Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is túl van bonyolí...

Szerintetek is túl van bonyolítva a fogamzásgátlás, esemény utani tabletta, abortusz Magyarországon?

Figyelt kérdés
Angliában például ingyenes a fogamzásgátló, amit a háziorvos ír fel és az abortusz is az. Esemény utánit Ausztriában például a gyógyszertárban is meg lehet venni,mnem kell végigmenni a több napos procedúrán, mint itt. Az abortusz pedig (nincs tapasztalom, csak ahogyan elmondták) szintén elhúzódik és sírva jöttek el a védőnőtől, valamint a kórházban is mindent megtettek, hogy rosszul érezzék magukat. Az sem mindegy, hogy más országokban már régóta engedélyezett a gyógyszeres abortusz, még itt megvétózzák mindig, pedig én kíméletesebbnek találnám. Persze örüljünk, hogy a 21. században erre van lehetőség és nem, mint Lengyelországban ahol tiltott, de a többi EU tagországhoz képest eléggé le/el vagyunk maradva.
2016. szept. 17. 13:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Hanem itt komolyabban veszik az életet és nem egy darab eldobható rongynak tartják a gyereket. Sírva jönnek ki? Talán mert nem is tudják, hogy a gyilkosság feltétele a dobogó szív? Talán mert nem is tudják, hogy az ott bennük egy gyerek és nem csak egy valami maszat?


Angliában háziorvos írja fel ingyen? Miért? Itthon komolyan veszik annyira az embert, hogy előtte a szakorvos kivizsgálja, hogy tényleg tudja e szedni azt, ami tulajdonképpen belenyúl a saját hormonháztartásába. Egyenlőre nálunk ezen a területen minden jobb, még a terhes ellátás is.

2016. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
74%

a fogamzásgátló azért nem ingyenes itt mert csóró ország vagyunk. ez nem túlbonyolítás...


az esemény utáni nagyon is rendben van, hogy orvosi vizsgálat után receptre lehet kiváltani. lóadagnyi hormon, ráadásul annyira retardált emberek is vannak! múltkor pont itt kattogott egy tini, hogy anál után vett be eseményi utánit, nem tudom hány negatív tesztje van, mégis szerinte terhes. na az ilyet szűrje már ki az orvos! bár itt nem volt sikeres, de gondolj bele, ha csak úgy lehetne venni, mennyi barom szedné azt gumi helyett!

2016. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
38%
Ingyenes abortusz?! Eleg szomoru. Ne adj hu.e tippeket, hatha valaki olyan olvassa. A fogamzasgatlas pedig megoldhato. Ovszer mindenhol van.
2016. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
70%

Jó kis vitaindító :)

A fogamzásgátlót itthon is felírhatja háziorvos. Szerintem nem mindegyik drága, de itt sokaknak igen, tehát az ingyenességet azt támogatnám.

az esemény utáni itt sem több napos, bemész az orvoshoz és felírja.

a gyógyszeres abortuszt én személy szerint ellenzem. szerintem sokan lennének olyan felelőtlenek, hogy nem mennének utána orvoshoz ellenőriztetni, hogy minden rendben van-e. remélem, hogy az abortusz ára és a hosszú procedúra miatt komolyabban veszik az emberek a védekezést. ha egy tabletta megoldaná a nem kívánt terhességet, sokan nem védekeznének egyáltalán, szerintem.

2016. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

Hat azert Anglia meg Magyarorszag elegge kulonbozik. Angliaban ku.va sokan vannak. Franc se fogja gyozkodni a huszoneves, angolul nem tudo roman, lengyel, arab noket, hogy tartsak meg a gyereket. Utana ugy is segelybol elnenek, abbol meg igy is van mar eleg. Meg emberbol is. Itt nem annyira szamit egy elet. Rosszul hangzik, de igaz. A terhesgondozas is azert ilyen, amilyen. Ezert nem tamogatjak nagyon a kisgyerekes csaladokat se.


