Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is túl van bonyolí...

Szerintetek is túl van bonyolítva a fogamzásgátlás, esemény utani tabletta, abortusz Magyarországon?

Figyelt kérdés
Angliában például ingyenes a fogamzásgátló, amit a háziorvos ír fel és az abortusz is az. Esemény utánit Ausztriában például a gyógyszertárban is meg lehet venni,mnem kell végigmenni a több napos procedúrán, mint itt. Az abortusz pedig (nincs tapasztalom, csak ahogyan elmondták) szintén elhúzódik és sírva jöttek el a védőnőtől, valamint a kórházban is mindent megtettek, hogy rosszul érezzék magukat. Az sem mindegy, hogy más országokban már régóta engedélyezett a gyógyszeres abortusz, még itt megvétózzák mindig, pedig én kíméletesebbnek találnám. Persze örüljünk, hogy a 21. században erre van lehetőség és nem, mint Lengyelországban ahol tiltott, de a többi EU tagországhoz képest eléggé le/el vagyunk maradva.
2016. szept. 17. 13:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%

"anya döntését kellrne figyelembe venni és nem hogy gyarapodjon a nemzet, mint a Ratkó-korszakban."


Ja, mert aki annyira hulye hogy a vedekezest sem tudja megoldani annak figyelembe kell venni a velemenyet.

2016. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj háziorvoshoz esemény utánit felíratni!
2016. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekel más ország, inkább azt gondolnám végig, hogy itt, Magyarországon mennyire lenne jobb az a rendszer, mint a mostani?

Pl. itt most is új eszik a 14-15 éves lányok a fogamzásgátlót, mint a cukorkát, pedig bőven van mellékhatása.

Egyébként nálunk a háziorvos is felírja. Akkor most mi van?


Esemény utánit azért orvos írja fel, mert évente kétszer lehet használni, olyan adag hormon. Sok buta nő (lásd egyes kérdéseket) kb. kéthetente bekapna egyet, biztos ami biztos.


Az abortusz szerintem pont, hogy játszi könnyedén megoldható, egyáltalán nem tartják be azt, hogy csak krízishelyzetben, indokolt estben, stb. Akárki, akármikor kikapartathatja magát, ha a csekket befizette, elvégzik, nem kérdezősködnek. Ha ráadásul még ingyenes is lenne, akkor tényleg lennének olyanok, akik olyan rendszerességgel mennek kapartatni, mint fodrászhoz.


Még több felelőtlen ember lenne, aki nem veszi komolyan a fogamzásgátlást.


Addig teljesen igazad van, hogy horror áron van a gumitól a tablettáig minden, és inkább a megelőzésre kell tenni a hangsúlyt, pl. hogy ezeknek az árát csökkentsék. Sőt, én támogatnám akár azt is "A ZÉN adómból!!", hogy a védőnőnél lehessen ingyen óvszert kapni, és aki rászorul (kamasz, sők a gyerek, kevés a jövedelem, stb), az forduljon hozzá. Ad neki egy marékkal. De ahogy a dolgokat elnézem, akkor ők ezt eladnák féláron, és elinnák amit kapnak érte. :(

2016. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Háziorvos NEM ír fel sem fogamzásgátlót, sem esemény utáni tablettát!

Egyébként egyik módszer sem 100 %-os, becsúszhat bármikor valami baki is. Felelősségteljes, okos nök is kerülhetnek ilyen helyzetbe és nem csak az utcéli prostik.

Komolyan, amit sz egészségügyi dolgozók csinálnak, megvetés, megalázás stb., senki nem érdemelné, így is elég rossz nekik szerintem.

2016. szept. 17. 14:11
 15/40 anonim ***** válasza:
46%
Hát még a gyereknek, aki egyik pillanatban még vígan lökdösi magát az anyaméhben, a másikban meg hullaként landol a kukában. Nem is tudom kit kell jobban sajnálni.
2016. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, és azzal ugye tisztában vagy, hogy az esemény utáni tablettától, egy magamfajta pl meg is halhat egy-két napon, hanem órán belül? És vannak még más, vérlemezke tapadási rendellenességgel élők, sokan közülük diagnosztizálatlanok, akiknek szintén az életébe kerülhet ha mindenféle vizsgálat nélkül jutnak hozzá?
2016. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, nehogy már sajnáljam azt a nőt aki halálos ítéletet mond a saját gyereke felett? Örüljenek hogy bódítják őket, egyszerűbb lenne érzésteleníteni és kész. Szerintem már ezzel is a kis lelkecskéjüket védik. A magzatot bezzeg nem altatják el előtte, pedig ő az akit darabokra tépnek.
2016. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
77%

Háziorvos igenis felír fogamzásgátlót. Nekem is felírt, mert nem volt kedvem mindig elmenni a nőgyógyászhoz (alig lehetett időpontot kapni hozzá). Persze előbb a nőgyógyász választotta ki mi a legjobb nekem, de utána háziorvos simán kiírta mindig ugyanazt.

Az ingyenes fogamzásgátlással egyet értek. Én főleg a gumit adnám ingyen, mert az nem csak a terhességtől de betegségektől is remek védelmet biztosít. Nem értem miért csak a terhességtől kell félni egy szexuális együttlét esetén (nem tartós kapcsolatról beszélek).

Az abortusz talán kevésbé lenne gyakori (bár ez csak az én véleményem), ha könnyen hozzáférhető lenne minden fogamzásgátláshoz szükséges eszköz (óvszer, gyógyszer, stb.).

2016. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%

A HÁZIORVOS ÍRHAT FEL FOGAMZÁSGÁTLÓT IS ÉS ESEMÉNY UTÁNIT IS!

10 éve hozzá megyek a fogamzásgátló receptért és tavaly írt fel esemény utánit is. de ha az én tapasztalatomnak nem hiszel, itt egy cikk: [link]

2016. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz így, eléggé kétes eredetű az cikk is. Tudtommal a háziorvos csak akkor írhatja fel a fogamzásgátló receptjét, ha előzőleg nőgyógyász megvizsgálta a pácienst, felírta azt a gyógyszert és a háziorvos ezzel a papírral írhatja fel, de azt is csak egy évig. Akkor újra vissza kell menni a nődokihoz és akkor egy évig megint lehet. Asszisztenstől hallottam ezt, én nőgyógyászhoz mentem mindig.

Szerintem sok fiatalt elriaszt például a gumi vagy a fogamzásgátló ára, oké egy felnőtt dolgozó ember ki tudja fizetni, de egy középiskolás vagy egyetemista? Az esemény utáni például péntek éjjel beütt a gimszer egy vidéki faluban, akkor kérnek időpontot hétfőre a városba, utazás stb. és már el is ment a 72 óra. Ügyeletes gyógyszertár pedig vidéken is van mindig nyitva.

2016. szept. 17. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!