Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy órán belül két ennyire...

Egy órán belül két ennyire különböző vérnyomásom volt. Baj lehet? Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Azt éreztem, h nagyon éhes vagyok, elkezdtem reszketni, leizzadtam és alig bírtam az ágyig eljutni. Kb 10 percet feküdtem, csokit ettem, vizet ittam, majd nagy nehezen eljutottam a konyháig és megebédeltem. Azóta jobban vagyok, de a nagy vérnyomás után most jóval kevesebbet mértem.


[link]


2017. máj. 18. 12:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

200-as szisztolét már láttam, na de 220-as diasztolét még soha az életben. Ha így megugrott volna a vérnyomásod meg vissza, akkor nemhogy összeestél volna ájultan, de valószínűleg a szíved is megállt volna. Sem a terhesség, sem az éhség, de még az általános magas vérnyomás sem okozna ekkora ugrást. A szív izmai erősek, jó esetben az érfalak is, de 220-as diasztoléval kb. fel kellene robbanniuk.

A második érték teljesen normális, ezért is hihetetlen, hogy bármiféle gyógyszer nélkül visszaállna teljesen tökéletesre a vérnyomásod, 10 perc alatt.

Mérd meg még egyszer, aztán 1 óra múlva megint. Ha normális értékeket mutat, akkor vagy rossz a vérnyomásmérőd és az előbb bekattant, vagy valamit elcsesztél mérés közben.

Ha pedig ismét ilyen magas lenne, akkor azonnal irány az ügyelet.

2017. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
59%

" Az meg, hogy ennyi a különbség 30 perc alatt, igenis létezhet. Nekem 5 perc alatt ment le 145-ről 123-ra."


Azért a 145-123 meg a 229-91 között van egy ICURKA PICURKA különbség, nem gondolod? :D A kérdezőnek eleve olyan irreálisan magas értéket mért elsőre a vérnyomásmérő, ami majdnemhogy lehetetlen. A 145 még az enyhe magasnak is csak az alja, a 230 meg már régen az agyvérzés kategória. Gondolkozz már, mielőtt leírsz valamit... nem kell feleslegesen paráztatni a kérdezőt.

2017. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Ha orvoshoz mennék, akkor sürgősségire kellene menni nőgyógyászatra?"

nőgyógyászatra, hiszen terhes vagy! ha úgy érzik, majd ők átküldenek belgyógyászatra, de az elsődleges most azt megnézni, hogy a baba jól van-e, hiszen neki is 220-as vérnyomása volt, és mint írtam, az bizony okozhat agyvérzést.

2017. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy figyelem és ha megint bármi gond van, akkor indulok. Csak azt az erős rosszullétet nem tudom mivel megmagyarázni. Folyt rólam a víz az egész testemen, remegtem, egy tollat sem bírtam volna megtartani, annyira gyenge lettem és ilyet még soha nem éreztem. Lehet ez is a terhességel jár, nem tudom :(
2017. máj. 18. 13:53
 15/28 anonim ***** válasza:
Időtartományban is van különbség, nem gondolod?
2017. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nen értem, ha ennyire nagyon rosszul voltál, és magasat is mértél, miért nem telefonáltál az ügyeletre. Gyakorizzál csak, de legközelebb is legyen ekkora szerencséd, hogy hamar jól leszel.
2017. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Azért mert lepihentem és jobban lettem. Gondoltam, ha már úgyis jobban vagyok, akkor majd csak kiakadnak rám, hogy miért kell mindennel orvoshoz, ügyeletre futni. Sajnos van ezzel kapcsolatban rossz tapasztalatom, pedig én tényleg nem vagyok az a típus, aki mindent túldramatizál és fut a sürgősségire.
2017. máj. 18. 14:03
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Én is arra gondoltam, hogy figyelem és ha megint bármi gond van, akkor indulok. Csak azt az erős rosszullétet nem tudom mivel megmagyarázni. Folyt rólam a víz az egész testemen, remegtem, egy tollat sem bírtam volna megtartani, annyira gyenge lettem és ilyet még soha nem éreztem. Lehet ez is a terhességel jár, nem tudom :("

komolyan nem értelek... figyelgessed csak, ha jobban esik, de ennyi idő alatt már meg lehetett volna járni az orvost, aki vagy megnyugtat, hogy csak a mérőd rossz, vagy pedig tud veled mit kezdeni, ha komoly baj van.


Ne haragudj, nem akarok vészmadárkodni, de 17 hetesen ez nagyon nem vicc... esélye sincs a babának, ha most nem veszed komolyan a dolgokat.

És inkább egy felesleges út a kórházba, minthogy holnap már ne legye értelme bemenni.

2017. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kiakadnak, nem a te problémád!
2017. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Szerintem indulok.
2017. máj. 18. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!