Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok tovább terhes...

Nem akarok tovább terhes lenni. Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Rettenetesen el vagyok keseredve. A terhességem 10. hetében járok és nagyon rosszul vagyok. A reggeleim óramű pontossággal 7-kor, óriási éhséggel kezdődnek, de alig van erőm kivánszorogni a konyhába, mire a piritós kidobja a kenyeret már hánytam is egyszer. Természetesen semmi nem jön, csak amit vacsorára utoljára ettem, és az éjszaka megivott víz. 5 szörnyű öklendezés, furcsa, gusztustalan hangok, aztán 6-ra a hányás. Egész nap gyenge vagyok és erőtlen, folyamatosan csak feküdnék. A nagy melegtől folyton izzadok, de sokkal büdösebb vagyok, mint eddig. Nem bírom elviselni magamat és szerintem másoknak is nagyon nehéz lehet engem. Gonosz vagyok, gúnyos, azonnal ordítok, úgy érzem, hogy senkit sem szeretek és mindenki idegesít. Rengeteget sírok. 24 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy igazi felnőtt, a baba is tervezett volt, sokat készültem rá, de most úgy érzem, hogy csak egy hülye gyerek vagyok, aki nem bírja el ezt az egészet. Miért ilyen szörnyű? Nem tudom kialudni magam, éjjelente zsibbad mindenem, napközben meg fájnak a testrészeim. Senki sem készített fel, hogy ez ilyen lesz. Ilyen formában senkinek sem szoktam hisztizni, így is szégyellem, hogy milyen gondolataim vannak. Ha valaki megkérdezi mitől lenne jobb, akkor gondolkozás nélkül rávágom, hogyha felakasztanám magam.. Nem akarok így érezni, sokszor bocsánatot kérek a gyerekemtől aki bennem növekszik, és a férjemtől is, bár tőle csak fele annyiszor, mint megérdemelé. Én biztosan nem tartanék ki magam mellett a helyében. Így fog eltelni ez a maradék 7 hónap? Egy büdös, szőrös, mindig éhes, hányós, fáradt nő leszek, aki megbánt mindenkit maga körül? Kérlek segítsetek..
2017. aug. 9. 12:32
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Most kellene mennem az első vérvételre, de már ezt az apró feladatot is lehetetlennek érzem. 8 órától lehet menni, addig én összehányom magam kétszer, nem ehetek előtte és nem ihatok, 38 fok van nálunk folyamatosan, mindig erőtlen vagyok, pláne reggel, hogy jussak így oda? Egyébként is ájulós vagyok, most majd ott fogok hisztizni, a nővéreknek? Belegondolni is félek.
2017. aug. 9. 12:36
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de próbálj megnyugodni. Az első trimeszter sajnos ilyen, az émelygés, hányás, ingerlékenység NORMÁLIS. A második trimeszter (neked kb. még 2 hét) már sokkal jobb lesz, hidd el!! Érezni fogod már a babát, és előjönnek a terhesség szebb oldalai is. Elkezd majd nőni a pocakod, elkezdheted beszerezni a babacuccokat, berendezni a szobáját, stb.

A védőnőtől nem próbáltál tanácsot, vagy tippeket kérni?

2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem hallottal rola h ilyen az elso kb 3 hónap? Nyugi kb 2 hét és vége... én meg azt hittem én nyafogok sokat. Napi 4x hanyok, egesznap fekszek , húst nemtudok enni, csak a víz,keksz és kiflik maradnak bennem. Emellett hasmenésem van.

DE(!)egyszer sem, egyszer sem!!! Kivantam h ne legyek terhes. NEM! Túl sokat vártam rá én inkabb orulok , hogy van tunetem es remelem ez azt mutatja eros a babám😉 de ilyez mondabni túlzas

Lesz rosszabb szules utan , akkor majd anya nem akarsz már lenni? Ne sajnáltasd magad és NE túlozd el! Ne legyél halálodon olvasgass , egyél gyumolcsot es ne rakd rá ezt a terhes a párodra az ne tedd.. ez a te dolgod sajnos , tudhattad vna mit vállalsz!

Boldog babavarast

2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
A barátnőm végig hányta a kilenc hónapot, minden nap ment a kórházba infúzióra, már a fogkefe látványától is hányt. Ezt ki kell bírni, ezt vállaltad. Hidd el lesz még sokkal rosszabb is. Felesleges hisztizni.
2017. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Én 22 hetes vagyok, de a mai napig hányok. :D Nálunk is tervezett volt, nagyon szerettük volna, nem első terhesség, de első baba, akivel eljuottam a 12. hétig, ennek ellenére nekem is voltak napok, amikor már kínomban bőgtem, bennem sem maradt meg semmi, infúzióra jártam/járok én is. Vérszegény is lettem nagyon hamar, így a hányás + vérszegénység nagyon betett, nekem sem volt semmi erőm.

Szedem a magnéziumot, de éjjelente arra kelek, hogy húzódik a vádlim. Én sem áldott állapotként élem meg, hanem terhességként.

