Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, hogy minél...

Mit tehetnék, hogy minél hamarabb megszüljek?

Figyelt kérdés
A terhesség 10. hete óta itthon vagyok, mert a munkahelyem nem engedte, hogy dolgozzak. Az utolsó trimeszterig élveztem is a terhességet, de most már csak nyűg. 37 hetes vagyok, akár meg is születhetne, de mindenki csak lehurrog, hogy jobb neki ott bent. Párom is várja, hátha kihúzom a 40 hetet, de én abba beleőrülnék. A babám ma fordult egy nagyot, nyomja a húgyhólyagomat. Könnyebb a levegővétel, de gyökérkezelés alatt van a fogam és amellett, hogy mindig pisilnem kell, aludni szeretnék, csak fáj. És holnapig fájni is fog még, pedig már vettem be gyógyszert, rágcsáltam fokhagymát is. Amikor pedig nem fáj a fogam, unatkozom itthon, mert párom sokat dolgozik, én egyedül nem csinálok nagy rumlit, mindig csak figyelek, hogy hátha.. már próbáltam az orgazmust, szeretkeztünk is valamelyik nap, ittam tonikot és nem használtak. Amilyen pechem van, bent lesz a 40. hétig pedig ez már nem áldott állapot, hanem teher. Mikor távozik a nyákdugó? Mikor folyik el a magzatvíz? Csak ezek a kérdések járnak a fejemben. Már nagyon nem bírom. Sok helyre kell menni, minden napra van program, de csak egy klrdés fogalmazódik meg bennem, hogy mikor szülök? A kiskönyvbe azt írták, 10 hetes voltam október 14-én, az alapján május 8. A vérzés aug 15-én volt, az alapján meg május 22. Én nem bírok ki még egy hónapot. Tudom, hogy nevetséges vagyok, de nagyon szeretném, ha a baba már nem a hasamba lenne, hanem kint és olyan jó lenne hasra is feküdni. Ráadásul a fogfájás mellett egész nap rúgja az oldalamat. Szerintem leereszkedett, meg valamelyik nap iszonyatos hasmenésem is volt és nekem nem szokott az lenni. Szerintetek mikor szülök?
2017. ápr. 22. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak nyűgös vagy már, ami érthető. Szerintem a többség átment ezen. Nálad meg még ezzel a fogfájással is nehezebb a dolog.

Írtad, hogy vizsgázni fogsz. Nem tudom, milyen vizsga, de talán jobb is, ha azt kivárja odabent a baba. Próbálj erre koncentrálni, ha valami fontos: készülj rá, tanulj. Ha vizsgadrukkos vagy, akár a stressz is beindíthatja a szülést. ;-)

Az a lényeg, hogy próbáld valami olyasmivel lefoglalni a gondolataidat, ami nem enged be mást. Egy lazább olvasmány olvasása vagy sorozatnézés alatt könnyebben elkalandozik az ember.

Állj neki kimosni a babaruhákat, vasald ki, tudomisén?

Mindenesetre ne aggódj, előbb-utóbb kint lesz, bent biztosan nem marad. :-)

Ha szoptatni fogsz, akkor azért a hasonfekvés még gond lesz egy darabig, abba ne éld bele magad, hogy egyből menni fog.


Kitartás! Már nincs sok hátra.

2017. ápr. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. ápr. 23. 06:58
 13/14 anonim ***** válasza:
A többiek leírták, amit akartam :) én pluszban még azt is ajánlom, gondolj arra, hogy mi lenne, ha ikreid lennének, és CSAK FEKÜDNI lehetne! Jó tudom, az ikrek általában előbb jönnek, de akkor is, ha alapból valami miatt neked mostantól csak feküdnöd lehetne! Én 4 babát szültem már, és a harmadik babánál egy hónapig feküdnöm kellett! Namost az még sokkal rosszabb, mintha az elsőnél lett volna, mert idegesített alapból az, hogy ott a kettő gyermekem, és én csak fekszem! Örülj neki, hogy ide-oda mászkálhatsz, és örülj neki, hogy nem 42 fok van, mert én szültem már kánikulában, előtte meg alig bírtam heteken át elcsoszogni a boltig, mert az volt a nap fénypontja, hogy elmentem jégkrémet venni magamnak, hazafelé leültem a padra és ott megettem. :))) a negyediket túl is hordtam, 4 nappal. Viszont bábakoktélt ittam, szóval valszleg még bent maradt volna pár napot, ha ezt nem teszem, de ezt csak túlhordás esetén ajánlják a szülésznők is, szóval marad a sok sorozat nézése és sétálgatás!
2017. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, belegondoltam elég rossz lenne. Így legalább tudok főzni, takarítani. Ma egyébként jobb, mert ma már nem fáj. Holnap megyek nst és uh után dokihoz. Ma is voltunk, de mondta, hogy ma privát ügyelet van és annyi engedményt adott, hogy csak a felét kellett volna kifizetni ami 18000 ft volt amúgy 36000. Mondtam, hogy inkább jövök holnap úgyis ráérek :D
2017. ápr. 23. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!