Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nagymamám szó szerint...

A nagymamám szó szerint kiröhögött, mert ruhákat vettem 14 hetes terhesen a babának. Jogos, hogy kiakadtam rá?

Figyelt kérdés
Vettem pár téli ruhát a babának, mert most akciósak. Bodykat például 400 ft-ért vettem és ilyen áron szerintem kihagyhatatlan. Elmondtam a nagymamámnak, aki nagyon cinikusan kiröhögött, hogy hova vásárolgatok még a babának. Ennyi erővel akár mondhatta volna azt is, hogy várjam ki a végét, megmarad-e... Tudom, hogy történhet baj, de már a második trimeszterben vagyok és úgy gondoltam, hogy kicsit fellélegezhetek és nem lehet a 40. hétig a csak a bugyimat figyelgetni, hogy mikor lesz véres!! Nagyon rosszul esett, hogy a nagymamám szinte nevetve közli, hogy nem is biztos, hogy lesz ebből anyaság és ne költsek a gyerekemre előre. Bármi történne, a ráköltött pénz érdekelne a legkevésbé! Nem értem, miért kell kiröhögni azért, mert kihasználom az akciókat és mert készülök a baba fogadására. Nem az utolsó pillanatban akarok majd kapkodni és mindent teljes áron megvenni. Inkább apránként beszerzem a dolgokat akciósan. Tényleg annyira nevetséges és hülye vagyok, hogy vásárolok 14 hetes terhesen?
2017. jan. 20. 11:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
10-es nem tudom a nemét, születésekor szeretnénk megtudni.
2017. jan. 20. 11:44
 12/32 A kérdező kommentje:

8-as te mit beszélsz? :D 68-ról egy nap alatt felugrik 98-ra? Vagy miért ne lenne szükség köztes méretre? :D

Egyébként olvasd el még egyszer a válaszomat: van varrógépem, olyan méretre alakítom át a potom 400 forintos 74-es bodyt, amilyenre akarom. Ha netán szülnék júliusban egy 74-es óriás gyereket, akkor is 2 perc alatt levágom a body ujját és a lábát rövidre. De az én méreteimből kiindulva nem lesz akkora ez a gyerek, mert nem fér el bennem...

2017. jan. 20. 11:49
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Body labat? Az rugdalozo.
2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ma nekem is ilyen problémáim vannak :) (Ez az én kérdésem volt.)

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, úgyhogy egy darabig nem veszünk semmit. Mi pár nap múlva tudni fogjuk már a nemüket, mert Prena tesztet csináltattunk és ott dns alapján a nemet is meg tudják mondani, ha kérjük; és mi kértük.

2017. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%

14es, a te általad felsoroltak között meg a 400 forintos bodyk között van azért különbség.

Kérdező, mentségedre szolgálhat a hormonjaid megbolondulása. Vettél bodykat olcsón (vagy rugikat?), ok. Ugorjunk. De hogy majd azzal vacakolsz, hogy ide-oda pótolgasd meg nyiszbáld a találomra betárazott ruhákat.. hát egye fene, kívánom, hogy időd legyen mint a tenger! :)

2017. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván a nagyi reakciója és kiröhögése érthető, hogy rosszul esett. De!

Én is igazat adok annak,aki azt írta, hogy egy nyári babának téli cuccot vásárolni (varrógép ide-vagy oda) nem a legoptimálisabb... (a felhevült reakciódat meg betudom a hormonoknak ;)

Én is kicsi vagyok, mégis 4 kg-os gyereket szültem, meglepetésemre elfért bennem, és 62-es mérettel kezdett, az 56-os át se ment volna a fején :)

Aztán pislogtunk kettőt és valóban felugrott 80-86-osra a mérete, szerintem a példának felhozott 74-es méretet nem is hordta. Nőtt mint a gomba, most is 2 évesen egy fejlett 3 éves méretű gyereknek tűnik.

Ha vásárolni szeretnél neki, nincs azzal semmi probléma, de ha megengeded és megfogadod a tanácsomat - mint gyakorlott anyuka - még most ne vegyél ruhákat, pláne nem a születését követő 2. évszakra.

Nézelődj, vásárolj, ha apróságokat akarsz, akkor kiskádat, orrszívót, egy-két játékot, etc., de (szerintem) ne fél éves korára való ruhákkal kezd.

De te pénzed, te döntésed, ez csak jó tanács volt :)

2017. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
73%

Két oldalú a dolog, de tényleg felesleges kiakadni, azt nem tartom jogosnak.

