Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél mi lehet a...

Korai terhességnél mi lehet a minimális mennyiségű friss vérzés oka?

Figyelt kérdés

Még egyáltalán nem biztos, hogy az, de nem merek ellőni tesztet, sok volt már a csalódás...

Szóval tegyük fel, hogy terhesség.

Peteérés 11-13 nap körül volt, 30. nap vérzés, 31. nap semmi.


(Persze lehet valami nőgyógyászati probléma is :(. nem értem, mert változik a luteálisom 12-21 nap között!!)


2016. dec. 5. 08:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%
Épp ezaz, hogy kaptál választ a kérdésedre, csak csinálod itt a fesztivált... gyonyoru érett felnőttes hozzáállás és viselkedés, amit itt lenyomsz... hidd el nekünk marhára mindegy, hogy mennyire vagy hülye, éppen segítségképp írjuk, amit írunk. S miután a szép szóból nem értettél, kaptál durvábbat. Ahelyett, hogy ránk hallgatnál, győzködsz minket és még oltogatsz is, hogy mi vagyunk a szemetek. Akárhogy is, te életképtelen vagy... ha tetszik, ha nem.
2016. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nem várt napján megjött, két napig tartott a barnázás (az első napok menseskor nekem mindig barnázások), azt hittem, hogy nem sikerült a baba és megjött simán, nem várt előtt pár nappal teszteltem és az negatív volt (31 naposak a ciklusaim). Aztán elmúlt a barnázás, ez furcsa volt, akkor csináltam tesztet ami egyértelmű pozitív lett. Ekkor elmentem orvoshoz sztk-ba (magán nem tudott fogadni), semmit nem csináltak, tök bunkók is voltak, ki is akadtam, UH nem volt a terhességet ténylegesen "igazolni" sem tudták. Utána tudtam meg, után olvasás által, hogy sokszor a szervezet még "emlékszik" a mensesre, de ez nem akkora gond.

Eltelt pár nap (kb. 3) és újra elkezdtem barnázni éjjel, rohantunk az ügyeletre, végre megUHoztak, petezsákot láttak csak, a vérzés okát nem tudták megmondani, kaptam Utrogestant (progeszteron), két hét után elmúlt a vérzésem. Hetente jártam UH-ra, szépen fejlődött az embrió.


Szerintem mindenképpen tesztelj és ha pozitív, akkor irány a doki!!!

2016. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék csak, hogy ne legyek életképtelennek, stb.-nek nevezve,meg úgy egyáltalán személyembe minősítve. De úgy tűnik persze, hogy ez túl nagy kérés. Persze némi intelligencia is kéne hozzá, hogy egy érv ne erre épüljön, elhiszem, hogy van akinek nem megy.
2016. dec. 5. 14:42
 24/31 anonim ***** válasza:

Nézd, kaptál már tanácsokat, csak valamiért nem akarod meghallani. A terhesség veszélyes üzem, ha tesztelni sem mersz, inkább ne vágj bele, mert hogy fogod túlélni az első 3 hónapot, amikor minden alkalommal úgy mész pisilni, hogy vajon nem vérzel-e...

Egy pozi teszt sem garancia ugyanis semmire. Sajnos. Minimális vérzéssel is el lehet vetélni, úgy is, hogy amikor vérzel, még van szívhang. Aztán pár hét múlva meg már nincs. :(

És hidd el, NAGYON nem mindegy, hogy pozitív vagy negatív teszt mellett vérezgetsz. Mert pozitív mellett barnázni vagy rózsaszínes dolgot látni nem normális dolog. Akkor sem, ha a neten sokan azt írják, hogy nekik is volt és azóta megszületett a gyerek.


Ha nem akarsz tesztelni, legalább a hődet mérd meg, amikor meg kéne jönnie, vagy 1-2 nappal előtte. Ha 37 fok, vagy felette van, akkor reménykedhetsz. Éredéskor mérd, az a tuti. Ha sokkal alatta van, akkor tényleg felesleges a teszt.

Nem tudom, másoknál hogy volt, de nekem du. is 37 felett volt, szóval akár most is megmérheted, bár ilyenkor valószínűleg nem megbízható. De egy próbát megér.

2016. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

24-es, szerinted, ha egy tesztet rest elvégezni (mert más értelmes oka ennek nincs), akkor majd a hőmérőt előveszi? Nem hinném :/

Kérdező, lehet sértődöttet játszani, meg azzal dobálózni, hogy itt egytől egyig unintelligens mindenki, csak te vagy egyedül normális, de makd akkor ne gyere ide siránkozni a "vetélés" kategóriába, hogy hogyan lehet feldolgozni a torténteket. Normális, felelősségteljes ember ilyenkor tesztet vesz. De amúgy még felelősségtudat se kell hozzá, sőt atom hülye is lehet az ember lánya, mert ha más nem, akkor a kíváncsiság ráviszi arra, hogy tesztet vegyen. Ilyen a világon nincs, hogy a gyakorikerdesek.hu-tól várod a diagnózist, mikor a patikában 500 ft-ért már adnak tesztet! A csalódás meg csak egy nagyon gyenge kifogás... húzzad akkor a dolgot addig, amíg elvetélsz, aztán törjed rajta az agyadat egész életedben, hogy ha teszteltél volna és ügyeletre rohantál volna, kaptál volna progeszteron pótlást, vagy akármit, akkor megmaradt-e volna a baba. A te döntésed, a te életed, a te gyereked (ha van) és a te lelkiismereted...