Mig Magyarorszagon alig van ember. Ott probaljak az embereket osztonozni a gyerekvallalasra. Es ha az abortusz elotti "lebeszeles" soran heti 1-2 ember meggondolja magat, akkor az nekik mar jo. Nekem is van ilyen ismerosom, akit meggyoztek, hogy ne vetesse el a gyereket. Ikreket szult. Tehat ketto magyarral tobb, siker. Mig Angliaban ugyanez a csaj siman elvetette volna a gyerekeit minden gond nelkul.


Na mindegy, szoval szerintem itt nem a tulbonyolitas a lenyeg, meg nem lemaradva van Magyarorszag. Szimplan csak tobbet er egy ember elete.

2016. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
24%
A miniszterelnok szerint ez az orszag kereszteny szivu es veru. Orulj neki hogy egyaltalan a k valkodast engedik, es nem kell mas munka utan nezned.
2016. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%

A fogamzásgátlás valóban túl van bonyolítva, én fillérekért osztogatnám a gumit és jelképes összegért a fogamzásgátló tablettát, injekciót, ha nem ingyenesen, és többször tartanék valódi felvilágosítást az iskolákban, demonstrálva a kotonhasználatot. Mert ez a valódi fogamzásgátlás, minden más a kármentés.


Az eseményutáni vidéken jelent gondot, ott valóban meg kéne oldani. Nagyvárosokban és fejlett részeken viszont nem. Egy receptet kell felírni, nem olyan bonyolult. Tekintve, hogy sok aktus utáni használó nem a legfelelősségteljesebb és cukorkaként szedné, valahogy meg tudom érteni, hogy nem merték vény nélkülivé tenni. Utána meg menne a cirkusz, hogy jaj, de szétkúrta a hormonháztartást.


Az abortusz tabletta hiánya szerintem is gáz, azt be kellett volna hozni, mert valamelyest jobban használható és kevesebb a késői szövődmény. Nyilván nem cél senkit sem egy rossz döntés miatt meddővé tenni.


Viszont se ingyenesnek nem kéne lennie, se a procedúrát rövidíteni. Ez nem foghúzás, hanem egy súlyos testi-lelki következményekkel járó beavatkozás, ahol nem mellesleg egy életkezdeményt vakarunk ki. Ha valaki pl. banális szociális okok miatt vetetné el a gyerekét, lehet rajta segíteni. Az is lehet, hogy kiderül a terhesség, és hirtelen riadtságában akar abortuszt. Aztán két nap múlva meg már meg akarja tartani... no nem beszélve azokról a párokról, akik _tényleg_ nem tudják, hogy kell védekezni. Valahol szánom őket, de ahol voltam, ott külön ment a finomkodás, a monitortakargatás műtét előtti UH-nál, a gyereksírástól legtávolabbi szobákban való elhelyezés. Értelmes és érzelmileg rendben lévő nőt akkor is megviseli az egész, ha körbenyalják a fenekét is... itt nem tudsz jól viselkedni.

2016. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
19%

"Értelmes és érzelmileg rendben lévő nőt akkor is megviseli az egész, ha körbenyalják a fenekét is"


Oket nem erinti az abortusz.

2016. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Te normális vagy? Miért lennék prosti, ezt hogyn sikerült kikövetkeztetni? Mert a fogamzásgátlásról kérdezek? Mint mondtam nekem nem volt abortuszom.

Szerintem igenis egyszerűbb lenne gyógyszertárban kiváltani az esemény utánit, mint bejelentkezni nőgyógyászhoz elmenni, időpont, vizsgálat ezzel is megy az idő. Sürgősségi ambulancián szintén nem a legszebben bánnak az emberrel, mert gyógyszert irat fel, magán pedig még plusz költség. Az ára amúgy is elriasztaná az emberek attól, hogy ezzel "védekezzenek". Szerintem ezzel az abortuszok számát növelik, hogy ilyen körülményes hozzájutni. Nem vagyunk abortusz párti sem, de az anya döntését kellrne figyelembe venni és nem hogy gyarapodjon a nemzet, mint a Ratkó-korszakban.

2016. szept. 17. 13:50
 10/40 anonim ***** válasza:
74%
Te komolyan jonak tartod, hogy ingyenes az abortusz nemely orszagban?
2016. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!