Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok tovább terhes...

Nem akarok tovább terhes lenni. Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Rettenetesen el vagyok keseredve. A terhességem 10. hetében járok és nagyon rosszul vagyok. A reggeleim óramű pontossággal 7-kor, óriási éhséggel kezdődnek, de alig van erőm kivánszorogni a konyhába, mire a piritós kidobja a kenyeret már hánytam is egyszer. Természetesen semmi nem jön, csak amit vacsorára utoljára ettem, és az éjszaka megivott víz. 5 szörnyű öklendezés, furcsa, gusztustalan hangok, aztán 6-ra a hányás. Egész nap gyenge vagyok és erőtlen, folyamatosan csak feküdnék. A nagy melegtől folyton izzadok, de sokkal büdösebb vagyok, mint eddig. Nem bírom elviselni magamat és szerintem másoknak is nagyon nehéz lehet engem. Gonosz vagyok, gúnyos, azonnal ordítok, úgy érzem, hogy senkit sem szeretek és mindenki idegesít. Rengeteget sírok. 24 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy igazi felnőtt, a baba is tervezett volt, sokat készültem rá, de most úgy érzem, hogy csak egy hülye gyerek vagyok, aki nem bírja el ezt az egészet. Miért ilyen szörnyű? Nem tudom kialudni magam, éjjelente zsibbad mindenem, napközben meg fájnak a testrészeim. Senki sem készített fel, hogy ez ilyen lesz. Ilyen formában senkinek sem szoktam hisztizni, így is szégyellem, hogy milyen gondolataim vannak. Ha valaki megkérdezi mitől lenne jobb, akkor gondolkozás nélkül rávágom, hogyha felakasztanám magam.. Nem akarok így érezni, sokszor bocsánatot kérek a gyerekemtől aki bennem növekszik, és a férjemtől is, bár tőle csak fele annyiszor, mint megérdemelé. Én biztosan nem tartanék ki magam mellett a helyében. Így fog eltelni ez a maradék 7 hónap? Egy büdös, szőrös, mindig éhes, hányós, fáradt nő leszek, aki megbánt mindenkit maga körül? Kérlek segítsetek..
2017. aug. 9. 12:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ennek semmi köze ahhoz, hogy akarom e a gyereket, nagyon szeretném és már most szeretem is őt, nem bántam meg egy percig sem. Viszont szerintem pontosan az ilyen válaszok miatt, hogy ezt vállaltad, ne hisztizzél, fogalmam sem volt, hogy milyen lesz. Mivel a nők nem merik elmondani senkinek ezeket a dolgokat és nem is akarnak panaszkodni, nehogy az arcukba vágják ezt, mert jelen helyzetben ez baromi bántó és még tízszer olyan szarul érzem magam tőle. Így viszont nem lehet erre felkészülni, úgyhogy nem, nem tudtam, hogy mit vállalok, elnézést. Pont ezt mondta a védőnőm is (és egyébként ez volt az egyetlen hozzáfűznivalója a dolgokhoz) ha a nők hisztiznének és őszinték lennének egymással sokkal kevesebben akarnának gyereket.


A többieknek nagyon köszönöm, tudom sokan írtátok, hogy nem elég megnyugtató, meg sovány vigasz, de engem megnyugtattatok. Más kárának nem örülök, de, hogy nem vagyok ezzel egyedül, annak nagyon. Ki fogok tartani, ez nem is volt kérdés, de most sok erőt adtatok!

2017. aug. 9. 13:36
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Eddig azt gondoltad egyedul vagy ezzel?

Nyugi, nem , elfog múlni

2017. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen, azt. Kevés terhességet láttam eddig életemben, és az első 3 hónapban soha nem volt bepillantásom.
2017. aug. 9. 13:41
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A második terhességem volt ilyen a 14. hétig. Onnantól sokkal, de sokkal jobb lett.
2017. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Szórakoznak veled a hormonok, aludj egész nap ha az kell. Az első trimeszter nekem is ilyen volt, bár többnyire igyekeztem uralkodni magamon. Nem fogsz így maradni az a lényeg, de próbáld magad kontrollálni.
2017. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Kicsit off, mert nekem az égvilágon semmi bajom nem volt egy percig sem az eddigi 23 hét alatt, de azt honnan veszed, hogy vérvétel előtt nem lehet inni? Sima, üres vizet KÖTELEZŐ inni, hiszen a vénáidat is sokkal könnyebben megtalálják. Kitartás, és örülj a babádnak, hamarosan megérzed a mozgását, ami csodás lesz! :)
2017. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak igaza van, a véred is gyorsabban folyik le ha elotte vizet iszogatsz. :)
2017. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem biztos, h örülsz majd a válaszomnak. Én végig hánytam kb. napi 10-szer, a víz sem maradt meg bennem és nem, egyáltalán nem általános dolog, h valakinek ilyen a terhessége, csak van, akinek ekkora szívás. Sokat nem tudsz tenni, ha végig akarod csinálni a terhességet, a 12. héttől kaphatsz cerucal-t, az valószínűleg segít valamennyit. Egyébként meg számolgasd a heteket. Nekem elöbbre akarták hozni a szülést olyan rosszul voltam és számomra is érdekes, h nem hagytam, nem akartam, h koraszülött legyen, kihúztuk a 36. hétig és nagyon örülök neki, bár borzalmas terhesség volt az biztos.
2017. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem hányingerem nem volt, de 3-4 napos fejfájásaim többször, elég erősek. Én azt hittem, abba bolondulok bele. Néha vettem be fájdalomcsillapítót, amit lehetett, de azok nem nagyon hatottak. Se a pihenés, se a vizes borogatás. Aztán a 2. trimeszter közepére elmúlt. Együttérzek!El fog múlni, és jobban leszel!Kitartás!
2017. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
Én a 14.hétig volt,hogy éjszaka is hánytam. Túl lehet élni nyugi. A nem alváshoz meg annyit,lesz rosszabb is. Baba mellett sem sokat fogsz aludni.
2017. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!