Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hónapos terhesen mennyire...

8 hónapos terhesen mennyire lehet kibírni egy lagzit vendégként?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm esküvőjén én pont a 8. hónapba fogok belépni. Egyelőre elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyek ott hajnalig a lagziban. Ha nem is csárdást járva, de legalább egy széken üldögélve... :) Mindenképp vele akarok lenni élete egyik legnagyobb eseményén! Arra vagyok kíváncsi, hogy csak most első trimeszterben nagy-e a szám, aztán 8 hónaposan a hátam közepére fogom majd kívánni a lagzit, vagy tényleg kibírhatja egy elszánt kismama? Nekem az is elég, ha csak a szememet nyitva tudom majd tartani, a lényeg, hogy ott legyek a barátnőmmel :)
2016. nov. 23. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó eséllyel igen. De ezt ember meg nem mondja, hogy te ott és akkor, azon a szent napon milyen állapotban leszel, lehet, hogy majd kicsattansz az energiától, meg lehet, hogy az ágyból se lesz kedved kikelni. De ha nem lesznek különösebb eü. problémáid, simán lehet ugyan jó buli neked is. :)
2016. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy te, hogy viseled az egyéni. Én mindenképp úgy terveznék, hogy ott legyek, legfeljebb a közelben foglaltok egy szállást és pihensz közben.
2016. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi lagzink júni 13.-án volt.

Barátnőm júli 22-re volt kiírva (végül júli 29-én született a keresztlányunk).


Ő elég jól bírta, a meleg volt inkább a baja. Táncolt is, olyan 2-ig maradtak kb. És másnap mentek Horvátországba pár napra pihenni.



Én 37. hétig dolgoztam vendéglátásban, teljesen jól voltam, esküvőre is simán el tudtam volna menni. Még magzatvízelfolyás után is vezettem. Szóval ezt nem lehet előre tudni.


Valaki úgy felvizesedik a végére, hogy mozogni alig bír. Ezt nehéz megjósolni.

2016. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel bàrhova elmentem volna, kicsit nehezebben mozogtam de ennyi volt az össz bajom.(fiú)

A màsodikkal az àgyból nem tudtam, aztàn nem is lehetett kikelnem. Nem volt ilyan ahol ne fàjt volna plusz hànyinger, görcsök, keményedés. Kb ha az életem múlt volna rajta sem tudok menni sehova. Az is 15-20 perc volt mìg pisilni eljutottam egyedül. Fürödni nem is tudtam/ mertem egyedül.( làny)

Most a harmadikkal félidősen jól vagyok, mint az elsővel, csak àllandósult a hànyinger.(fiú)


Szóval még egy embernek is lehetnek ennyire különbözőek a terhességei, nem hogy különböző embereknek.

Ezt ìgy most itt nem fogod tudni eldönteni, a baràtnőd gondolom meg fogja érteni, hogy majd csak az esküvő előtt tudsz neki biztosat mondani. Ha minden oké lesz 6-7 hónaposan is,akkor nagyon nagy a valószìnűsége, hogy a végéig jól leszel. De persze mindig történhet vmi.

2016. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 H_Vivien ***** válasza:
76%
Én 8 hónapos terhesen simán kibírtam volna, még támcolni is tudtam volna, sőt, a 9-ben is, pedig nem sportoltam terhesség alatt. Jah, előtte sem :) Nyilván nem az egész éjszakát táncoltam volna végig, de bírtam volna. A másnappal lett volna gond :) Most a Tesóval így 5 hetesen sem. Ha valaminek neki tudok dőlni, akár állva is elalszom :( Szóval, készülj úgy, hogy mész, és meglátod :)
2016. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kiírt napon lagzisztamés éjfélig a legnagyobb melegben bírtam is embere válogatja ha bírni fogod :) jó buliást
2016. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi :) Igen, tudom, hogy mindenkinek más, csak én még sosem voltam ezelőtt terhes és nem is tudom elképzelni, hogy milyen érzés lesz. Alapvetően nem vagyok egy hattyúhalál típus, tehát egészen biztosan nem úgy fogom kezelni a dolgot, ahogy anno a sógornőm kezelte a 3 hónapos terhességét, hogy a mi esküvőnkre el sem jött, mondván, nagyon nehéz a terhessége (semmi komplikáció nem volt, még a rosszulléteket is megúszta...).

Elsődleges szempont a baba biztonsága lesz, tehát, ha probléma lesz, akkor eszem ágában se lesz hajnalig dajdajozni, sőt adott esetben elmenni sem, ha az orvos azt mondja, hogy márpedig a bokámig sem hajolhatok le, hogy megvakarjam. Persze, remélem, hogy minden rendben lesz és jót bulizunk a babámmal :)

2016. nov. 23. 11:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőnél totál fitt voltam végig! Alapvetően is sportolok, meg nagyon keveset is "híztam", nekem sosem volt olyan, hogy nem bírtam megmozdulni. Nem is vizesedtem. Ez majd akkor fog eldőlni! Ha pl bevizesedsz, durván, vagy feszít a medencéd, derekad, akkor nyilván nem te leszel a táncparkett ördöge, de az esküvőn is meg a lagzin is simán ott lehetsz! :)
2016. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól függ! Az első terhességem alatt még a maratont is lefutottam volna, ha kell. A második, harmadik és negyedik terhességem alatt viszont sokszor még a fejemet sem bírtam felemelni és állandóan beteg voltam. És mondjuk az sem biztos, hogy ha most jól van, az esküvőt ki fogod bírni és fordítva sem feltétlen igaz. Szerintem ha érzed, hogy sok, akkor inkább búcsúzz el korábban. Emiatt igazán senki nem sértődhet meg. A baba fontosabb, mint hogy hajnalig ülj egy széken. A sok ülés egyébként sem tesz jót. Ha mégis sokáig maradsz, gondoskodj róla, hogy másnap alaposan ki tudd pihenni magad.
2016. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 33hetes. Simán kibirnék akár egy jo kis lagzit! 😊 Sztem táncolnék is! Második baba!
2016. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!