Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt muszáj orvosho...

Terhesség alatt muszáj orvoshoz menni, illetve kórházban szülni?

Figyelt kérdés

Neem, nem vagyok terhes, 16 vagyok, és regényt szeretnék írni, és kellene hozzá ez :) Nem tudtam hogy írjam be a Googleba, ezért inkább itt kérdezem meg.


Úgy értem, hogy szükséges-e az ultrahang, orvosi vizsgálatok? Vagy hogy mindenképpen tudnia kell orvosnak, hogy az adott személy terhes? Milyen következményekkel jár, ha az adott személyről egy orvos se tudja, hogy terhes, és nem volt semmilyen vizsgálaton? :)


2017. márc. 26. 08:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogyha bizonyos vizsgálatokra nem megy el a kismama, akkor nem kap gyermekápolási segélyt, Csed-et sem. Ezeket az alapvizsgálatokat az állam ingyenesen biztosítja. Ha ebből indulunk ki, akkor végül is vannak kötelező vizsgálatok. Nagyjából ezek azok: 2 vérvétel (10-11 és 24-26 héten) 24.héten cukorterhelés, 4 ultrahang (terhesség megállapítása, 12. és 18. heti genetikai uh és 30.heti uh). Ezekre általában elmegy minden kismama, mert fizetni nem kell érte és jobb esetben egészséges babát szeretne. Persze a határ a csillagos ég, vannak több tízezres ultrahangok, több százezres genetikai vérvizsgálatok, luxus magánklinikák, amiket a tb nem fedez.
2017. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!