Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őssejt levételről mi a vélemén...

Őssejt levételről mi a véleményetek? Van olyan, aki levetette? Ha igen, akkor mi volt az, ami meggyőzött titeket?

Figyelt kérdés
Én mindig is azt gondoltam, hogy ha egyszer babám lesz, akkor egyértelműen levetetem. De most igencsak gondolkozok rajta. Egy nagyon jó barátnőm, aki otthon van ebben a témában, felvilágosított, hogy sajnos ez az egész még annyira gyerekcipőben jár, hogy esélytelen, hogy bármilyen segítséget is nyújtson ez majd. Eléggé bízom benne és azt gondolom, hogy ha ő nem vetette le az ő gyerekei születésekor, pedig anyagilag is megtehette volna, akkor érdemes lenne nekem is átgondolnom.
2017. aug. 14. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Szakmabeli vagyok, kulfoldon dolgozom, semmi haszna, csak uzlet. SOHA , SEHOL a vilagon nem gyogyitottak meg vele senkit.
2017. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ezt azért nem mondanán.

A párom beteg lett és bár saját össejtet vettek le tőle és azzal gyógyították meg, megjegyezték h bár a mi időnkben még nem vot újszülöttként őssejt levétel az most nagyon jól jönne, mert az betegségektől mentes lehet/ha csak nem örökölhető betegséget hordoz/ így most a sajátját vették le vérből és azt már tisztogatni kellett a betegsége miatt.

2017. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Mi le akartuk vetetni, de előtte alaposan utánajártunk. Engem Dr. Kriván Gergely gyermek onkológus-haematológussal készült riport győzött meg arról, hogy nem vetetjük le. Beteg gyermeket nem lehet meggyógyítani saját HIBÁS őssejtekkel. (A közösségi őssejtbanknak lenne értelme, de az nincsen ugye.) Neki három gyereke van, nem vetette le.


https://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4

2017. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy gondoltam, hogy biztosan, belefér, miért ne. De én is utánaolvastam, sokat, sok helyről, és végülis nem vetettük le
2017. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Az elhangzottakon kívül nekem van még egy érvem, hogy miért NE. Amikor megszületik a baba, pár percig még pulzál a köldökzsinór, így amíg elkezd normálisan, az orrán át levegőt venni, addig is kapja a plusz oxigént a köldökzsinóron át, ezzel segítve a külvilághoz való hozzászokást. És ezért is van, hogy a szó szoros értelemben ma már nem elvárás, hogy felsírjon a baba.

Viszont ha leakarod vetetni, akkor azonnal el kell vágni a köldökzsinórt, így a babának azonnal az orrán kell lélegeznie, tehát nincs meg az a plusz pár perc hozzászokás, "tanulási idő".

(Igen, tudom, ez nem lett túl szakszerű megfogalmazás, de nem is vagyok orvos)

2017. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Unokabatyamat is őssejt levétel mentette meg ( sajnos csak ideiglenesen de kapott egy kis plusz idot velunk) nem 100%os modszer mert legyengiti az embert annyira h hetekig 24 oras figyelmet igenyel. Unokabátyámat 15 perce hagytak ott. Mire visszaértek kómába esett rá 3 órára meghalt... szval Mo -n nagyon nem fejlett még ez a módszer sajnos. Én nem vetetném le, marketing
2017. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

3 évvel ezelőtt, mielőtt terhes lettem, meghalt egy ismerősöm fia leukémiában 22 évesen. Én meg nap, mint nap végignéztem az apja szenvedését... Aztán terhes lettem, annyit tudtam, hogy valamilyen őssejt terápia megmenthette volna. Így nekem egyértelmű volt, hogy inkább nem eszek, de az őssejtet levetetjük. Utólag már megtudtam, hogy pont a leukémiát nem lehet saját őssejttel gyógyítani. De pár év múlva már egyre több mindenre lehet majd használni. Ha minden jól megy, akkor tényleg kidobott pénz lesz. De ha meg szükség lenne rá, nem tudnám megbocsájtani magamnak, hogy nem vetettük le. Mi a férjemmel soha nem cigiztünk, amit ezen megspóroltunk, azt kidobtuk őssejtre.

A második babánál már gondolkoztam rajta, jobban utánanéztem, de végül arra jutottam, hogyha az elsőnek levetettük, akkor a második is megérdemli. Szintén nem bocsájtanám meg magamnak, ha szüksége lenne rá ESETLEG, de nem lenne. Remélem soha nem lesz rá szükségük, és tényleg pénzkidobás lesz.

2017. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
3as ebben az a bibi, h pl rák kulso hatasra is letrejohet nem csak belso hatasra
2017. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8-as, a doki pont azt magyarázza, hogy gyerekek esetében az életkorukból adódóan nyilván kizárható a környezeti külső hatásra kialakuló rák. Gyerekeknél 100%-ban hibás génről van szó.
2017. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

En is gondolkodtam rajta, de vegul nem vetettuk le.

Azert mert

1. Vmilyen gyogyszer hatasara egy felnott szervezet is kepes ossejtet eloallitani (ahogy egy valaszolo irta is)

2. A felolvasztas utan, ki tudja mennyire karosodnak azok az ossejtek amiket 5-10-15 evig fagyasztottak? Errol sincs meg nagyon tanulmany. Ki tudja hogy alkalmasak lesznek-e meg barmire?

3. En ugy gondolom ha, ne adj Isten annyira beteg lenne a gyermekem, eladnam mindenemet es ott es akkor dontenek a leheto legjobb kezelesi modrol.


Kb ezek voltak a fobb ervek ami miatt nem vetettuk le.

2017. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!