Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is túl van bonyolí...

Szerintetek is túl van bonyolítva a fogamzásgátlás, esemény utani tabletta, abortusz Magyarországon?

Figyelt kérdés
Angliában például ingyenes a fogamzásgátló, amit a háziorvos ír fel és az abortusz is az. Esemény utánit Ausztriában például a gyógyszertárban is meg lehet venni,mnem kell végigmenni a több napos procedúrán, mint itt. Az abortusz pedig (nincs tapasztalom, csak ahogyan elmondták) szintén elhúzódik és sírva jöttek el a védőnőtől, valamint a kórházban is mindent megtettek, hogy rosszul érezzék magukat. Az sem mindegy, hogy más országokban már régóta engedélyezett a gyógyszeres abortusz, még itt megvétózzák mindig, pedig én kíméletesebbnek találnám. Persze örüljünk, hogy a 21. században erre van lehetőség és nem, mint Lengyelországban ahol tiltott, de a többi EU tagországhoz képest eléggé le/el vagyunk maradva.
2016. szept. 17. 13:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Angliàban ingyenes? En Manchesterbe laktam de ott 800 font volt, tudtommal, nem kellett igènybe vennem, csak azt hittük de hàla istennek vaklàrma volt, ennek kb 4 ève. Nem hiszem, hogy azóta ingyenes lett.
2016. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, èn belgiumban lakok most èppen, vagyis màr 3 ève igy itt van tapasztalatom ezzel. Itt nincs ingyen fogamzàsgàtlo ès az abortusz is nagyon dràga. Igaz, hogy kb 10€ a 3 havi fogamzàsgàtlo, tehàt olcsobb, mint otthon de nincs ingyen. Abban egyet èrtek, hogy le lehetne csökkenteni a fogamzàsgtlo àràt, mert akkor mondjuk kevesebb abortusz lenne vagy lehetne ingyenes is a tabletta..talàn igy èves szinten lenne ezer abortusszal kevesebb. Viszont azt nem tartom jó ötletnek, hogy ingyenes legyen az abortusz..
2016. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

31-32: 800 fontert mar hiper szuper maganklinikan csinaljak az abortuszt. En most utana neztem, es tenyleg ugy tunik, hogy ingyenes az abortusz.

Neked hogyhogy 800 fontot mondtak? Gp mondta vagy ki? Volt ni numbered? Dolgoztal?

2016. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Anglia: [link]


Szerintem is kevesebb abortusz lenne, ha a fogamzásgátlást, esemény utánit jobban támogatnák. Például hétvégén vidéken képtelenség esemény utánit kapni. Érdekes hány országban jól működik, itt sem űznének sportot belőle szerintem.

2016. szept. 19. 21:10
 35/40 anonim ***** válasza:
21%

Jeeezusom. Nehogy mar az angliai abortusz legyen a normalis.. 20 hetes magzatot meg el kehet vetetni gyogyszerrel? Valaki magyarazza mar ezt el nekem. En most pont ennyi idos terhes vagyok. Hogy urull ki ez magatol egy gyogyszertol? Placenta, magzatviz, es a baba mind kijon magatol? Biztonsagosan? Es utana meg se nezik az embert? Egy ekkora magzatnak mar vannak csontjai! Ebbe tutira bele lehet halni. En itt elek Angliaban, de ez felhaborito. Pont felidos vagyok es egesz nap mozog mar a baba. Es 24 hetes magzatot is elvesznek meg? Vannak 24 hetes koraszulott babak, akik makk egeszsegesek.


Nem, nem az angliai rendszer a nornalis. Nem is terek magamhoz, ez felhaborito.

2016. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
51%

Évente egy nőgyógyàszati vizsgàlat, ràkszűrés eleve ajànlott. Akkor miért is gond ha a hàziorvos évenkénti nőgyógyàszati papírral írja fel a fogamzàsgàtlót?


Az esemény utàni olyan hormonbomba, ami évente 2* vagy 3* ajànlott. Egy gyógyszerész hogyan ellenőrizné, hogy ki mennyit vàltott màr ki?

2016. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
57%
Ja és vidék sem kifogàs, sürgősségi nőgyógyàszat éjjel nappal van.
2016. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és vidék sem kifogàs, sürgősségi nőgyógyàszat éjjel nappal van."

Na ezt magyarázd azokon a pl. Békés megyei településeken, ahol háziorvos (!) is csak heti 2 alkalommal rendel!

2016. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
42%
Nincs. A magyar rendszer tul engedekeny.
2016. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Teljesen egyetértek, tegnap pont azon gondolkodtam, hogy valamiféle petíciót kellene indítani, de hogyan lehetne hozzá kezdeni?
2016. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!