Lehet hogy elhalt?

Figyelt kérdés
Elvileg 12+1 hetes terhes vagyok. Pár nappal ezelőttig, amikor feküdtem, érezni lehetett egy dudort kb ott ahol a nőgyógyászom mondta hogy beágyazódott a baba. Tegnap picit görcsöltem de tényleg csak picit...ma reggel már sehol semmi dudor. Hasam is mintha lapsabb lenne. Eddig ha próbáltam behúzni a hasamat, csak egyik fele lapult, most az egész. Lehet h idő közben elhalt s kezd felszívódni? 10+3 hetesen voltam uh-n. Következő kedden lesz. Aggódom.
2016. nov. 19. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem szeretnéd megvárni a keddet, menjél ügyeletre. Vagy vegyetek egy magzati szivhanghallgatót.
2016. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két terhesség halt el, egyiknél sem tapasztaltam hasonlót, ha pedig beindul a vetélés azt észre lehet venni. :(

Nekem egyszerűen a következő ultrahangon mondta a doki, hogy sajnálja, de már nem fejlődik. Elsőre műtéti befejezés volt, másodszor beindult a vetélés magától, még aznap.

Jellemzően a 8. hét körül fordul elő, progeszteron hiány miatt, vagy korábban, genetikai rendellenesség miatt. A 12. hétre a progeszteron termelést átveszi a méhlepény, azért van az, hogy innentől jóval ritkább eset az, mikor "gond van".

Szerintem inkább az van, hogy a méhed nő, a medencéd változik, és most másképp helyezkedik el, mint előtte. Nálam is volt ilyen, hogy hol kisebbnek, hol nagyobbnak láttam a pocakot, bár én inkább a gázok miatt. :)


A kritikus 12. héten már túl vagy, és nem hiszem, hogy nálad bármilyen baj lenne. Tudom milyen, mikor minden napot végigizgulsz, hogy minden rendben lehet-e odabent.

Még pár hét, és elkezd mocorogni, és az egy hatalmas könnyebbséget fog jelenteni! Onnantól sokkal nyugodtabb lesz a babavárás!

2016. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Külföld. Ha nem kötelező vizsgálat, baromi drága. Szívhang hallgatót 14.héttől ajánlották.
2016. nov. 19. 14:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 12 hetes terhesség nem fog felszívódni. Nem lehet csak kicsit puffadtál és ez múlt el? Nekem volt olyan nadrágom amit 10 hetesen nem bírtam begombolni olyan puffadt volt a hasam,12 hét után még simán tudtam hordani,mert elmúlt. 20hkm
2016. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként a szívhanghallgatóvál már a 12.héttől szépen meg lehet találni a babát (nekem is van) Ilyenkor már elkezdi elhagyni a méh a szeméremcsont vonalát. Én úgy csináltam hogy egész lent a szeméremdomb kezdeténél kerestem és kicsit "beirányítottam" a csont alá. Én is parázós vagyok,pedig már érzem mocorogni. 20hkm
2016. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) picit megnyugodtam. kedden jelentkezem. Utolsó...Nektek angelcare készüléketek van?
2016. nov. 19. 14:54
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Angelsounds igen 😊
2016. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Ne kioktatasnak vedd, csak nyugtatni akarlak: kb a 12. hetig a meh teljes egeszeben a szemeremcsont mogott van. Azon keresztul semmi sem dudorodhat ki. Ezert sem igazan lehet szivhanghallgatoval megtalalni semmit a 12-14. het elott, mert a szemeremcsont "utban" van. Ez sima anatomia.

Tehat ami dudort eddig lattal, az sem a mehedbol indult es nem az embrio volt.

Ha nem verzel, nincs eris gorcs, akkor szinte biztos hogy minden rendben van, ne aggodj.

2016. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Köszönöm. Köszönöm.
2016. nov. 19. 15:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem szivodott fel, az lehetetlen ennyi idős terhesen!

Ha ennyi idősen vetélnél, az már igen erős vérzéssel, fájdalommal, görccsel járna.

Nincs semmi baj!

Megértelek, vetélés utáni babám van. Végig rettegtem kb a 20 hétig, amíg nem éreztem napi szinten mozogni. Most is aggódom, ha néhány órát nyugton van.

Nem sokára te is érezni fogod, és nyugodt leszel. :)

24 hkm

2016. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!