Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a veszélyeztetett...

Mennyi a veszélyeztetett terhes táppénz?

Figyelt kérdés
A bruttóm 184550 és ettől a hónaptól jogosult vagyok családi pótlékra. Mennyi lesz így a nettó "bérem" táppénzen?
2017. jan. 19. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A csaladipotlekot julon szamitjak....azt akkor kapod ha van gyereked már...


A veszelyeztetett tappenz a fizetesed 60%-a. A táppénz a honap minden napjára jár nem ugy mint a fizetes amit rendes munkarendben dolgozva 4*5 munkanapra osztanak el.

Igy jön ki az, hogy pl ha 100ezer a fizud egy honapra akkor annak 60ezer lenne a 60%a...de ennél valamivel több tappenzt kapsz,mert hétvegi napokra is számolnak.


Én a 140 koruli bruttomból kapok 80 koruli netto tappenzt

2017. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Csp-re hogy lennél már jogosult? Majd ha megszületik.


Ne keverd a magzati adókedvezménnyel!


Egyébként attól függ mióta dolgozol. 50 vagy 60 %. Pont ugyanúgy mint máskor. Nincs olyan hogy külön terhes táppénz.

2017. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Magzatra is lehet mar igenyelni csp-t.
2017. jan. 19. 11:00
 4/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat témyleg kevertem a szezont a fazonnal. Már 7 év folyamatos munkaviszonyom van, itt ennél a cégnél másfél éve dolgozom.

Ja és még annyi lenne a kérdésem, hogy táppénz alatt is jár a béren kivüli juttatás?

2017. jan. 19. 11:03
 5/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a Cafetéria a tp. 30. napjától nem jár, ill. időarányosan visszavonják, stb.

91. tp-es nap után pedig jogi állományba raknak.

2017. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
az nem csp, hanem családi adókedvezmény. Csp majd akkor jár, ha megszületett a gyerek.
2017. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi az a jogi állomány? Köszi!
2017. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jogi állomány nagyjából annyit tesz, hogy kivesznek a rendszerből, és pl. valakit felvehetnek a helyére, létszám miatt érdekes.

Ha 3 hónap tp után visszajön a munkavállaló újra üzemorvoshoz kell menni például.

Pontosabban nem tudom, mert nem voltam még sosem, meg HR-es sem vagyok. De nálunk ez így működik (multi).


Neten ennyit találtam: "A jogi állomány a statisztika és a cégek létszámterve miatt lényeges."

2017. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"Ha a dolgozó jogi állományba kerül, (tartós betegség, szülési szabadság, stb.),..."
2017. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Köszi! Még sosem hallottam.
2017. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!