Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, hogy minél...

Mit tehetnék, hogy minél hamarabb megszüljek?

Figyelt kérdés
A terhesség 10. hete óta itthon vagyok, mert a munkahelyem nem engedte, hogy dolgozzak. Az utolsó trimeszterig élveztem is a terhességet, de most már csak nyűg. 37 hetes vagyok, akár meg is születhetne, de mindenki csak lehurrog, hogy jobb neki ott bent. Párom is várja, hátha kihúzom a 40 hetet, de én abba beleőrülnék. A babám ma fordult egy nagyot, nyomja a húgyhólyagomat. Könnyebb a levegővétel, de gyökérkezelés alatt van a fogam és amellett, hogy mindig pisilnem kell, aludni szeretnék, csak fáj. És holnapig fájni is fog még, pedig már vettem be gyógyszert, rágcsáltam fokhagymát is. Amikor pedig nem fáj a fogam, unatkozom itthon, mert párom sokat dolgozik, én egyedül nem csinálok nagy rumlit, mindig csak figyelek, hogy hátha.. már próbáltam az orgazmust, szeretkeztünk is valamelyik nap, ittam tonikot és nem használtak. Amilyen pechem van, bent lesz a 40. hétig pedig ez már nem áldott állapot, hanem teher. Mikor távozik a nyákdugó? Mikor folyik el a magzatvíz? Csak ezek a kérdések járnak a fejemben. Már nagyon nem bírom. Sok helyre kell menni, minden napra van program, de csak egy klrdés fogalmazódik meg bennem, hogy mikor szülök? A kiskönyvbe azt írták, 10 hetes voltam október 14-én, az alapján május 8. A vérzés aug 15-én volt, az alapján meg május 22. Én nem bírok ki még egy hónapot. Tudom, hogy nevetséges vagyok, de nagyon szeretném, ha a baba már nem a hasamba lenne, hanem kint és olyan jó lenne hasra is feküdni. Ráadásul a fogfájás mellett egész nap rúgja az oldalamat. Szerintem leereszkedett, meg valamelyik nap iszonyatos hasmenésem is volt és nekem nem szokott az lenni. Szerintetek mikor szülök?
2017. ápr. 22. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nemsokára. Én is ugyanígy éreztem, mint te, minél előbb szülni akartam. 39+3-ra szültem meg, pedig a betöltött 37. héttől kezdve folyamatosan csípőset ettem, meg isten tudja már, hogy mikre fogták rá, hogy beindítja a szülést, de kb az összeset kipróbáltam. Barátnőm bizonyos pontokban nyomkodta a talpát(?azt hiszem), de ő is 41. hétre szült.

Most már ennek több, mint egy éve, és hidd el, ez a pár hét így utólag visszanézve nem számít semmit. Az a lényeg, hogy a baba akkor jöjjön, amikor ő készen áll (kivéve ha túlhordod), hisz az a legtermészetesebb, ha akkor jön világra, amikor ő akar (kivéve koraszülés, de ez nálad már nem áll fent).

Az ismerősi körömben idén 4(!!) koraszülés lett, ebből sajnos egy végzetes... ilyenkor mindig hálát adok az égnek, hogy az én kicsim időben született, és hidd el, én tudom, hogy mennyire nehéz (23. héttől vizesedett a lábam, egy hét alatt 8 kg víz jött fel), de sokkal sokkal sokkal nehezebb lenne, ha idő előtt jönne a manód.

2017. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mikor szülsz? Hát az elkövetkező kb. 4 hétben valamikor. Jobban jársz, ha nem hisztizel, kibírtál már 37 hetet, ez az utolsó pár hét már ne okozzon problémát. Nyilván nem ez a legkellemesebb, az ember már csak vonszolja magát, ilyenkor én is vártam már mind a kettőnél, hogy vége legyen. Fogj egy jó könyvet, nézz meg néhány jó filmet, találd fel magad...a baba tudja mikor kell jönnie, ne siettesd, a természet tudja a dolgát, tessék felnőni a feladathoz. :-)
2017. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

A 42. héten szültem. Az utolsó napokat a kórházban töltöttem.

