Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák! Mit és mennyit esztek a karácsonyi ünnepek alatt? Be tudjátok majd tartani? Én most nem tudok örülni a Karácsonynak.

Figyelt kérdés
Szenteste ugye vacsoràra szoktak halàszlevet,ràntott halat körettel enni.Vagy ki mit szeret. Na most ez azèrt nem jò,mert este ennyit màr nem lehet enni.Èn nem is tudom,hogy fogom ezt az ünnepet ìgy vègigèlni.Màr előre làtom,hogy a csalàd jòìzűen falatozik ,èn meg csak nèzek,ès ellenàllok a kìsèrtèsnek.3 nap ezzel fog eltelni,ès màr előre összeszorul a gyomrom ettől .Mondtam a pàromnak, vegyen sütit maguknak ,meg a vendègeknek az ünnepekre,mert èn most nem sütök. Kòstolni sem tudom,meg lelkileg is elèg rosszul èlem most meg ezt a betegsèget.Mikor magas a cukrom mèrèsnèl,folyton a MIÈRT ? szò jàr a fejemben,ès sìrni tudnèk.Betartom ezt a diètàt olyannyira,hogy màr 10kg ment le 9hèt alatt.Az orvos ès a diabetològus mondta,hogy ne fogyjak,de hogy a csudàba csinàljam,ha nem lehet 160g szènhidràtnàl többet ennem?Zsìrosat sem ehetek,gyümölcsöt is keveset, banànt, szőlőt egyàltalàn nem ehetek.Ja ès nekem szigorìtott a diètàm,mert csak 3x ehetek ,tehàt a 10òrai ès az uzsonna is kilőve,amikor lehetne kicsit nassolni.Inzulinoznom nem kell, mert a dietetikus szerint jòl betartom a diètàt ès csak nèha magas a cukrom,de ez az àllapot akkor sem egy jò dolog.Azòta,hogy cukros lettem depressziòs vagyok,ès frusztràlt.Remèlem elmùlik szülès utàn ez az àtok.
2016. dec. 23. 07:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudsz orulni az unnepnek emiatt?

Szomoru.

2016. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem az ünnepnek nem örülök kedves utolsò hozzàszòlò,hanem ennek az àllapotnak.Mèg nem volt ilyenben rèszem,teljesen amatőr vagyok ehez a diètàzàshoz.Hiàba amiket itt az előtted szòlò leìrt nagyszerűen hangzik!:-)Csak èn mèg nem tanultam meg,hogy mit hogyan kell szàmolni.A vèrcukor szintem a 3x-i ètkezèssel normàlis,egyedül a reggeli èhgyomri a magas, de az is ritkàn.Mivel külföldön èlek itt mmol/l a mèrtèkegysèg.Az ètkezèsek előtti 60-90 közötti kell legyen,az egy òràval ètkezès utàni pedig 140-ig mehet fel.Napi 6x kell mèrnem ès beìrnom egy naplòba amit ellenőriz a dietetikusom.Reggeli előtt ès utàn 1 òràval,ebèd előtt ès utàn....vacsi előtt ès utàn.Minden nap ugyanabban az òràban ehetek reggel 7 ebèd 13 òra ès 19 òrakkor a vacsora.Ha elkezdenèm a napi 5x-I evèst akkor nem lesz magas a főètkezèsek előtti mèrèsem?Fèlek tőle,mert eddig napközben minden èrtèk jò volt, ès ha rossz lesz az èrtèk inzulinozni kell.
2016. dec. 23. 10:15
 13/32 anonim ***** válasza:
47%

Most sajnaljunk mert nemtudod telezabalni magad ?

Tudod kit sajnalok ? A baratnomet aminek meghalt a babaja 27 hetesen, vagy a berlini kaminontamadas aldozatait akik temetesre mennek karacsonyi ebed helyett !!


Nem disznok vagyunk olban, hogy zabaljunk egesz nap!

Mellesleg egy cukorbetegnek napi 5 szor kell enni !

CH menteset lehet boven. Halaszlet , sulthalat , hozza franciasakatata, tonerdek a valasztek !

2016. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Akárki mondta, nem jó a háromszori étkezés. Ötször kellene.
2016. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy cukorbetegnek való recept van. Sütemény is, nemcsak ebéd. Legalább 5 ilyen könyvről tudok, de a neten is kell lenni receptnek. Tényleg annyira szerencsétlen, életképtelen sok mai nő, hogy az félelmetes. Gondolom sírni könnyebb, mint cselekedni.

Én is cukorbeteg vagyok, de nekem nem múlik el.

