Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz egyből vagy még 1...

Abortusz egyből vagy még 1 hét várás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ultrahangon, ahol megvolt a picur 4 mm embrió. A terhességet a doki az utolsó mensi szerint 8 hétre teszi, de szerintem nagyon nem jön ki, én 2 héttel későbbre lőném be, mikor megfogant.


A lényeg, hogy az embrió 4 mm, de szívhang nincs, doki véleménye elhalt terhesség, szedjük ki lehetőleg már hétfőn. Na most tényleg ennyire kapkodjam el vagy adjak még 1 hetet a dolognak és a természet megoldja? Gondolom ha elhalt terhesség, megindul az magától is, kontrollra meg így is úgyis visszamennék, hogy nem e maradt ptt vmi. Vélemények?

Úgy érzem, túl korán rámondta, hogy nem élő. Előzménye, hogy a 2 héttel ezelőtti vizsgálaton csak egy 18mmes petezsák volt szikhólyaggal, és már akkor azt mondták, hogy áááá ez nem élő. Most visszamentem, hogy kitisztult-e erre kiderült, hogy van ott egy 4mm-es embrió.



2016. szept. 16. 09:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Várj még szerintem!

A terhesség fejlődött, lehet hogy később fogant. Ha úgy van, ahogy gondolod, és 2 héttel kisebb, még beleferhet, hogy nincs szivhang.

Nem biztos hogy az elhalt terhesség magától kilökődik, vagy csak később, de neked nem lesz semmi bajod. Nekem volt vetelesem műtéttel befejezve. 8 hetes koráig vártunk, pedig még embrió sem volt sosem, és nem fejlődött, maradt petezsák szikholyaggal.

Esetleg keress fel másik orvost is. Több szem többet lát!

Drukkolok nagyon!

2016. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék egy másik dokihoz, és csak annyit mondanék, hogy pozitívat teszteltem.

Így elfogulatlanul vizsgálna, és biztos az igazat mondaná.

2016. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy! :)


Én se értem, hogy hova rohanunk. Eddig 3* voltam uh, mind a 3* volt fejlődés az előzőhöz képest. Az első kettőn ugye szikhólyag, a második uh mondta a doki, hogy á itt nem lesz semmi bár nőtt de petezsák. Oké, vártam, semmi, barnázás, na vége ennyi. Tegnap magán doki embrió van, szívhang nincs, abortusz. Én meglepődtem, mert azt vártam, hogy összeesett petezsák, max eü abortusz emiatt. Viszont most talált egy embriót (aki 2 hete tuti nem volt ott) aki 4 mm, igaz szívhangja nincsen.

Mekkora kockázat lehet, ha tényleg el van halva és én mégis várok 1- 1,5 hetet még áment mondok erre a dologra?

2016. szept. 16. 09:49
 4/29 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nagyon szeretnénk ezt a bébit! :) A leírás alapján úgy tűnhet, hogy nem, csak próbálom úgy kezelni, hogy teljesen érzelemmentesen, mert a sok ide oda pöckölés előbb utóbb az agyamra mászna.
2016. szept. 16. 09:50
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kockázatot nem jelent 1-2 hét hordása az elhalt embriónak, nekem mikor kiderült, már eleve 1.5-2 hete nem fejlődött és még onnantól számolva bő 1 hét volt, mire kiírtak műtétre. Nem indult be spontán, de nem is várta a doki.

Drukkolok, hogy neked szépen növekedjen, én a helyedben 1 hetet adnék még neki! Bár amúgy ha hétfőn megműtenének, előtte is ránéznek és ilyenkor pár nap alatt is látható növekedés, ha van. Szorítok!

2016. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen várjál. A természet megoldja. Nekem is volt elhalt terhességem, Pesten voltam magánklinikán, ott azt mondta a doki, hogy ne műtsünk, mert annak kockázatai vannak. Természetes úton pár héten belül beindult a spontán vetélés, utána ultrahangra kellett mennem, hogy kitisztultam-e rendesen. A magyar dokik valami oknál fogva előszeretettel szeretik az abortuszt erőltetni, nem tudom miért... A lényeg az, hogy minden távozzon, ezért van az ultrahang utána!
2016. szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Várnék még 1 hetet hiszen fejlődött.Lehet később fogant.Nekem 6 hetesen 5mm volt a CRL és sokáig uh-zott a doki,mert először ő sem látta h verne a szíve.De látszódott a pulzálás végül 😊


Drukkolok!

2016. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Varhatsz meg nyugodtan, ha nem vagy biztos a dologban, akkor jobb varni.

Foleg ha van ra esely, hogy ennyivel kesobb fogant.

En voltam hasonlo szituacioban, de en biztosan tudtam, hogy mikor estem teherbe, mert kovetve volt a peteeres. Hat es fel hetesen kicsi volt a petezsak (7 mm) es ures volt. En mar akkor ereztem, hogy nincs rendben. Egy hettel kesobb ugyan mar nagyobb volt a petezsak, es volt embrio (3 mm), de a szivmukodes nem volt egyertelmu es egy biztosan 7,5 hetes terhesseghez nem volt jo a meret.

Ekkor mar kb 99% volt, hogy nincs rendben a terhessegem, mert hiaba fejlodott valamit, de nem elegge, nem jol es egy ennyi idos terhessegnel 3 hetes elteres nem fer bele az elfogadhatoba. (Hangsulyoznam, hogy nalam biztos volt a fogantatas ideje.)

Ennek ellenere az orvos meg igy sem surgetett, nem eroltette a mutetet, ujra megnezett 5 nap mulva es addigra mar deformalodott a petezsak, az embriot pedig 2 mm-nek merte, szivhang nelkul. Addigra mar volt pecseteloverzesem is, igy ujra kaptam par napot a mutetig, hatha elvetelek spontan es igy is lett.


Szoval semmi ertelme rohanni.

Sajnos volt ezen kivul olyan elhalt terhessegem is, ahol kellett a mutet, de oda is csak ugy mentem el, hogy biztos voltam benne, hogy nincs mas hatra, nincs mire varni.

Ha ketelkedtem volna, akkor biztos nem vallaltam volna, ha nem surgos.


Remelem nalad vegul rendben lesz a terhesseg.

2016. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Javitok: nem 3 hetes elteres volt, hanem 2 hetes kb.
2016. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Várnék még 1-2 hetet.
2016. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!