Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség nélkül lévő anyukák...

Segítség nélkül lévő anyukák hogyan látjátok el a babát?

Figyelt kérdés

A férjem kb, csak minden 3. napon van otthon, mert elég sokat kell dolgoznia. Hamarosan megszületik a babánk és mindig aggódom, hogy el tudom-e majd látni a kicsit.

Nálatok ez mennyire sikerül? egy 35 hetes kismama


2010. máj. 6. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Szia

Az én férjem 2 napot teljesen odavan a munkahelyén. reggeltől késő estig.

Majd 2 napot itthon van.

Vagyis nálunk is hasonló a helyzet.

Van 2 kicsi gyerekünk.

Mióta megszülettek, úgy osztom az időnket, és a házimunkát, hogy mikor nincs itthon, szinte csak a gyerekekkel vagyok, meg főzök.

A férjem szabadnapjain van takarítás, bevásárlás stb.

Megoldható, csak bele kell rázódni.


(egyébként mindig akkor lesz beteg a gyerek, és kell vinni az orvoshoz, mikor a férjem dolgozik)

2010. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Én gyerekem 13 hónapos, és kezdettől fogva egyedül nevelem. Nem mondom, nem ez a tiszta udvar, rendes ház projekt időszaka, de hamar belejöttünk.

Először is ki kell használni minden percet, amit a baba átalszik. Hogy mire? Eleinte főleg pihenésre, mert csak úgy fog menni:) Aztán ami adódik. Én esténként takarítok pl.

Ne aggódj, hamar be fog állni egy közös napi rutin, és a természet olyan okosan találta ki a babák működését, hogy az anyukák fokozatosan szokhatnak hozzá ehhez a fajta terheléshez;) Nem érdemes előre frusztrálnod ezen Magad! Lehet, hogy könnyebben megy majd, mint valaha is gondoltad, és akkor fölöslegesen idegeskedtél...:) De ha van konkrét kérdésed, szívesen segítek, ha tudok.

(Ui.: nem tudom, hogy hol dolgozik a párod, de ha alkalmazottként, akkor jár neki 5 nap "apaszabi" a szülés után. Nem mindenki tudja, de érdemes kihasználni, mert az az egy hét is nagyon sokat jelent, ha ott van valaki első fürdetésnél, altatásnál stb.)

Sok sikert, és nyugi!!!

2010. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia


Nyugi, menni fog! MEg fogod oldani, ne parazz ezen...

Az en ferjem 2 nap munka/1 itthon, aztan 4 munka/2itthon leosztasban dolgozik es ikreink vannak, raadasul nagyik/baratok tobbszaz kilometerre, mert szules elott 2 honappal kerultunk ki. En is nagyon feltem az elejen, hogy mikeppen fogom megoldani, aztan minden kialakult lassacskan.

Ami nekem sokat segitett, hogy elore teleraktam a fagyasztot kesz + felkesz kajakkal, hogy legalabb a fozes ne vegyen el a szuksegesnel tobb idot. PL martasok amikhez csak 1 tesztat vagy rizst kellet kifozni, vagy rakott etelek, fasírt bekeverve es begombocolva tálcára pakolva ami aztan fagyottan mehetett a forro olajba, sulthusok meg porkoltek amikhez szinten csak koret kellett...

a takaritasbol meg nem csinaltam lelkiismereti problemat magamnak az elso hetekben, jo-jo, nem ragadt a kosz ,de nem volt a korabbi megszokott patikatisztasag sem.

vasalni csak a legszuksegesebbeket csinaltam

amit meg muszaj volt megcsinalni, azt alvasidoben, kesobb meg ugy, hogy a pihiszekben odaraktam oket magam melle es elnezegettek amit csinalok, meg hallgattak ahogy magyarazok nekik. ezt nagyon szerettek.


aztan konyebb lett ahogy beilleszkedtunk az itteni kozossegbe, mert nagyon segitokeszek az emberek, pl ha a szomszed megy a varosba vasarolni akkor mindig bejon megkerdezni hogy mit hozzon, vagy egy masik szomszedban 2 oreg nenei is lakik es ok meg mindig a vasaslnivalomat akarjak megkaparintani... meg iylenek (termeszetesen mi is viszontsegitunk mindenkiiek amit tudunk)


na de nem ez a lenyeg, hanem hogy nyugi, meg fogod oldani, eleinte probalj meg pihenni es hagyd a csudaba a hazimunkat. vagy ha kajat tudsz rendelni az is nagyon sok konnyebbseget jelenthet.

boldog babazast kivanok

2010. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!