Mondjuk soha nem kívántam azt, hogy ne legyek terhes, de bőgni sokszor bőgtem, hogy nem bírom már, főleg, amikor napokon keresztül tényleg semmi nem maradt meg bennem.


Vérvételre menj zacskóval, én úgy szoktam. :)

Vizet pedig nyugodtan igyál, sőt! Legalább fél-1 litert igyál meg közvetlenül vérvétel előtt is, így könnyebben jön le a vér is és meg sem visel annyira ebben a melegben.

2017. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Ilyenkor tudatosul bennem hogy jól döntöttem hogy nekem nem kell gyerek.Kitartás !
2017. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Megértem, hogy nehéz, de erőt kell venned magadon. Nekem az első terhességem könnyű volt, de ez a második egy remalom, pedig az elején vagyok nagyon. De 3 hete hiperetimulalt. Ez azt jelenti, hogy folyadék van a hasamban, petefészkeim a szétdurranás határán, pulzusom az egekben. És ehhez jön a terhességi hányás, gyomorégés. Egy rakat gyoygyzert szedem, vérhigítót szúrok, es remenykedem, hogy nem lesz nagyobb baj. De itt van a 4 éves fiam. Nem tehetem meg, hogy undok vagyok vele. Nagy levego, és belevágunk a napba. Minél jobban sajnálod magad, annál rosszabb lesz. Nem egyszerű a terhesség, neha kell is panaszkodni, de emiatt nem kell a környzeted elmarni magad mellől.
2017. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
5# na , ha a kerdezo ilyen szituban lenne meg is érteném a nyafogást de igy nem ezen majdnem mindenki átmegy , sokan ugy h nem elso baba es kell foglalkozni a gyerekevel igy is
2017. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Sovany vigasz, de ha szerencsed van 1-2 het es vege a rosszulletnek!

En 8 heten keresztul hanytam (4-12. het kozott), napi 10x minimum, szinte semmi sem maradt meg bennem!:( borzalmas volt, korhazba is kerutem infuziora par napra a 7. heten.

Mar en is ugy voltam vele h jobb megpusztulni....

De szamoltam vissza a heteket! Es 12 par naposan egy varazsutesre elmult. Vagyis 10 hettol csokkenj kezdett a hanyasok szama. Naprol napra! Utana csodasan ereztem magam a masodik trimeszterben!!

Fogd ugy fel, hogy ez csak egy allapot, szukseges rossz, es midjart vege!

Hidd el, ha megszuletik se lesz konnyebb az elet...

2017. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy éreztem, hogy ha megszülök még egyet biztosan nem vállalok (azóta ez változott). Én az első 3 hónapban, majd az 5., 6. hónapban nagyon rosszul voltam. Hajnalban már éhes voltam, hiába ettem késő este is. Amikor felkeltem mindig szédültem, öklendeztem, de mindig csak valami sárga keserű jött ki. 8ra mentem dolgozni (a 8. hónapban is végig dolgoztam) addigra össze kellett magam szedni. A wc előtt összerogyva ültem és öklendeztem minden reggel. Sokszor a munkahelyemen is rosszul voltam. Sok ételre rá se bírtam nézni (utáltam mindent amit koràbban szerettem). Eleinte az alakommal sem voltam megbékélve, mert kezdetben csak kövérebbnek tűntem és nem kerekedett szépen a hasam, persze már középidőben nagyon csinos kis pocakom volt. 16 kilót híztam, de senki sem hitte el, nem igazán làtszott, de a mérleget làtva kiborultam. Nagy iramban növekedett a babám, veszélyeztetett terhes voltam. Sokszor nehéz volt menni is, arról nem is beszélve, hogy szétrúgta a bordaimat a kisfiam. 4650 grammal és 58 cm-rel született, két héttel a kiírt utàn. A végén bele voltam betegedve az egészbe, mindenem nagyon fájt, enni nem tudtam, a vizet is kihánytam és a legrosszabb se aludni se pihenni. Szülés előtt 2 hetet töltöttem kórhàzban. Azt mondták olyan gyenge vagyok, hogy képtelen leszek megszülni. 9 órát vajúdtam és természetes úton jött a világra az Életem Értelme. Az kimaradt, hogy valami miatt rettegek a vértől és a tűtől. Korábban mikor szükséges volt a vérvétel alkalmassàgi vizsgák miatt, mindig elájultam, hánytam. Terhesség alatt is mindig rettegtem, de próbáltam erős lenni és nem is volt gond. Nem egy álom várandósság volt, sokat szenvedtem,de életem legszebb pillanata volt mikor vilàgra hoztam a babám. Szeretnénk még majd egy kistesót és már most reménykedek benne, hogy minden más lesz. Téged is vígasztaljon az, hogy egy csodát hozol a világra és nagyon jó érzés édesanyának lenni (igaz nehéz is). Amikor megpillantod majd a gyereked minden fájdalmad semmissé fog válni.
2017. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!