Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaruha mikortól?

Kismamaruha mikortól?

Figyelt kérdés
Anyósom nagyon! erőltetni akarja, pedig még 15 hetes a baba. Nem vagyok csontos alkat, de kismamanadrágra még semmi szükségem. Minimálisan nő még csak a hasam, és egy pici volt előtte, de nem nagy hurkákra kell gondolni, hanem akkorára, amit még takargatni se kell, mert nem ronda. Szerintetek így jogos, hogy hordjak kismamanadrágot máris? Annyira unom már hallgatni, és szerintem ilyenkor még más sem hordott. Ti mikor vettetek fel ilyen nadrágot?

2017. ápr. 13. 11:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
En a 8. hettol hordok kismama nadragot, mert ulomunkam van, es hamar kenyelmetlen lett a normal / lehet csak pszichikailag :-D De erosen gondolkozom rajta, hogy szules utan is abban fogok jarni dolgozni, annyival kenyelmesebb :-D Viszont a normal felsoimet hordom, lassan majd erni fog a vasarlas ideje, mert fokozatosan fogynak azok a ruhak, amik meg kenyelmesek, mert en elotte feszulos felsoket hordtam es negyedakkora volt a mellem is, mint most... De az eredeti tervem az volt, hogy semmit nem veszek, mert vannak stretch farmerjaim meg bovebb felsoim... Ami meg kenyelmes azt hordd nyugodtan! Hordjon Anyosod terhes nadragot, ha szerinte hordania kell valakinek. Mondd meg neki, hogy koszonod szepen, de jo Neked igy, majd ha nem lesz jo, akkor majd intezkedsz. (raadasul lehet, mire szukseged lesz ra, mar 30 fok lesz es csak sortok vagy szoknyak fognak inkabb kelleni, nem hosszunadragok, mint most)
2017. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem anyósod miatt kell új gatya, hanem ha már nem kényelmes a régid akkor.

Én már 15 hetesen hordtam amúgy :) de azért mert a meglévő nem volt kényelmes ülve, nekem meg ülő munkám volt.

Változó kinek mikor kezd el nőni a hasa, nekem nagyon hamar látszott, már 12. hét előtt, nagyjából akkortól hordtam kismama gatyát, aztán most meg hogy közeleg a szülés egyáltalán nem lett nagy hasam.

A terhesség elején a puffadástól nő a has, én nagyon puffadtam, te lehet hogy nem így még nem kell a terhes gatya.

Amúgy nem baj, ha körülnézel hol mennyibe kerül stb. mert úgyis kelleni fog. Illetve egy bandázzsal lehet még egy darabig helyettesíteni ami egy cső formájú anyag és lehúzva a zippzárt tudod hordani.

2017. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a 8. hét környékén NAGYON szorított a farmerem, ezért vettem egy kismama nadrágot. (Többet nem is mertem, mert féltem, hogy meg se marad, volt már egy korai vetélésem.) Pedig amúgy nem is látszott a hasamon semmi.

Most 30 hetes vagyok, és nadrágokon kívül eddig a hétig nem vettem kismama ruhát, hanem normál felsőkből és egy kardigánból 1 számmal nagyobbat, mint régen. Igyekeztem olcsóbbakat venni, mert jövőre már nem lesznek jók.

A héten a Lild-ben elcsábultam és vettem két kismama ruhát, mert pólóárban voltak, és egész csinosak.

Szóval nem érdemes vagyonokat költeni, főleg úgy, hogy még nincs is rá szükséged. Ha most megveszed azt a kismama nadrágot, ami pont jó rád, pár hónap múlva dobhatod ki, mert kicsi lesz, pedig nagyon drágák. Ha meg sokkal nagyobbat veszel, nem lesz csinos, és csak rosszul érzed benne magad...

2017. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13# attol en is elcsabultam :) pedig rühellem a ruhákat de rohadtjo az anyaguk meg vegulis életemben először nem érdekel hogy ki mit gondol. Bocs az offert :)
2017. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy mire lesz pocak, már nem fog kelleni a hosszú nadrág. Felsőt, tunikát vettem néhány újat, mert a cicik már nagyon nőnek.

Eddig próbáltam finom és udvarias maradni, de tegnap ötödször hallgattam végig ezt, és anyósom szinte már hozni akart nekem. :-\

2017. ápr. 13. 16:58
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg finoman jelezd, hogy az unokának vegyen cuccokat ne neked. :) nálunk inkább ezen pörögnek a nagyik. Igaz, vettek mar a babának olyasmit amitől visszatért a koraterhességi émelygésem, de ő legalabb majd hamar kinövi. :)
2017. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességem elején elég hamar szorítani kezdtek a rrégi nadrágaim, pedig akkor még nem is híztam, hanem fogytam és szinte nem is látszott a hasam, de szorított a farmer. Egy darabig úgy járkáltam, hogy kigomboltam a farmert, csak akkor meg lecsúszott meg ha nem volt elég hosszú a pólóm, akkor kilátszott a bugyim. Pont kaptam két nadrágot egy ismerősömtől (az első terhességem elején), nagyon kényelmes volt utána. Most 18 hetes vagyok, 2-3 hete már terhesnadrágot muszáj hordanom, vagy leggingset most, hogy kijött a jó idő. Első gyerekkel pont télre esett az az időszak, amikor nagyon nagy volt a hasam, most nyárra fog, valószínű meg tudom majd oldani cicanadrággal és hosszított felsőkkel.
2017. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!