékba is, s ha arrafele járok veszek magamnak valamit. Eddig őszre van 3 nadrágom, s télire egy darab, a felsők nagyobb része még megfelel. Jól vagyok, néha picit fáradtabb, de el teszek veszek mindig valamit, no nem rohangászok mint a félőrült, az már nem megy, bárcsak menne... babaruhát még egyáltalán nem vettünk, párom hallani sem akar róla, babonás. Velünk nagyjából ennyi.
2016. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.20+4 hetes vagyok.Ő a 3. babánk,van egy 6 éves fiunk és egy 3 éves lányunk,most kislányt várunk.Reggel és délután zajlik az élet,Napközben nyugalom van,ha éppen nem beteg valamelyik gyerkőc.A mozgás még elmegy,sokszor csücsül rá a baba a hólyagomra,olyankor csak wc közelben szeretek lenni😊.Sokat mozog szerencsére.Pár ruhára őszre szükségem lesz,de inkább nadrágra,télre van az első 2 terhességemről.Baba ruha nem kell,rengeteg van.A 30. héttől tervezem,hogy kiválogatom és kimosom, vasalom a rucikat.Kiságy szintén van.Légzésfigyelőt kell vennünk és babahordozót.Babakocsit majd március környékén.Január 30-ra vagyok kiírva uh egyenlőre ki se lehet majd vinni,ha kivisszük akkor max amíg elviszem a gyerekeket kocsival.Veled mi a helyzet kedves Kérdező?
2016. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

23 és fél hetes kismama vagyok. Napjaim mostanában "nyugisabbak", még jobban odafigyelek magamra és a babámra.

Persze ez eddig is így volt, de most már közelebbivé vált a kapcsolatunk. :) Egyre erősebb és változatosabb mozgásokat végez a pocakomban. Nő a pocak, pont a terhességi kornak megfelelő méretű - ma voltunk UH vizsgálaton és minden rendben volt.

A mozgás: na az már kezd nehézkes lenni. A felállás pl.

Meg már kezd nehéz lenni a borotválkozás meg a lábamon a körmeim kilakkozása, a bugyi meg nadrág felvétele is már másként megy. :)

A ruhatár: még mindig nyár van (hiába van szeptember közepe...), bár már nem sokáig. De van pár olyan nyári ruhám ami olyan anyagból van hogy kényelmes mert nyúlik, de persze a legtöbb ruhámat nem tudom felvenni a pocak miatt, úgyhogy kevesebb olyan ruha van amit váltogatni tudok. Őszi ruhák még nem voltak rajtam mivel még nem jött el az ősz, de remélem már hamarosan eljön ez az idő is hogy tudjam azokat is hordani. Vannak kifejezetten kismamás ruháim: pl. egy szoknya, egy harisnya, egy nadrág. Meg van pár leggingsem meg meleg szoknyám amik jók lesznek. Ami nem kismama harisnya na azok nem tudom hogy rám fognak-e jönni (vastagabb harisnyák), én szeretném ezeket is hordani, hát meglátjuk.

Babadolgok: a "kisebb" dolgok már vannak jócskán: bodyk, rugik, cumik, sapik...stb.stb. 50-56-62 méretezésekben vegyesen. De még kell majd több azért, de nagyjából van már választék a babámnak is ezekben.

A nagyobb dolgok meg mint pl. babakocsi, kiságy...stb. ezek kb. a következő hónapban lesznek megvásárolva, a pénz el van rá rakva. Úgyhogy izgi. :))


Kicsit sok voltam, de mi így állunk és úgy néz ki hogy a babával és velem is minden rendben van!

2016. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most jutottam oda, hogy belépjek és elolvassam őket :)


Én 21+3 hetes kismama vagyok, és nekem is - az első válaszolóhoz hasonlóan - a 18. hét körül kezdett el nőni a pocakom, mostanra már szép látványos. Először nem tudtam gyorsan beleszokni a látványba, furcsa volt, mert hirtelen nőtt ekkorát, de mostanra már jól kezelem :) Még nem "akadályoz" semmiben, ugyanúgy tudok mozogni.


A ruhatáram vegyes, a tavasszal letett farmerokat már meg sem próbálom magamra préselni, biztosan tudom, hogy egy sem érne be a deréknál. Van néhány leggingsem és treggings-em, jó kényelmesek, úgyhogy azokkal kihúzom az őszt. Kaptam egy terhesfarmert, az jó lesz télire és akkor még mellé kellene egy-két váltó. Ami nekem fejtörést okoz az inkább a kabát. Az őszi dzsekim és a télikabátom is feszülős, úgyhogy muszáj lesz mindkettővel beszereznem. Jó lenne olyat találni, amit nem-terhesen is használhatok majd, de ha nem akkor használtan lesz terheskabát. Csak még nem találtam sehol eddig.


A babadolgokkal vegyesen állok, kis cuccokat én is vette már ugyanúgy 50-56-64 és 68-as méretben, de ez is kiegészítésre szorul még. A nagyobb dolgokkal (kiságy, babakocsi, légzésfigyelő stb.) várok még, hátha lesz valahol egy kihagyhatatlan akció :)

2016. szept. 15. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!