Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz egyből vagy még 1...

Abortusz egyből vagy még 1 hét várás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ultrahangon, ahol megvolt a picur 4 mm embrió. A terhességet a doki az utolsó mensi szerint 8 hétre teszi, de szerintem nagyon nem jön ki, én 2 héttel későbbre lőném be, mikor megfogant.


A lényeg, hogy az embrió 4 mm, de szívhang nincs, doki véleménye elhalt terhesség, szedjük ki lehetőleg már hétfőn. Na most tényleg ennyire kapkodjam el vagy adjak még 1 hetet a dolognak és a természet megoldja? Gondolom ha elhalt terhesség, megindul az magától is, kontrollra meg így is úgyis visszamennék, hogy nem e maradt ptt vmi. Vélemények?

Úgy érzem, túl korán rámondta, hogy nem élő. Előzménye, hogy a 2 héttel ezelőtti vizsgálaton csak egy 18mmes petezsák volt szikhólyaggal, és már akkor azt mondták, hogy áááá ez nem élő. Most visszamentem, hogy kitisztult-e erre kiderült, hogy van ott egy 4mm-es embrió.



2016. szept. 16. 09:34
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A 2 héttel ezelőttin nem volt embrió, csak petezsák, az volt 18 mm és abban a szikhólyag. Most látszik csak az embrió.

Betéttel készültem, meg MagneB6al görcsök ellen, illetve sok fájdalomcsillapítóval. Meglátjuk.

2016. szept. 17. 11:53
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp várnék én is, bár én is úgy gondolom, hogy sajnos nem valószínű, hogy él a terhesség. 18 mm petezsák már nem olyan kicsi, sőt... Már többet kellett volna fejlődnie sajnos! :/ Nekem kerek 5hetesen 8mm volt a petezsák, majd rá másfél hétre 6hét 4 naposan már 35 mm petezsák + 6mm embrió szivhanggal! De drukkolok, hogy mégis minden rendben legyen! Addig is próbálj kikapcsolódni!
2016. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy akkor még nem látszott embrió, de mostmár sokkal nagyobbnak kellene legyen 4 mm-nél.


Mint írtam, én először 5+3 hetesen voltam, akkor mértek 16mm petezsákot szikhólyaggal. 2 héttel később meg már 14 mm-es embriót szívhanggal. És ez így normális is volt.

Lehet, hogy neked most úgy tűnik, hogy fejlődött az előző vizsgálat óta, de sajnos sokkal kevesebbet mint kellett volna. Mint írtam már 10 mm felett kellene legyen, és mindenképp kellett volna észlelni szívműködést.

Sajnálom, hogy nem biztatást írtam, de annak nem látom értelmét, hogy hamis illúziókkal áltassalak.

2016. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

" Ha 2 hete 18mm-es embrió volt szikhólyaggal, akkor az egy 5-6 hét közötti terhességnek felel meg."


Igen, itt elírtam, 18mm-es petezsák akart lenni, nem embrió.

2016. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Hogy nem biztattál egyáltalán nem baj, sőt! :)

Nos úgy tűnik, hogy a természet magától is megoldotta a kérdést, amiért iszonyat hálás vagyok a sorsnak. Még a hétvégén megtörtént, aminek meg kellett, így már nincsenek kétségek, hogy él-e mi lesz, szóval sokkal jobb így. Persze, abból a szempontból rossz érzés, hogy az ember csak elképzeli, hogy milyen jó lett volna ha.... de így legalább az én lelkem is nyugodtabb. Továbbá örülök neki, hogy természetes úton ment el, mint művin, úgy olvastam (de javítsatok ki ha tévedek), hogy így azért "jobb". A szervezet is gyorsabban regenerálódik. (?) Természetesen betartom, hogy vigyázok, hogy nehogy vmi fertőzést összeszedjek, bevásároltam extra fertőtlenítőt, mert bár felvilágosult és modern országba utazom, de az ördög nem alszik. Extra biztosítás...

Ha pedig hazajöttem, jön a kanosszajárás, amit már ma megkezdek, orvostól orvosig. Szerencsére (?) sejtem, hogy ebben a dologban az alapbetegségem is ludas lehetett, több más szerencsétlen tényező mellett (még az elején nagy dózisú antibiotikum kezelés tüdőgyulladás miatt, nem vették el a gyógyszerem, aminek mint kiderült, magzatkárosító hatása van, és 2 percig telt volna lecserélni, ehelyett 2 hétig húzta az akkori nőgyógyász, hogy megváltoztassa). Mindegy, nem keresem a miértet, mert erre normális, leírható válasz úgyse adódik, egyik orvos ezt mondja, hogy emiatt volt, másik amiatt. Én hiszek benne, hogy a természet akarta így, mert lehet hogy beteg lett volna, örökölve az én betegségem, és akkor inkább így, minthogy "betegen" élje le az életét. Önző dolog, de se a babónak se nekünk nem lett volna könnyű.


Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt! Sokat segítettetek :)

2016. szept. 19. 10:18
 26/29 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Azért menjél el majd dokihoz, hogy megnézze rendesen kitisztultál-e, mert néha előfordul, hogy ígyis kell művi befejezés.
2016. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Természetesen az is meglesz. Most egyelőre várok, hogy a vérzés elmúljon, tisztuljak, és utána irány a doki. Addig is figyelek a testem minden jelére, ha láz vagy görcsös fájdalom fellép, azonnal orvos. Reménykedek, hogy csak megúszom a "takarítást".

Igazából miután kilökődött az a "vmi" (sárgás-szürkés kis leengedett lufira emlékeztető dolog) sokkal jobb volt, a vérzés is enyhült (előtte szó szerint lökés szerűen ömlött), azóta olyan mint a "normális" mensi. Persze még görcsöl a hasam, de mondhatni, jobban vagyok mint előtte. Legalábbis hasilag, a többit meg majd az idő megoldja :)

2016. szept. 19. 10:48
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiéd, a legjobbakat kívánom a jövőre nézve!
2016. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyot sokat segített mindenki!
2016. szept. 21. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!