Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség ebben a helyzetb...

Felelőtlenség ebben a helyzetben megtartani a magzatot?

Figyelt kérdés
A nő 30 éves a férfi 34. A nőnek rossz állásai voltak keveset kereset,közmunkabért 54000 ft-ot. Most munkanélküli a 22000 ft körül fog kapni. A férfi 150000 ft-ot keres. Most kiderült hogy terhes első gyerek. A nőnek egészségi bajai voltak nőgyógyászatilag így örül a magzatnak. Ti spórolnátok és megtartanátok a magzatot?
2017. febr. 28. 09:42
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
24%

Olyan kellemes olvasni... az embereket... sok-sok ponttal... minden gondolat végén... hogy véletlenül se... lehessen értelmezni... milyen marhaságot... akarnak mondani...


Valószínűleg a GyIK-ezők 80%-ának ugyanúgy szúrta a szemét az olvashatatlanságod. A maradék 20% meg analfabéta. Nem meglepő tehát, hogy a téglásid ugyanezen akadt fenn.


Szerencsére nekem nem kell bizonygatni semmit, se közmunkára, se külföldi rabszolgamunkára nem szorulok. Mondjuk nem is otthon meresztem a valagam.

2017. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell tudni kérdező .

Mi albérletben élünk,autó hitel van. Előtte más kiadások voltak és egy gyerekkel éltünk fél évig 180-ból. Kijöttünk belőle,pedig benzinre is ment még belőle .

És -hopp én is közmunkában voltam,na és?! Munka az is. Mivel az előző munkahelyem elfelejtett a szerződés szerinti bérre bejelenteni,a lányom kórházba kerülése miatt pedig táppénzre kerültem,kiderült az átverés,eljöttem onnan,nav eljárás,bíróság stb. És mivel terhes lettem közbe,inkább elmentem dolgozni irodába 53ezerért,minthogy gyest kapjak. És párom munkája beton biztos,én mégse találnék olyan könnyen jót . Szóval van ilyen,mégha hihetetlen is. Uram bocsá,hogy nem vállalok minden átverős munkát újra,csak hogy 100-at hozzak haza,ne 53-at. És büszke vagyok magamra,hogy végig vittem a pert a másik cég ellen,hogy megnyertem,hogy 17hetes terhesen eljártam dolgozni 60km-re,pedig mindennap hányingerem volt,ájultam el többször. Elmehetnék eladónak,hogyne,csak párom nem köteles a lányomat cipelni. Bár megtenné,de az én gyerekem elsősorban.

Most 300-320ból élünk négyen és igen,párom keres ebből 230-260-at. Ellenben nekem köszönheti,hogy a lányunkkal átmehet gyedre munka mellé,így megkapja a max gyedet a fizetése mellé,ami kb nettó 130 még,és hogy mivel házasodunk lassan,így az én lányomra is kérheti az adókedvezményt,nem 10,hanem 30ezret kettőjükre.

2017. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
44%
Pròbàlj meg irní egy telefonnal helyesen abban az esetben amikor megirsz egy szöveget ès amikor elküldöd abban a pillanatban àtirja a szöveget. Tudom hogy te vagy az aki mindenkibe beleköt...lebuktatzad magad azzal hogy ràkèrdeztèl hogy hol dolgozom..csak mellè trafàltàl. Nem talältad el. De engem meg nem èrdekel ki mit csinàl. Felölem takaritharod a wc t. Vagy söpörheted az utcàt de az sem èrdekel ha politikus vagy. Csak ne irj ilyen stilusban mindenkinek. Menj el helyette futni.
2017. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felelőtlenség. Van hol élniük, van spórolt pénz,nem felelőtlen kamaszok, akik a szülők nyakán élnek. És főleg, hogy nőgyógyászati betgségek mellett összejött a baba, ez nagy ajándék! az anyagiakról meg annyit, hogy soha senki nem tudhatja biztosan, mit hoz a jövő, még a gazdagok is simán elveszthetik a vagyonukat seperc alatt a mai világban. Ezt a saját családomban is megtapasztaltam, volt olyan, hogy NAGYON jól ment minden, saját vállalkozás stb. stb. és egyszercsak minden befuccsolt.
2017. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Persze, megtartanám. A gyerek után is kapnak családi pótlékot, meg szülési támogatást. Az is valami.
2017. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
31%
Nem felelőtlenség, én megtartanám, főleg, ha nőgyógyászati gondok ellenére végre jönne egy baba, akinek örülök! Anyagiakat sem találom annyira borzasztónak. Én pl mindhárom gyerekemet nagyrészt használt ruhákban járatom újszülött koruktól kezdve, sőt, néha még a karitásztól is kerül egy-két ruhadarabunk. Mindketten diplomás szülők vagyunk, mégsem ciki. Így is boldogok vagyunk. Baba-kalandra fel!
2017. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
44%

67%: Valakinek muszáj megmondania az itt kérdező sötétségeknek, hogy merre hány méter. Szerencsére rajtam kívül is vannak néhányan, akik egyetértenek. Sajnos az ilyenek csak a nyers stílusból értenek. Nem vagyok hajlandó több putrist, 16 éves felkoppintott fogyatékost, közmunkást és hasonlót zabáltatni. Életerős emberekről beszélünk, tessék tanulni vagy elhúzni dolgozni.


A téveszméidet meg felejtsd már el, uncsik.

2017. márc. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!