Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg fogok tudni állni egyedül...

Meg fogok tudni állni egyedül a saját lábamon és felnevelni a születendő babám?

Figyelt kérdés

Baba apjára nem számíthatok.Csak a családra, de nem akarom a szüleim nyakára szülni.Nehezíti az egészet hogy egy ismerősöm(vagyis konkrétán testvérem legjobb barátnője)volt párjátol van a kisbabám.Tudom hogy sok atrocitás ér majd emiatt.Ráadásul mindennap találkoznék ezzel a nővel(akit igy nagyon megbántottam nyilván)

Én tényleg rendbe akarom tenni az életem. Csak az maradt lehetőségnek hogy elköltözzek itthonról.De ehhez tudom hogy a terhességem végéig dolgoznom kell igy lesz megtakarított pénzem ahhoz hogy új életet kezdjek.

Tudom hogy nem lesz könnyű menet egyedül nevelni a gyerekem és elkezdeni mindent kisbaba mellett.De aki már túl van egy ilyen élethelyzeten az kérem irjon...


2016. szept. 28. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
16%

A pocakod látható már? Az ország melyik részén laksz? ugye az is behatárolja a lehetőségeid munka és lakhatás szempontjából, illetve ki kell találnod hova mennél szivesen,

Ha volna kedved beszélgeni, vagy szeretnéd a tanácsaim irj emailt légyszi : lub2@citromail.hu

ha máshogyan szeretnél kapcsolatba lépni velem írd meg privátba az elérhetőségeid és ott kereslek.

2016. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
43%

Ha úgy érzed nem vagy elég erős az abortuszhoz, sem az örökbeadáshoz, akkor sincs gond. Könnyebbnek tűnik megoldani a helyzetet, ha már benne vagy. Szerintem az első egy évben maradj otthon a szüleidnél, majd add bölcsibe a gyerkőcöt és vállalj munkát. Ha jól sikerült az érettségid, akkor most februárban felvételizz 40 plusszpont a baba, nappalira jelentkezz, kérj egyéni tanrendet(kb hetente 2 órát jelent) az államilag támogatott félév miatt járni fog neked szoctám is, és lakhatási támogatást is igényelhetsz, és rendkívüli szoctámot is félévente. Könnyű szakra menj, mert különben nem fog menni az otthon tanulás. Add bölcsibe a babát, ha elég nagynak érzed hozzá. Így olyan, mintha levelezőn tanulnál, de a támogatások megmaradnak és tudsz dolgozni is mellette.


Én így csináltam/csinálom. Diákhitelt csak egy félévre vegyél fel, hogy legyen vésztartalékod.


Az első 2 évben meg lehet élni a támogatásokból normális körülmények között, a gyerek 3. Évétől viszont ez meg fog csappani olyan 40 ezer ftal kb, onnantól már figyelni kell nagyon, mire költesz.


Ha még nem érettségiztél gyorsan nézd ki a szakot, amelyik szimpatikus, és az oda illő 2 tárgyból csinálj 5ös érettségit, a pluszpontokkal nyelvvizsga nélkül is felvesznek. Ha érettségi mellett belefér a jogsi, most tedd le, de nyelvvizsgázni sem lenne rossz minél gyorsabban, hogyha megszületik a baba, csak rá tudj figyelni.


Ha látják, hogy pocakkal mész nyelvvizsgázni, valószínű, hogy az lesz a téma, így rá tudsz készülni.


Ami nehéz, a terhesség alatt vastag bőrt kell növeszteni, mert lépten nyomon kritizálni fognak, amint megszületik a baba, sőt a rokonok hajlamosak előtte is piszkálódni. Én a helyedben szülés előtt letisztáznám, hogy csak akkor segítsenek, ha kéred őket, mert te vagy a gyerek anyja, te neveled, a te szabályaid szerint.


A nővéred barátnője meg senkit nem érdekel, nem kell, hogy mindenki szeressen téged, békülj ki önmagaddal, és mások helyett magadra gondolj meg persze a babára.


Fogsz találni párt is idővel, ha nem hagyod el magad. Nehéz, mert egyszerre kell anyának, nőnek, munkaerőnek és tanulónak lenni, de össze lehet hozni, a baba nagy motiváló erő.


Remélem elkerül a szülés utáni depresszió, és az előre nem látható gyermekbetegségek( amikkel én sajnos nem számoltam..)


Menni fog:)

2016. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%
látszik már a pocakod? addig keress munkát amig nem mert terhesen sehova nem vesznek fel
2016. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!