Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nagymamám szó szerint...

A nagymamám szó szerint kiröhögött, mert ruhákat vettem 14 hetes terhesen a babának. Jogos, hogy kiakadtam rá?

Figyelt kérdés
Vettem pár téli ruhát a babának, mert most akciósak. Bodykat például 400 ft-ért vettem és ilyen áron szerintem kihagyhatatlan. Elmondtam a nagymamámnak, aki nagyon cinikusan kiröhögött, hogy hova vásárolgatok még a babának. Ennyi erővel akár mondhatta volna azt is, hogy várjam ki a végét, megmarad-e... Tudom, hogy történhet baj, de már a második trimeszterben vagyok és úgy gondoltam, hogy kicsit fellélegezhetek és nem lehet a 40. hétig a csak a bugyimat figyelgetni, hogy mikor lesz véres!! Nagyon rosszul esett, hogy a nagymamám szinte nevetve közli, hogy nem is biztos, hogy lesz ebből anyaság és ne költsek a gyerekemre előre. Bármi történne, a ráköltött pénz érdekelne a legkevésbé! Nem értem, miért kell kiröhögni azért, mert kihasználom az akciókat és mert készülök a baba fogadására. Nem az utolsó pillanatban akarok majd kapkodni és mindent teljes áron megvenni. Inkább apránként beszerzem a dolgokat akciósan. Tényleg annyira nevetséges és hülye vagyok, hogy vásárolok 14 hetes terhesen?
2017. jan. 20. 11:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Egyaltalan nincs ezzel problema!

Az elso kispled es kisruha nekem is meg van mar!

Azt csinald ami neked jol esik!


Boldog babavarast!

15 hetes kimama

2017. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Téli ruhákat, mikor a nyáron fogsz szülni? Honnan tudod mekkora kell majd neki a télen? Szerintem pénzkidobás volt, de te tudod!
2017. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Jogos, nekem is rosszul esett volna.

Viszont téli ruhákat ne vegyél még. Nagyon eltérő a babák fejlődése kint is, az enyém 5 hónaposan kinőtte a 68-as ruhákat, más baba még nyúzza őket egy darabig, mert mondjuk lassabban nő, megint más meg lehet még hamarabb kinövi. Meg a ruhákat is összevissza számozzák. 14 hetes kismamaként gondolom júliusi baba lesz, inkább nyárra vásárolj egyelőre!

2017. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
2. előbb-utóbb lesz tél is a gyerek életében, nem gondolod? És azt honnan fogom tudni, hogy mekkora lesz, amikor megszületik? Nyilván nem 46-os ruhákat vettem neki télre, gondolkozz már!
2017. jan. 20. 11:29
 5/32 anonim ***** válasza:
70%
Semmi gond nincs ezzel! Öröm vásárolni, készülődni, tervezgetni. A kritikus időn túl vagy, szóval ne aggódj. :) a vészmadár nagymamával meg jobban jársz ha nem osztod meg ezeket a dolgokat. Boldog babavárást!!!
2017. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy úgy értette, megmarad-e a baba. Amúgy nyár közepén szülsz, tényleg nem tudod, mekkora lesz jövő télen a baba. Lehet, hogy a felét nem tudod majd használni, és végeredményben nem spórolsz semmit.
2017. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

400 ft-ért megkockáztatom a méretet, szerintem megéri. Vettem több méretet egyébként, nagyobbakat ráadásul, mert van varrógépem és ha szükséges, akkor tudok méretet módosítani kisebbre.

Vennék nyárit, de most a téliek akciósak.

2017. jan. 20. 11:34
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
Inkább te gondolkozz! Felneveltem 2 gyereket! Ha 56-os sztenderd méretel születik, még akkor is lehet a télen 56-92ig bármi! Az is lehet, hogy 68-ast hotd egész télen, nyáron felugrik 98-ra. Ami a kettő közt van ruha, meg mehet a kukába!
2017. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is felesleges volt. Harom gyerekem van.
2017. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
86%
Ès kislány vagy fiù lesz? Mert nalunk 12 hetesen lányt mondtak, jò hogy akkor még nem vettünk semmit. A 19 hètre megkukacosodott..
2017. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!