Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti nem vágytok...

Kismamák! Ti nem vágytok vissza dolgozni? Mikor tervezitek, hogy visszatértek a munkahelyetekre?

Figyelt kérdés

Nekem a munkahelyemen mondták, hogy nem dolgozhatok, így az elejétől itthon vagyok. Nagyon jól érzem magam, mintha csak egy hosszabb szabadságon lennék ám néha azon kapom magam, hogy már vágyok arra, hogy visszamehessek dolgozni. Persze nem a régi munkahelyemre, mert akkor már meg lesz a szakmám és el tudok remélhetőleg helyezkedni benne. Ti mikortól terveztek visszamenni? Meddig akartok babátokkal maradni? Mikortól lehet egyáltalán bölcsődébe adni és elmenni gyed mellett dolgozni?

Ne értsetek félre, nagyon várom a lányomat, azt, hogy anyuka legyek csak érdeklődök, mert nem tudom, mi, hogy megy.


2017. márc. 25. 10:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Rutin ki lehet alakítani munkahely nélkül is, ha az hiányzik. Nem is értem.


Nekem pont a hideg futkos a hátamon attól, mikor arra gondolok, hogy reggel elmentem, este estem haza és az egész napom el volt bäszva arra, hogy voltaképp idegen és számomra nem is fontos embereknek güriztem. Na most, ha azt nézem, hogy ugyanígy csesszem el a komplett napomat és alig maradjon időm a számomra valóban fontos emberekre meg tevékenységekre...mostmár a gyerekre... hát ez minden csak nem üdvözítő gondolat, sokkal rosszabb, mint előtte.

2017. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tán, ha megtanulnál olvasni, kedves, leírtam, hogy nem engedték, hogy dolgozzak. A munkahelyem küldött táppénzre, nem táppénzt csalok. Egyébként, ha ennyire böki a csőröd és nem a kérdésre válaszolsz, minek írsz? Unatkozol?

Kiélvezem az itthonlétet, persze. Mint mondtam, sokat olvasok, tanulok, kertészkedek, indul a kis vállalkozásunk, nem unatkozok. Csak ahogy elnézem néha férjemet, hogy sokszor fáradt, olyankor olyan lelkifurdalásom van és mennék én is vele reggelente...

2017. márc. 25. 20:46
 13/16 anonim ***** válasza:

Én a terhesség elejétől itthon vagyok. Kicsit hiányzik, bár borzalmas volt a légkör, mégis.

Nem fogjuk bölcsibe adni a kicsit, hogy vissza tudjak menni. Nekünk fontosabb, hogy én foglalkozzak vele. Rettentően várom már!

Illetve örülnénk, ha a második baba is hamar megérkezne.

2017. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én még nem vagyok terhes, még csak most vágtunk bele (3 hónapja). Viszont mivel most is tudományos munkával kapcsolatos dolgot tanulok, így ha terhes lesz vagy baba mellett mindenképp szeretnék itthon ezzel dolgozni. Elméleti pedagógiával foglalkozom.
2017. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nekem logisztikai ügyintéző lesz a végzettségem, ha sikerül vele elhelyezkedni, visszamegyek gyed mellett. Korábbi munkahelyemre nem, akkor kivárom a gyed végét mert a gyest már nem akarom. Úgy értve gyes alatt már nem maradok itthon, mert az kevés lenne pénzileg..
2017. márc. 26. 14:05
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

:D Térjünk erre vissza pár hónap múlva,ha már megszültél.Nem addig nehéz a dolgokat össze egyeztetned,meg időt szakítani a kerti munkára,meg társaira míg a gyerek a hasadban van,hanem utána,ha már megszületett,főleg ha egy 24 órás,sírós,hasfájós babát dob a gép majd.....Meg majd meglátjuk mennyire vágysz vissza mellőle melózni a kollégákhoz....

Első előtt én is így voltam.Most hogy a második 2 éves,má gyomorgörcsöm van a gondolatától,hogy elszakadunk egymástól.

2017. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!