Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok tovább terhes...

Nem akarok tovább terhes lenni. Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Rettenetesen el vagyok keseredve. A terhességem 10. hetében járok és nagyon rosszul vagyok. A reggeleim óramű pontossággal 7-kor, óriási éhséggel kezdődnek, de alig van erőm kivánszorogni a konyhába, mire a piritós kidobja a kenyeret már hánytam is egyszer. Természetesen semmi nem jön, csak amit vacsorára utoljára ettem, és az éjszaka megivott víz. 5 szörnyű öklendezés, furcsa, gusztustalan hangok, aztán 6-ra a hányás. Egész nap gyenge vagyok és erőtlen, folyamatosan csak feküdnék. A nagy melegtől folyton izzadok, de sokkal büdösebb vagyok, mint eddig. Nem bírom elviselni magamat és szerintem másoknak is nagyon nehéz lehet engem. Gonosz vagyok, gúnyos, azonnal ordítok, úgy érzem, hogy senkit sem szeretek és mindenki idegesít. Rengeteget sírok. 24 éves vagyok, eddig azt hittem, hogy igazi felnőtt, a baba is tervezett volt, sokat készültem rá, de most úgy érzem, hogy csak egy hülye gyerek vagyok, aki nem bírja el ezt az egészet. Miért ilyen szörnyű? Nem tudom kialudni magam, éjjelente zsibbad mindenem, napközben meg fájnak a testrészeim. Senki sem készített fel, hogy ez ilyen lesz. Ilyen formában senkinek sem szoktam hisztizni, így is szégyellem, hogy milyen gondolataim vannak. Ha valaki megkérdezi mitől lenne jobb, akkor gondolkozás nélkül rávágom, hogyha felakasztanám magam.. Nem akarok így érezni, sokszor bocsánatot kérek a gyerekemtől aki bennem növekszik, és a férjemtől is, bár tőle csak fele annyiszor, mint megérdemelé. Én biztosan nem tartanék ki magam mellett a helyében. Így fog eltelni ez a maradék 7 hónap? Egy büdös, szőrös, mindig éhes, hányós, fáradt nő leszek, aki megbánt mindenkit maga körül? Kérlek segítsetek..
2017. aug. 9. 12:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
63%
16. hétig hányingerem volt és hánytam, állandóan fáradt voltam és a közérzetem is rossz volt. Aztán volt egy hónap szünet amikor jól éreztem magam,majd a gyomorsav miatt hánytam és voltam rosszul. Nagyon hamar elkezdtem vizesedni a 10en valahanyadik héttől:/ 32 hetesen két hetet kórházban voltam vissza tartáson, szülés előtt és után is 1-1 hetet szintén bent töltöttem. A vizesesedestol nehezen kaptam levegőt nehezen mozogtam, a gyomoregestol nem tudtam enni,aludni. Nekem is az volt a problémám hogy soha nem gomdoltam volna hogy ez ilyen megterhelő a szervezetnek,erről senki nem beszélt. Plusz folyton csak a piszkalodast kaptam hogy miért vagy fáradt... régen lovon szültek meg a nők,meg a réten..és társaik.. szóval igaz hogyha az anyukák többet beszélnének az árnyoldalakrol akkor másabb lenne minden. :) (Amúgy meg azt szerettem a legjobban amikor olyasvalaki mondta meg hogy milyen jó a terhesség és hogy rosszul fogom fel szerinte,aki még sose volt terhes/ várandós ) :)
2017. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy aki rosszul van, az egyből személyes sértésnek éli meg, hogy más erről nem szólt neki. Nekem semmi bajom nem volt eddig, lassan 30 hetes vagyok, és még egy kósza hányingerem vagy vizesedésem sem volt. Minden leletem tökéletes, a babám is tankönyvi méretekkel rendelkezik, és valóban egy rózsaszín buborékban lebegek. Tudom, szerencsés vagyok és örüljek neki. De tök dühítő, hogy azzal jönnek olyanok, akik rosszul vannak, h én miért nem szóltam, h ez milyen szar, miközben nekem ez életem eddigi legszebb 7 hónapja volt...


Kérdező, kitartást neked, a vérvétel előtt pedig igyál vizet nyugodtan, mérték nélkül, segíteni fog! :)

2017. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Utolsó! Nem haragszom senkire, aki szerencsés és megértem, hogy akiknek nem voltak tüneteik, miért nem panaszkodtak róluk! :D Boldog babavárást neked és örülök, hogy neked valóban áldott állapot ez a pár hónap!


Utolsó előtti! Igen. Ma reggel már megkérdeztem Anyukámat, vajon miért történik ez velem és Ő is pont ezt a kifejezést használta. Mert ez egy óriási trauma a szervezetnek. Én nem voltam rá felkészülve, hogy ez így lesz. És talán kicsit jobb lett volna, ha tudom, mert így meglepetésként ért az egész.. :)

2017. aug. 10. 11:14
 24/24 anonim ***** válasza:
Megertelek, 6. Hettol egeszen a 18. Hetig veszes terhessegi hanyasom volt, reggeltol estig hanytam, volt hogy a vizet is, ha nem volt bennem semmi akkor savat meg epét. Be is fektettek infoziora kiszaradas miatt. Rettenetesen hosszu 12 het volt ez, azt hittem sose lesz vege. Egesz nap fekudni birtam, nem hiztam csak fogytam. 18. Het utan kezdett jobb lenne nehany hetig, azutan jott a masik rossz: elkezdtek nyulni az inszalagjaim, felallni is alig birtam sokszor emiatt, az szenvedes volt hogy a szekemtol eljussak a wcig...mint mikor egy edzes utan jol meghuzod mindket combod, ugy mozogtam mint egy pigvin, es ez azota csak rosszabb, most mar a csontjaim is elkezdtek atrendezodni, keszulnek a szülésre, monden lepesnel mar nem csak nyilalik a laban hanem recseg ropog a medencem. 39. Hetes vagyok, nem hiaba hivjak ezt terhessegnek, van aki kikapja mindenbol a rosszat es valoban teher az egesz, en sajnos igy eltem meg ezt. De minden banatom elszall amikor rug egyet a baba, vagy amikpr ranezek a 4d uhs kepeire, es meglatom a cuki kis pofijat :) nem csinalnam vissza semmi penzert, es mikor a legrosszabb allapotban voltam sem kivantam azt hogy bar ne lennek terhes, mert érzem hogy megéri :) kitartast neked, hidd el ez az idoszak is el fog mulni, tapasztalatbol mondom, meg ha orokkevalosagnak tunik egy egy nap,az idő telik, egyszer vminden rossznak vege lesz :)
2017. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!