Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a vizesedést terhesen? Mitől alakul ki a vizesedés? Heti 2szer tornázok és sok almát eszem mert az ugye vízhajtó, mit lehet még tenni? Hogyan lehet észrevenni a vizesedést?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Én az elsővel nem vizesedtem, a másodikkal nagyon, igaz akkor nyár volt. Nekem a dinnye segített egyedül.

De túl sok mindent (főleg a nagy melegben) nem lehet ellene tenni. Arra figyelj, hogyha nagyon vizesednél, femegy-e a vérnyomásod 140/90 fölé tartósan, mert akkor irány a doki.



Judy


3 hós és 2 éves fiúk anyukája

2008. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a védőnőm szólt, hogy arra nagyon figyeljek, hogy az ásványvíz nátrium tartalma kevesebb, mint 20mg/l legyen. (pl.: Veritas Gold) Egyszer nem figyeltem rá, pár napig másféle vizet ittam és be is vizesedtem. Visszatértem a Veritasra és el is múlt.
2008. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a vizesedés nagyban alkatfüggő. Én a 34. hétben vagyok és eddig egyetlen egyszer vizesedett be a lábam, méghozzá egy 24 órás autóút után (max tíz perces pihenőkkel), ráadásul az azt követő két napban alig pihentem, egész nap mentem, kirándultunk és a 3. nap reggelre hatalmasra dagadtam. Egy nap pihenő után lement, akkor voltam 31 hetes.

Különösebben én nem tettem a vizesedés ellen semmit, alapvetően rengeteget iszom és sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, valamint terhesen is aktív életet élek, szerintem még most szülés előtt is többet mozgok, mint sok nem-terhes. Lehet, hogy ezek így együtt hozzásegítettek ahhoz, hogy ne vizesedjek és az is lehet, hogy második terhességnél végig küszködni fogok vele.

Mindenesetre szerintem az, amiket te írtál (torna, gyümölcs) csak jó lehet, pluszban sok folyadékot kell fogyasztani (nem cukros löttyöket, mert az többet árt, mint használ, ide értve a dobozos gyümölcsleveket is nagyobb mennyiségben) és azt mondják, hogy lehetőség szerint kerülni kell a fűszeres ételeket, a sóval is óvatosan kell bánni (én ezt nem tudtam megtenni, lételemem a fűszer).

2008. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az első terhességem utolsó trimeszterében iszonyatosan bevizesedtem -gyanítom, a meleg miatt, hiszen annyit mozogtam, hogy sokszor óva intettek, vegyek vissza egy kicsit. Most 31 hetes vagyok, van némi vizesedés, de közel sem annyi mint amennyi a kánikulábna volt augusztusban.
2008. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!