Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, teherbe...

17 éves vagyok, teherbe estem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves vagyok, sikerült fogamzásgátló mellett teherbe esnem. 2 éve vagyok együtt a párommal. Meg szeretnénk tartani, de érdekel minket, jobbanmondva aggódunk, hogy neki ebből lehet-e gondja a munkahelyén.

Hivatásos munkahelye van(nem véletlen nem írom ki hogy hol dolgozik hivatásosként) tehát nagykorú. Kérlek segítsetek, ha valaki tud erről valamit akkor ne tartsa magában.

Összefoglalva a kérdéseim, mert elég össze-visszara sikerült a szöveg az aggodalom miatt:

1. Lehet-e valami gondja ebből a munkahelyen, törvénybe ütközik-e ezekből valami?

2. Melyik lenne jobb, ha vállalná a gyámságot vagy összeházasodnánk és akkor én otthon lehetnék vele?

3.Szüleim mit tudnak tenni?

Előre is köszönöm válaszotokat



2017. okt. 30. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
69%

Senkinek semmi köze hozzá hogy teherbe ejtett téged.

Barátod már tudja?

Hogy lehettél tabletta mellett terhes?Ha rendesen szeded?

2017. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Hacsak nem cölibátust fogadott,nem lehet baja a munkahelyén ha gyermeke lesz. Orvoshoz mindenképp menj el,rendesen szedted a fogamzásgátlót?
2017. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

A munkahelyén nem lehet gondja, attól, hogy valószínűleg határvadászként vagy rendőrként dolgozik még teherbe ejthet egy 17 évest. Egyébként meg nem szedhetted túl jól a fogamzásgátlót ha teherbe estél mellette. A házasság meg egyszerűbb, mint a gyámásg tekintve, hogy mindjárt 18 vagy mi értelme lenne a gyámság után szaladgálni?


A szüleid meg mit tehetnének? Valószínűleg szomorúak, hogy nem egy agytrösztöt hoztak össze, de mit tehetnének. 18 éves korodig esetleg eltilthatnak a barátodtól de mást nem.

2017. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem töltöd be a 18-at a szülésig, akkor jobb lenne, ha elvenne feleségül, mert egyébként a szüleid lennének a gyámok, a házassággal viszont nagykorúsít. Persze ehhez is kell a szüleid beleegyezése. Baja nem lesz belőle.
2017. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1es és 4es köszönöm a választ!

A kötekedőknek és sértegetőknek meg inkább nem üzenek semmit.

Főztem, mostam és takaritottam suli után éjfélig, mert ha anyámon múlik akkor megesz minket a kosz, elfáradtam, kidőltem és lefekvés előtt elfelejtettem bevenni. Nem piszkálódás és sértegetést kértem, hanem választ a kérdésemre!

Barátom tudja, örül is neki, csak a kérdéseimben foglaltakkal kapcsolatban voltak kétségeink!

2017. okt. 30. 13:38
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Aha, majd a munkahelyeden meg a gyerekednek is mondd el, hogyha valamit nem csinálsz meg akkor az csak azért van, mert fáradt vagy. Más is fáradt, de attól tudnia kell a kötelezettségeit. Érdekes, arra már nem volt utána eszed, hogy akkor épp ne dugjatok védekezés nélkül. Akkor biztos nem voltál annyira fáradt.
2017. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

En is 17 evesen estem teherbe.1 honappal a 18.szulinapom elott szultem.paromnak semmi gondja nem volt belole.mikor az apasagit irtuk,akkor apumek is jottek es valamit nekik is ala kellett irni...talan a gyamsagot?nemtudom,regen volt mar.nem emlekszem pontosan.

De en kaptam szules utan egybol a juttatasokat.

Mi csak a pici 1 hos koraban hazasodtunk ossze.addigra toltottem ugye a 18 at.de nem is emiatt,hanem lakasvasarlas miatt.

Gratulalok a babahoz.az mindegy is hogyan fogant.a lenyeg,hogy felelosseget vallaltok erte.nem fogod megbanni.

2017. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet baja, 14 nél idősebb vagy. Gyámság butaság lenne, nem is engedélyeznék

Szülők beleegyezése NEM kell a házassághoz, gyámhatósági engedél kell. Ők egyébként szülői véleményt kérnek, de nem az engedélyüket.


Nem leszel 18 mire megszületik? Mert akkor a házasság sem muszáj vagy ne muszáj előtte, mert 18

Után a gyámhatóság sem kell.

2017. okt. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem töltöm be addigra, ezért volt kérdéses , hogy hogyan lehetséges elkerülni, hogy a páromnak kelljen gyesre menni. De ha házasodunk, akkor ez alól ki tudunk bújni.

Normalis válaszokat köszönöm!

2017. okt. 30. 14:57
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem vetted be a gyógyszert akkor nem vèdekeztèl.

Te nem vèdekezès mellett estèl teherbe!

2017. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!