Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz egyből vagy még 1...

Abortusz egyből vagy még 1 hét várás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ultrahangon, ahol megvolt a picur 4 mm embrió. A terhességet a doki az utolsó mensi szerint 8 hétre teszi, de szerintem nagyon nem jön ki, én 2 héttel későbbre lőném be, mikor megfogant.


A lényeg, hogy az embrió 4 mm, de szívhang nincs, doki véleménye elhalt terhesség, szedjük ki lehetőleg már hétfőn. Na most tényleg ennyire kapkodjam el vagy adjak még 1 hetet a dolognak és a természet megoldja? Gondolom ha elhalt terhesség, megindul az magától is, kontrollra meg így is úgyis visszamennék, hogy nem e maradt ptt vmi. Vélemények?

Úgy érzem, túl korán rámondta, hogy nem élő. Előzménye, hogy a 2 héttel ezelőtti vizsgálaton csak egy 18mmes petezsák volt szikhólyaggal, és már akkor azt mondták, hogy áááá ez nem élő. Most visszamentem, hogy kitisztult-e erre kiderült, hogy van ott egy 4mm-es embrió.



2016. szept. 16. 09:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor teherbe estem,az utolsó menzitől számítva 7+6 hetesen mentem először orvoshoz.3 mm embrió,szívhang még nem volt.Meg is ijedtem,a doki meg csak annyit mondott 2 hét múlva jöjjek vissza.2 hét múlva szép erős szívverés volt.
2016. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül én is arra jutottam, hogy várok. Jelenleg utazás előtt vagyok, elutazom és remélem hogy semmi komplikáció nem adódik a másik országban. Amint visszajöttem, újra orvos és akkor már biztosat tudunk.


4 mm embrió egyébként hány hetesnek felel meg?

2016. szept. 16. 14:33
 13/29 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen volt 3 mm.Szóval nagyjából 6 hetesnek,mivel itt még gyorsan nőnek.Nekem 2 hét alatt 9 mm-t nőtt.
2016. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Kb én is erre számoltam, köszönöm!
2016. szept. 16. 14:45
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt az utolsó menstruációd? Hány naposak a ciklusaid?
2016. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Én a helyedben nem utaznék most!

Én 10 hetes lettem volna mikor elvetéltem. Az embrió elhalt a petezsák viszont Nőtt. 32 mm volt az utolso uh-n.

A vetélés iszonyat fjt. Azt hittem a falat lekaparom. Már szültem deva vetélés majdhogynem fájdalmasabb volt.

Ha még is mész fájdalomcsillapítót és jo sok betétet vigyél magaddal!

2016. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
51%

En is veteltem már, nekem nem fájt. Egyszerűen elkezdtem vérezni, ez ment egy pár napig, és annyi. Nem volt komolyabb, mint egy mensi.

Szerintem elmehetsz nyugodtan, még jót is fog tenni a kikapcsolódás. Nem verzel, nem gorcsolsz.

2016. szept. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
De nem lehet tudni előre hogy hogyan fog lezajlani! Azért irtam hogy én hogy jártam!
2016. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Én is vetéltem 6-7 hetesen, baromira fájt, nyilalt, görcsölt de annyira közel sem hogy ne tudjak pl. járni.

Mindenképp várj szerintem 1 hetet, aztán menj el egy másik dokihoz. Ha ő is azt mondja nincs terhesség, jöhet az abortusz.

2016. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
73%

A terhességet nem a fogantatástól, hanem az utolsó menstruáció első napjától számolják. Azért vagy 8 hetes, és nem 6, mint fogantatás szerint lennél. Az UH-os méretek is ennek alapján vannak megállapítva, szóval nem az adja az eltérést.

Nézd, sajnos én a dokival értek egyet, vagyis abban, hogy ez valószínüleg elhalt terhesség. Attól még nem baj, ha 1 hetet vársz, hogy tényleg tuti legyen, ne legyenek Neked sem kétségeid.

De sajnos hiába nőtt, akkor is jóval el van maradva. Ha 2 hete 18mm-es embrió volt szikhólyaggal, akkor az egy 5-6 hét közötti terhességnek felel meg. (Nekem 5+3 hetesen volt kb. ugyanez.) Következésképp 2 héttel később 7-8 hetesnek kellene lenned, 10mm-nél nagyobb embrióval, és szívműködéssel. Ennek ellenére jóval kisebb is, és szívműködés sincs. Sajnálom!

De ha megnyugtat, akkor keress fel egy másik dokit is, hátha...

2016. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!