Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák! Mit és mennyit esztek a karácsonyi ünnepek alatt? Be tudjátok majd tartani? Én most nem tudok örülni a Karácsonynak.

Figyelt kérdés
Szenteste ugye vacsoràra szoktak halàszlevet,ràntott halat körettel enni.Vagy ki mit szeret. Na most ez azèrt nem jò,mert este ennyit màr nem lehet enni.Èn nem is tudom,hogy fogom ezt az ünnepet ìgy vègigèlni.Màr előre làtom,hogy a csalàd jòìzűen falatozik ,èn meg csak nèzek,ès ellenàllok a kìsèrtèsnek.3 nap ezzel fog eltelni,ès màr előre összeszorul a gyomrom ettől .Mondtam a pàromnak, vegyen sütit maguknak ,meg a vendègeknek az ünnepekre,mert èn most nem sütök. Kòstolni sem tudom,meg lelkileg is elèg rosszul èlem most meg ezt a betegsèget.Mikor magas a cukrom mèrèsnèl,folyton a MIÈRT ? szò jàr a fejemben,ès sìrni tudnèk.Betartom ezt a diètàt olyannyira,hogy màr 10kg ment le 9hèt alatt.Az orvos ès a diabetològus mondta,hogy ne fogyjak,de hogy a csudàba csinàljam,ha nem lehet 160g szènhidràtnàl többet ennem?Zsìrosat sem ehetek,gyümölcsöt is keveset, banànt, szőlőt egyàltalàn nem ehetek.Ja ès nekem szigorìtott a diètàm,mert csak 3x ehetek ,tehàt a 10òrai ès az uzsonna is kilőve,amikor lehetne kicsit nassolni.Inzulinoznom nem kell, mert a dietetikus szerint jòl betartom a diètàt ès csak nèha magas a cukrom,de ez az àllapot akkor sem egy jò dolog.Azòta,hogy cukros lettem depressziòs vagyok,ès frusztràlt.Remèlem elmùlik szülès utàn ez az àtok.
2016. dec. 23. 07:52
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, bocs, ha ismétlés van benne.

- A depresszió attól is lehet, hogy cukorfüggő voltál. Szimpla elvonási tünet, hamarosan meg fog szünni.

- A terhességi cukor egy figyelmeztetés, ha nem vigyázol, később lehetsz "igazi" cukorbeteg is. Nyiván nem arról van szó, hogy nem lehetnek ünnepnapokon "kihágások", de nagy általánosságban vigyázni kell.

- Menj el olyan cukrászdába, ahol lehet diabetikus sütit kapni, és vegyél magadnak 1-2 szeletet. Ha Pesten laksz, a Nándoriban biztos kapsz, és a Mekiben is van egy fajta, ami ráadásul nagyon finom is.

- A végére hagytam a lényeget: régen rossz, ha a karácsonynak a nagy zabálás a lényege. Próbálj a jó társaságra és a születendő babára fókuszálni.

Nekem, mióta terhes vagyok, egyfolytában hányingerem van és fáj a gyomrom, bármit eszem, alig bírok enni - nyilván a karácsonyi asztal mellett sem fog menni. De őszintén szólva, eszembe sem jutott, míg el nem olvastam a kérdésedet...

Boldog karácsonyt!

2016. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha 9hét alatt 10 kiló lement, akkor sanszosan túlsúlyosan kezdted a terhességet. Ez esetben anno azok a kilók sem valószínű, hogy a te bosszantásodra szaladtak fel, hanem a helytelen táplálkozástól. Magyarra lefordítva ott a gond, hogy nem eheted továbbra is azt a sok hulladékot, amit megszokott a szervezeted. Nyilván hiányzik a finomított szénhidrát, péksüti, sütike, rántott, habart, miegyéb. Már eleve ott elrontod, hogy abban a 3 étkezésben is ezeket eszed: kenyér, rízs, krumpli. Van élet ezeken túl is, sovány húsok, rengeteg zöldség, köretnek is millió lehetőség, amiknek megfelelő a glikémiás indexük is. Tele van a net, ez a 21. században nem lehet probléma. 160 ch-s diétát tartani egyááltalán nem nehéz, csak jól kell összeállítani az étrendet. Karácsonyi édességből is lehet diétabarát verziót készíteni édesítőszerrrel, vagy egy joghurttorta sütés nélkül bogyós gyümölcsölcsökkel. Halat natúrba vidáman ehetsz, vegyél magadnak lazacot, pisztrángot, citromosan kakukkfűvel, zsályával,bármivel párolva simán belefér, isteni saláták passzolnak hozzá. Levesek, de a halászlé is oké, ha nem gyufatésztával nyomod. Az a baj, hogy az emberek nem gondolnak a hagyományosnnál tovább és a megszokott (többnyire egészségtelen) verziókat akarják diétabaráttá alakítani, ami általában rémes. Nekem cöliákiám van és ha már rendes pizzát nem ehetek, nem fogok gluténmentes fajtát majszolni, egyrészt mert vétek elrontani, másrészt az Arno-ba löknének az olasz rokonaim. Az étkezési szokásaidon változtass, az a terhesség után is jól jön, csak nem lesz ennyire szigorú. Mindettől függetlenül tartom, hogy ez egy elég könnyen kivitelezhető diéta, napi 160 ch nem vészesen kevés, csak jól kéne összeállítani azt az étrendet és megfelelő időben adagolni, hogy se éhezned ne kelljen, sem egy kínnak megélned, mert isteni ételek vannak, amik ebbe is beleférnek. Nővérem kislánya cukorbeteg(4 éves), az is marad, 1-es típusú, na az kemény, bár még ő is megtanulta kezelni, ha vannak is napi harcok, hiszen egy gyereknek ez sokkalta nehezebb. Ergo szedd össze magad és ne hisztizz, hogy nincsen rántott hal meg bejgli és örülj a szeretteidnek, mert a végén ettől a drámától még az ő szájukban is megsavanyodik az étel, bár ahogy írtad, valószínűleg ezt az egész hozzáállást onnan cipelted magaddal. Én is szeretek enni,ínyenckedni, sokan vagyunk így evvel, de ez nem mértéktelen kajálást jelent és bár jómagam 40 múltam, 60 kiló felett csak terhesen voltam egész életemben, pedig nem diétáztam és fogyokúráztam sosem. Az étel szeretete máshogyan is megnyilvánulhat. Lehet kezdeni a minőségi alapanyagokkal, recept a neten annyi, mint a tenger.
2016. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!