Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan reagálnátok, ha kapcsol...

Hogyan reagálnátok, ha kapcsolat elején teherbe esne a barátnőtök fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés
Én nem dolgozom még tanulok, de ő már dolgozik. 4 hónapja vagyunk együtt.

2017. márc. 9. 13:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
20%

Kulturált nőtől elvárom, hogy felfogja, hogy azért védekezünk mert jelenleg még nem akarok Tőle gyereket. Ha igényes, akkor legkésőbb 5. héten észreveszi terhességét. Egy ilyen almamag nagyságú magzat elhajtása meg még nem jelenthet neki lelki törést.


Ha bejelentené hogy terhes, akkor közölném vele hogy nem akarok gyereket, ezért védekeztünk.

2017. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
49%

Anyám annak idején teherbe esett apámtól a kapcsolatuk elején. A család nyomására elvetette. Közel 50 éve tart a kapcsolatuk, csaknem 45 éve házasok. Anyám utána háromszor esett teherbe, kétszer vetélt el a méhszáj kinyílása miatt. Ha pár héttel tovább húzza, a testvéreim már megmenthetők lettek volna. Engem csak a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetően tudtak megmenteni és kórházban volt a terhesség közepétől a végéig, szigorú ágynyugalomra ítélve, veszélyeztetett terhesen. Ezerszer megbánta, hogy annak idején az abortusz mellett döntött.

(Nem vagyok szigorú magzatvédő, mindezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, az, hogy a kapcsolat friss, még nem feltétlenül indok a terhesség megszakítására, hiszen senki nem lát a jövőbe.)

2017. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
43%

Annak ellenére, hogy a hormonális fogamzásgátló a legmegbízhatóbb védekezési forma, nem 100%-os a hatékonysága még megfelelő szedés mellett sem. Tökéletes szedés mellett 1000 nőből 3 esik teherbe mellette éves szinten.

Nem tökéletes alkalmazás mellett (ide tartozik a hasmenés-hányás, antibiotikum-szedés is) pedig 100-ból 8! Azért az nem olyan elenyésző arány!

2017. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
52%

Mi ugyanígy jártunk. 7 hónapja voltunk együtt. Hát gondolkodtunk....

Néha úgy gondoltam, hogy "bevallalom" vele, néha úgy, hogy pasinak se biztos, hogy x év után el tudom képzelni.

Oda voltam érte, de voltak hullamvolgyek az exe bejelentjezései miatt.

30-on felul vagyunk és belevagtunk. Néha úgy érzem elhamarkodott volt, de lehet, hogy ebben az évben belevagtunk volna amúgy is. Nem forrt ki a kapcsolat. Nem éltünk át olyan nagyon sok élményt együtt így meg 5 honapos gyerekkel, aki nem könnyű eset megvan kötve a kezünk.

2017. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Ja, mi mindketten dolgozunk... és pont miután 1,5 hónapnál kiderult másnap kezdtem az új munkahelyen
2017. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy 17 éves korom óta szedem (most 32 vagyok) 2-szer fel év abbahagyassal. Én se gondoltam soha, de igen, terhes lehet valaki normál szedés mellett is.

35 előtt nem terveztem ezt a fajta "kotottseget"

2017. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
65%

Ha bejelentené hogy terhes, akkor közölném vele hogy nem akarok gyereket, ezért védekeztünk


Igen, a pasinak is lett volna lehetősége óvszert húzni, ha annyira nem akart gyereket.

2017. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Jól megvagyunk, nincsenek problémák. Ő már szeretett volna gyereket régóta ezért örül neki nagyon, ezért furcsa nekem az az állítása, hogy gyógyszer mellett lett terhes, véletlenül. Van félretett pénz is.
2017. márc. 9. 17:00
 19/36 anonim ***** válasza:
Hiszel neki? Mármint, hogy sehol semmi manipuláció
2017. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
50%

Akkor biza hazudik és nem szedte...


Nekem az előző kapcsolatomba aug végén jöttünk össze,januárva lettem terhes (nem,nem gyógyszer mellett,beismerem,hogy megszakitással védekeztünk elejétől,mikor terhes lettem,nem vette ki ). Aztán 2,5éves volt a gyerek,mikor szakítottunk.

Férjemmel október végén jöttünk össze 2015-ben,2016 januárjában tervezetten lettem terhes,egy hete házasodtunk,a nagy is velünk él,mert sose adnám oda az apjának,a pici 5hós ésés úgy néz ki jön a harmadik,tervezetten. Nekünk bejött ez,egy db vita és semmi ellentét nincs.

De ez ritka. Elsőre nekem se sikerült. De vállaltam volna tök egyedül is őt.

2017. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!