Bármilyen hihetetlen, ha a nagymamád, akkor ő azért már felnevelt legalább egy gyereket, és lehet, hogy másképp látja azt, hogy mikor érdemes ruhát venni.

Én 33 hetes terhes vagyok, de pont ruhából nem vettem többet a szükségesnél, mert egyrészt áprilisban lehet akár -5 fok, akár 25 is. Másrészt pedig akkor biztos a neme, ha már pelenkázzuk. (Pedig már kaptam uh képet a kukiról. :D )

Babaruhákat egész évben lehet venni akciósan, újat és használtat is, és kapni is fogtok egy csomót.


Másrészt: ha azért mondta ezt, mert ki tudja, hogy mi lesz, akkor meg tényleg nem érdemes előre vásárolni ezzel az erővel. Elvégre akár a szülés során is történhet tragédia, sőt a gyerek teljes élete során is. Senki se kíván ilyet, de azért hallottunk már szomorú esetekről. Akkor most az újszülöttnek se vegyél 56-osnál nagyobb ruhát, mert mi van, ha bölcsőhalált hal??


Ebben az esetben az lesz a legkisebb bánatod, hogy pénzkidobás volt a ruhát előre megvenni.


Hagyd rá a nagyira, egyszerűen innentől nem kell az orrára kötni, ha vettél valamit, és ennyi.

De ilyen apróságon összeveszni is kár, annyit nem ér az egész.


Egy tipp: szokj hozzá, hogy ki tudsz állni a véleményed mellett, mert lesznek még beleszólások és nézeteltérések. Elég csak beleolvasni, hogy mi megy néhány családban a hozzátáplálás miatt...

2017. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

13, kössz az infót, ezzel még bajban vagyok, minek mi a neve. Igen, rugdalózóról beszélek.


14, mi meglepinek szeretnénk a baba nemét így unisex ruhákat veszünk, többnyire fehéreket, macis mintásakat. Így később, ha sikerül, akkor tesónak is jó lesz, akármilyen nemű lesz :)

Engem nem tántorít el senki. Ha netán ki kell dobnom 4-5 darab ruhácskát, mert nem lesz rá jó, akkor nem fogok sírva fakadni 2-3 ezer forinton. A nagyobb dolgokat pedig mi is akciósan, hónapról hónapra megvesszük majd, nem a végén akarok szaladgálni a cuccok után és nem böhöm nagy hassal az utolsó hónapban babaszobát rendezni.

2017. jan. 20. 12:04
 19/32 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de néhányan itt azt hiszitek, hogy mellettem tornyosul egy zsák ruha és nekem estek, hogy mi sz-nak vásárolok. Elmondom, hogy 2 db 74-es kezes-lábasról, meg 2 db 68-as hosszú ujjú body-ról beszélünk. Ezen kívül van 1 db 68-as nadrág. Akármekkora is legyen a gyerek, ha mondjuk 60 centivel születik júliusban, akkor sem hinném, hogy feltétlen várnom kell decemberig arra, hogy ráadjak egy hosszú ujjú cuccot, elvégre nem az egyenlítő mentén lakunk és nem fix, hogy végig 40 fok lesz szeptemberig. Persze, hogy felhúzom magam, mert 53%-os nekem esik kitartóan, hogy ő anyaságból már diplomával rendelkezik és, ha ő azt mondja valamire, hogy fölösleges, akkor az bizony az is lesz, ha törik, ha szakad. Költöttem a gyerekre alig több, mit 2000 forintot és ha úgy alakul, hogy a varázsgömbötök igazat mond és mondjuk annyira halálomon leszek, vagy 0-24-ben a nyakamon fog lógni a gyerek, hogy nem lesz szükség esetén 5 percem lecsippenteni a rugdalózó lábát, akkor megy a kukába 800 forint és hála az égnek nem ezért fogunk egy este vacsora nélkül maradni...
2017. jan. 20. 12:18
 20/32 anonim válasza:
69%

Szerintem igenis jogos, hogy ez rosszul esik.

Nekem három gyerekem van, de szerintem én a 10.-12. héttől folyamatosan vásárolgattam az összes terhességem alatt. Mondjuk meg is lett az eredménye, a gyerekeknek komolyabb gardróbjuk van már most, mint pár felnőtt embernek...


De te úgy látom, nem viszed túlzásba, ez a pár ruha nem is lehetett akkora összeg.

Arra viszont készülj fel, hogy a terhességed alatt és a kicsi megszületése után is kapni fogod a "jó tanácsokat". Ezeken nem megsértődni kell, hanem elengedni a füled mellett, vagy helyeselni és úgy csinálni, ahogy neked tetszik.

2017. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!