Mindent kipróbáltam, hogy beinduljon a szülés. Hidd el, majd jön, ha akar. Te nem tudsz tenni ezért semmit. :)

2017. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem az a bajpm, hogy 3 hét van, hanem, hogy nem telik az idő. Anapi feladatokat megcsinálom délelőtt, de a délután nagyon hosszú. Most Fejős Éva - Eper reggelire c könyvét olvasom, elkezdtem nézni a Vámpírnaplókat is, de egyik se köt le mert csak az órát lesem, hogy eltelt-e már a nap, mennyi idő van még holnapig, holnap szülök-e. Türelmetlen vagyok. Tidom, hogy ez hiba, de pl ma is aludnék, de a fogfájás miatt nem tudok és nem értem, miért mocorog ennyit a lányom. Ma nagyon aktív ami megont csak rossz, főleg mikor az oldalamba belerúg :/
2017. ápr. 22. 20:47
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a baj az utolsó hetekkel, annyira szeretnénk már babázni, túllenni a szülésen, meg hát a terhesség utolsó pár hete is tartogat pár kellemetlenséget. Megértelek, én is keresztülmentem ezen, de nálam valahogy megfordult ez. 37-38 hetesen ugyanígy nem teltek a napok, mint most nálad. Aztán 39 hetesen valami megszállt, hogy ide meg oda még jó lenne elmenni, ezt meg azt megcsinálni, amíg van rá lehetőség (el is kapott egy hisztiroham mikor rájöttem, hogy bezárt a kedvenc hamburgeresem) szóval hidd el, így sokkal könnyebb. Próbáld meg!
2017. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem ülj egész nap otthon, és akkor nem figsz unatkozni meg nem fogsz bekattanni mire megjön az a kus csöppség.

Hagyd őt nyugidtan majd jön ha felkészült rá.

Szerintem te sem szereted ha más ráderőszakolja az akaratát!

2017. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Hany eves vagy? En megertem hogy nyug, de azert siettetni, mert unatkozol es sok program van amire menned kell/kellene? Nem akarlak elkeseriteni, de az elso par hetes babazos idoszak sokkal kemenyebb lesz!

Es hogy a netezok szerint mikor szulsz? Ha, a skala a holnap - 42. het kozotti periodusban mozog. Szoval az elkovetkezo 5 hetben barmikor. Ne siettesd, nem veletlen 40 hetig vannak odabent (leggyakrabban).

2017. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy ilyen rendesek vagytok.

:) Jól esik. Programok alatt azt értem, hogy holnap fogorvos, hétfőn nst és ultrahang, kedden a táppénzes papíromat kérem ki és a város egyik végéből kell menni a másikba utána, hogy ledjam, szerdán aneszteziológus és és a vérvétel eredményekért is el kéne menni, csütörtökön vizsgázom, pénteken meg jön a védőnő. Korábban ezektől fel voltam dobva, hogy nem unatkozok legalább, de így a vége felé már nem olyan jó móka ezeket intézni és órákig ott ülni. Aludnék, pihennék, háttérzajnak menne egy film és lesném, hogy ma vajon.. de ez csak bizonyos napokon van így, máskor meg azt mondom, hogy még ne, még egy kicsit hadd legyek a párommal ilyesmi. Csak akkor rossz, mikor a baba is rugdos, a fogam is fáj, pisilni is kell és aludnék, de az istennel nem tudok.. tudjátok, amikor minden összejön.

23 vagyok amúgy és tényleg csak így a vége felé vagyok lerobbanva. Eddig nagyon jól bírtam.

2017. ápr. 22. 21:44
 9/14 anonim ***** válasza:

42. héten indították a babámat. Az abszolút mélypont az volt, amikor a VÉDŐNŐ felhívott, hogy "Egybenvagymég?" 3:)

Szóval megértelek, komolyan, emlékszem még, de te még csak 37 hetes vagy, az lófütty, legyél kicsit türelmes!!! Tudod, hogy fog hiányozni a terhesség később? ;)

2017. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg max. 5 heted van.

Lassan telik, de ez van. Tudja o , mikor kell jonni.

2017. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!