2016. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
19%
Még valami. A diabetikus, orvos szava nem sokat ér. A cukorbetegséget az elején vissza lehetne fordítani ! Ezt mondta valamelyik ? Biztos, hogy nem. Az egyik legnagyobb bevétel a daganatos betegek mellett. Nem éri meg nekik gyógyítani. Jobban járnak így. Testvérem is cukros lett, de neki sikerült visszafordítani. Nem az orvosra hallgattunk, hanem kutattunk a témában. És ha már itt tartunk, van természetes és hatékony módja is a cukor csökkentésének. Nem kötelező gyógyszer hozzá. Én is inzulinos típus vagyok, de sokszor elég napi 1.
2016. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Àtadom a rosszindulat ès a keserűsèg egy kèt hozzàszòlòbòl.Nem èn tehetek ròla,hogy meghalt az a sok ember ès a kisbaba.Mièrt engem kell ezekkel bàntani.Nekem is meghalt a kisbabàm tavaly nyàron,nem tudtam kihordani,ès idèn a dràga nagymamàm is elment örökre.Nem ez volt a kèrdès kedves ìtèlkező hozzàszòlò,ha nem tudsz a kèrdèsemre vàlaszolni akkor itt nincs helyed. Nem azt kèrdeztem,hogy sajnàltok-e engem!!!!!! Te amùgy cukorbeteg kismama vagy????
2016. dec. 23. 10:49
 18/32 A kérdező kommentje:
Àrad nem àtadom
2016. dec. 23. 10:50
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

Én írtam ez előbb olyan sokat.


Azt nem tudod megoldani, hogy kérsz itt, Magyarországon egy időpontot dietetikustól? És elbeszélgetsz vele picit? Akár fizetősnél is megérné egy alkalom, hogy kicsit tisztábban lásd a helyzetet.

Ha külföldön élsz, akkor nem lehet esetleg, hogy valami félreértés van? Nem tudom, milyen szinten beszéled a nyelvet.

De az biztos, hogy nemzetközileg elfogadott alapelvek vannak, és a világom mindenhol fel fog menni a cukrod, ha egyszerre sok tésztát eszel!


Ezer egy magyar oldal is van, rengeteg fórum, beszélgetős oldal, ahol tudsz akár minden nap tanácsokat kérni, tölthetsz le rengeteg kész étrendet, akár hetekre előre, ha beírod, hogy "160 g ch diéta".


És nem ijesztgetésképpen, de az sajnos BAJ, ha az éhgyomri cukrod magas. Akkor már mindegy, mit eszel, csak még magasabb lesz, és pont ezt kéne elkerülni. Én is pont ezért kaptam az első terhességemnél inzulint. Csak reggel kellett szúrni, és valami egész kis dózist, napközben a diétával szépen karban tudtam tartani a cukromat. De az sajnos már nem jó, ha a reggeli első, éhgyomri cukor magasabb a kelleténél.


Ahogy az se igazán jó, ha "néha magas a cukrod". Pont az lenne a cél, hogy ezt elkerüld!


Valami nagyon nem jó, ha az éhgyomri cukor magas, és étkezés után is több esetben magas. A jól beállított diéta lényege az, hogy nem magasabb, mint a megengedett.


Ha minden kötél szakad, akkor mozogj! Evés után semmi ücsörgés, pláne fekvés, ebéd után menj el egy félórára sétálni, vagy állj neki intenzíven takarítani, tornázz egy kicsit, stb. Nem véletlenül mondják azt cukorterheléses vizsgálatnál (itt nálunk legalább is), hogy sajnos két órát ücsörögni kell, mert ha a kismama elmászkál, akkor csalóka lehet az eredmény, lejjebb megy a cukor. Otthon meg a kismama jól beebédel, aztán ledől szundikálni, és csodálkozik, hogy nincs jól, mikor felébred, meg harapós egész délután.

2016. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nem perfekt a nyelvtudàsom,de nem tudok hazamenni sajnos.De azt biztosra tudom,hogy 3 ètkezèst mondott,mert ennyit èn is tudtam,hogy 5szöri a jò,mivel a vèdőnő is azt mondta, meg olvastam is ròla.11.25-èn kezdtem el mèrni ès 8 alkalommal volt magas.18-al kell osztani- 93,101 ez nagyon magas volt,93,96,91,97,93,96.A tèsztàt főzve mèrtem a 10dkg-ot ès fehèr lisztből kèszült ètel nem èrte a szàmat.Cukrot egyàltalàn nem eszek, stevia amivel èdesìtek,de azt is ritkàn,mert a teàt is csak citrommal iszom. Kàvèt egyàltalàn nem iszom,sem tejet. Kefìrt ,sovàny natur ivòjoghurtot szoktam inni helyette.A sajtot is a lichte fèlèt veszem. Mivel veszèlyeztetett terhes vagyok nem nagyon tornàzhatok,sètàlni szoktam napi egy-màsfèl òràt.
2016. dec. 23. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!