Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a veszélyeztetett...

Mennyi a veszélyeztetett terhes táppénz?

Figyelt kérdés
A bruttóm 184550 és ettől a hónaptól jogosult vagyok családi pótlékra. Mennyi lesz így a nettó "bérem" táppénzen?
2017. jan. 19. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan hogy csp,ha meg nincs gyerek! Majd ha megszuletik. Max magzatkedvezmenyt vehetsz igenybe,vagy/meg csaladi adokedvezmeny.

Es ha veszelyeztetett terhes vagy,az senkit nem erdekel,mert az mar csak a te,a ferjed ,es az orvosod gondja. Arra nem kapsz kulon juttatast,csa normal terhestappenzt,ami a fizetesed 50-60%-a. A cafeteria meg ugy tudom nem jar . Es a jogi allomanyba raknak=felvesznek majd mast helyetted. Ennyi. Ha szerencsed van majd vissza is vesznek,de volt kollegamat csesztek hivni,le se sz*rtak magyarul majd e-mailban kozoltek vele (ket honappal a szulese utan)hogy koszi a munkadat....most uj allast utan kajtat ket kisbabaval a nyakan. Az a magzat kedvezmeny meg nem tudom hogy mi egyebkent,vagyis nem tudom hogy reszesitenek e penzbeli juttatasban,de nem hiszem,vagy ha igen max 10-15000ft. Nem tudom,nekem nincs gyerekem,terhes se vagyok:( es kulfoldon elek mar! Sok szerencset

2017. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia,ha jol szamolok,akko kb,olyan 104000ft korul lesz majd a nettod de lehet hogy kevesebb,mert ez a fizetesed 60%-a ,de lehet h te majd csak 50%-ot fogsz majd kapni ami nettoban 87000ft kb.

De lehet h 70%-Ot fogsz kapni ki tudja bar azt nem hiszem.

Mert csak sima terhessegi tappenzed lesz,az esetleges veszelyeztetett terhessegre meg nem jar kulon juttatas. A cafeteria sem jar. Jogi allomanyban leszel majd,amit az elottem levok mar definialtak. A magzat -es adokedvezmeny meg jo,de nem jar penzbeli juttatasokkal,max kevesebb adot fizetsz,a magzatkedvezmeny utan meg nem hiszem h fizetnek valamit is,ha meg igen,akkoris csak minimalisan,ahogy az elottem szolo irta

Osszeveve,ez akkorsem tul sok pent.

En a helyedben maradnek meg dolgozni amig lehet. Hany honapos/hetes vagy?

2017. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

37%-os ha nem itt élsz és nem tudod, ne írj legalább butaságokat.


Ha veszélyeztetett és olyan a munkája igenis menjen tp-re, a baba fontosabb (gondolom), 9-es kóddal lesz kiírva, betegszabi nem jár, táppénzt kapsz az elejétől kezdve (60%, ha kórházba kerülsz 50%), amit most kap az nem számít bele majd a csed, gyed számításába.


A családi adókedvezmény jár neki, havi 5500Ft plusz, a terhesség 91. napjától, nőgyógyász adhat róla igazolás, ennyi kell, csak hozzá, már az adott hónapban is amikor betölti, a kifizetőhelyen (munkahelyen kell igényelni).


Ahogy az első házasok kedvezménye is járhat... szintén 5500Ft.


CSED már a szülést megelőző egy hónapban is jár (úgy kell igényelni szintén).

2017. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Igen, a baba a legfontosabb!

Kedves 11es! Kicsit kevesbe bunkobban is valaszolhattal volna, de ez a te szegenysegi bizonyitvanyod! Legy ra buszke, hogy kint elsz, hatalmas teljesitmeny!

Meg annyi, hogy a tappenzes papirt minden honapban el kell juttatnom a munkaltatohoz?

2017. jan. 20. 11:06
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Itt egy kalkulátor, beírod az adataidat, és kiadja pontosan, hogy mennyi tpre leszel jogosult.


[link]


Családi adókedvezmény igényléséhez a munkáltatóhoz kell leadni papírt, és havi 10.000 Ft-ot jelent (nem 5500, mint ahogy felettem írták)

Családi pótlékot a gyermek megszületésekor kell megigényelni, ez 12.200 Ft, mint ahogyan az egyszeri anyaságit is, ami cirka 65.000 Ft.


A táppénz ideje nem számít bele a cseded összegébe, tehát a csededet - ha nincs egyéb jövedelmed -, akkor a 184.550 bruttóból fogják számolni. Így ennek az összege netto 108.000 Ft lesz, majd a gyeded cirka 97.000 Ft. Családi adókedvezményt ezekre is tudod érvényesíteni.


A táppénzes papírt meg úgy gondolom, hogy havonta le kell adni a számfejtés végett.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Boldog babavárást.

2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%

"Családi adókedvezmény 1 gyermek után évente 66670."


Nekünk azt mondták a HR-en, hogy ~5500Ft/hó. Amennyi az első házasok kedvezménye is.

Na mindegy, majd jövő hónapban kiderül. :)

2017. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Rosszul mondta a hrs, de legalább rád nézve jól,vagyis úgy értem, hogy pozitív csalódás fog érni :)

Ha van annyi béred, akkor havi 10 lesz ;)

2017. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!