2016. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%

Intelligencia ahhoz is kellene, hogy belásd, ebben az esetben fontos lenne tesztelni. De az nem megy csak az álszenteskedő duma, hogy jaj ne bántsatok, jaj mindenki olyan goromba, sértő ezen az oldalon, mindig megy a személyeskedés stb.

A kérdésed ebben a formában értelmetlen. Mi okozhatja vérzést? Progeszteron hiány, hámsérülés, hematóma vagy vetélés. Vagy nem is vagy terhes és csak simán készülőben van a menszeszed. De teszt nélkül nem tudhatjuk.

2016. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
Te beszélsz itt intelligenciáról, aki gyermeket szeretne, de annyi felelősségtudat nincs benne, hogy a saját és leendő gyermeke biztonsága érdekében megfelelő módon járjon el. Lehet hisztériázni, meg lehülyézni másokat, de attól még nem mi vagyunk azok, akik lehet, hogy elveszítünk egy magzatot... pedig ugye szuperintelligens vagy, csak hát ennek nyomát nem látni...
2016. dec. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Teljesen félreértetek. Nem gondoltam és nem is gondolok vetélésre, mivel ez egy törlésnyi volt, majd elmúlt. (most már több napja) Ha mégis az, akkor a progeszteronhiányos állapotokból fakadó vetélést lehetne így megelőzni, de biztos vagyok benne, hogy nincs progeszteron hiányom. (kellő hosszúságú a luetálisom, bocs, akit zavar, hogy megint ezt említem, de megint ide passzol... :), a hőm pedig hosszan fent van, (most is) nem esik le, csak akkor mikor már megjött) Persze, a doki felírná a tablettát, ha rohannék az ügyeletre. De igazából "ártani nem árt" alapon. Feleslegesen pedig nem szeretnék semmit szedni.

Nem kértem az irányú tippelést se, hogy sikerült-e, vagy sem. Tudom, hogy kell eldönteni, de kibírok még pár napot.

Elhiszem, hogy fura, de görcsölés, parázás nélkül szeretnék nekiindulni a babavárásnak. Máshogy gondolkodunk igen,de ezt ilyen nehéz elfogadni? Igazából kis tapasztalatcserét szerettem volna, kaptam is, azt köszönöm, de a többire igazán nincs szükségem. Remélem többször nem kell kérnem, hogy mindenki hagyjon békén a rólam való véleményével, mert nem fog bejönni a nyomasztás.

2016. dec. 6. 09:13
 29/31 anonim ***** válasza:

6-os és 16-os vagyok, még mindig a legjobb szándékkal írok, de itt van egy kis tévedés. A terhesség alatti progeszteronhiány más. A sárgatest termeli a progeszteront majd ezt a feladatot átveszi a méhlepény fokozatosan 12 hetes korig, ideális esetben ekkor elsorvad a sárgatest. Sajnos nem mindig bírja eddig. Van mikor már 6-8 hetesen elsorvad és progeszteronhiány alakul ki egy olyan szervezetben, amiben addig minden tökéletesen működött. Hozzátenném, ez nem egyszeri törlésnyi folt lett volna és a hőd se lenne magasan csak azért írtam ezt le, hogy ha babás vagy és ha a későbbiekben tapasztalnál még esetleg barnázást, akkor tudd, hogy bárkivel előfordulhat és tényleg szükséges lehet a progeszteron! Nekem egyébként egész nap folyamatosan jött kis mennyiségű barna mikor kellett, másnapra elmúlt, azt gondolom tényleg a progi mentette meg a terhességem. Most csak rózsaszíneztem és nem tudom mennyire volt indokolt a progi de én nem így gondolkozom, ahogy te. Nem kell mindig elriadni az akár felesleges progipótlástól, inkább szedem feleslegesen, minthogy gond legyen.

Ismétlem, ezt nem a mostani helyzetre írom, mert pár nappal ezelőtti esetnél mindegy lenne már meg ha fentmaradt a hőd, akkor nem az lesz. Csak az elgondolásod nem teljesen igaz, hogy a ciklusos dolgokból lehet arra következtetni, hogy szükséges lesz-e progi vagy nem.

Egyébként tesztet nem csináltál?

2016. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
77%

# 22 vagyok.

Ne haragudj, de kifordítva gondolkozol nagyon!

Már késik a mensesed, ha jól értem? Nem értem a hezitálás okát.

De te tudod...

Én ezt felelőtlenségnek gondolom, ha terhes vagy irány az orvos. Utrogestan nem fog ártani, de ha szükséges, akkor igenis kellene "szedned".

2016. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!