Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, teherbe...

17 éves vagyok, teherbe estem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves vagyok, sikerült fogamzásgátló mellett teherbe esnem. 2 éve vagyok együtt a párommal. Meg szeretnénk tartani, de érdekel minket, jobbanmondva aggódunk, hogy neki ebből lehet-e gondja a munkahelyén.

Hivatásos munkahelye van(nem véletlen nem írom ki hogy hol dolgozik hivatásosként) tehát nagykorú. Kérlek segítsetek, ha valaki tud erről valamit akkor ne tartsa magában.

Összefoglalva a kérdéseim, mert elég össze-visszara sikerült a szöveg az aggodalom miatt:

1. Lehet-e valami gondja ebből a munkahelyen, törvénybe ütközik-e ezekből valami?

2. Melyik lenne jobb, ha vállalná a gyámságot vagy összeházasodnánk és akkor én otthon lehetnék vele?

3.Szüleim mit tudnak tenni?

Előre is köszönöm válaszotokat



2017. okt. 30. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
80%

Szia!


Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te (gimnazistaként lettem terhes).


1. A barátodnak ebből semmi gondja nem lesz sem a munkahelyén, sem máshol.

2. Én a helyedben inkább a házasságot választanám, bár minket ez a része már nem érint (október elején lettem 18 éves).

3. A házassághoz a gyámhatóság engedélye szükséges, ha jól tudom. Ők kérhetnek szülői véleményt, de a szüleid nem hiszem, hogy megakadályozhatják.

2017. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Életcélom vállalkozást nyitni, kedves kötekedő:) ismeretlenül nem kéne jártatni a pici szád, hisz nem tudod milyen vagyok. De csak hogy lelombozzalak, ha én küzdök valamiért az 99%ban sikerül. Saját házad táján söprögess, mert ahogy látom jó koszos. Puszii
2017. okt. 30. 19:55
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell parodnak gyesre menni.en sem voltam 18 es megis en igenyeltem a gyest.

Asszem ehez kellettek a szuleim...talan lemondtak a gyamsagrol?

Szerk,megkerdeztem anyum.o vallalta a pici gyamsagat is mig betoltom a 18 at.ezt paromnak is ala kellett irnia,plusz ugye az apasagit.es mivel jan 20.an szultem,feb.15.en toltottem a 18 at,igy a gyest es egyebeket csak a szulinapom utan igenyeltem.es anyum is ugy emlekszik,hogy ahogy betoltottem a 18 at,onnantol automatikusan en lettem a gyerkoc hivatalos gyamja.ehez mar emlekeink szerint nem kellett sehova menni,ez ment magatol.

Mennyivel szulsz a 18.szulinapod elott?a gyest sem kell egybol beadni.van ra x honap ha minden igaz.

Aki pedig gratulalt,annak uzenem,hogy sok 18 evesen szult no ertelmesebb mint a 30as tarsaik...nem kell mindenki ez alapjan megitelni.

Az en gyerekeim sem latjak karat annak,hogy 18 es 20 evesen szultem.sott!

2017. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%

"Életcélom vállalkozást nyitni"

"ismeretlenül nem kéne jártatni a pici szád, hisz nem tudod milyen vagyok. De csak hogy lelombozzalak, ha én küzdök valamiért az 99%ban sikerül"


Látom hogy sikerült elérni amiért küzdesz, hisz mindenkit hülyének nézel hogy védekezés mellett estél teherbe. Ezt a pasid beveszi? Én páros lábbal rúgtalak volna ki, hisz te nem védekeztél mivel nem vetted be a tablettát. És te erre 17 évesen büszke is vagy, hogy felpattintott a hivatásos nagykorú pasid és rászülsz a nyakára, úgy hogy azt sem tudod hogy kinek járhat majd a gyes (ami egyébként nevetséges összeg, de 17 évesen mi más járna, ugye)


Én is 14 éves korom óta mosok, főzök otthon meg takarítok, mégsem szültem a semmire gyereket a 9 évvel idősebb ma már férjemnek, csak mert a suli után a nagy takarítás végeztével elfelejtkeztem a fogamzásgátlásról...


Sok sikert a vállalkozásodhoz.

2017. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#13 ezer köszönet, hogy időt szántál erre a hosszú válaszra, sok boldogságot neked/nektek!
2017. okt. 31. 11:07
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem akarod elvetetni, se örökbe adni, akkor fel kell nevelni (de miből?), más választásod nem igazán van.
2017. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem ertem miert bantjatok a kerdezot? Sokan itt egy egyertelmu pozitiv terhessegi tesztet keptelenek ertelmezni, megis gratulalgattok neki! Pedig ott szamomra nagyobb kerdes, hogy mi lesz a gyerekkel, ha ilyen egyugyu az anyja, hogy ez is meghaladja a kepesseget!!!

Tudom nem ez volt a kerdes, azt is tudom szegeny tesztelo olyan bizonytalan mar, es annyit csalodott azert kell a megerosites a tesztre...DE itt is van egy bizonytalan lany, aki segitseget kert, es sokan a korulmenyei miatt rogton elitelitek...

2017. nov. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Ne hallgass senkire, a lényeg, hogy úton a picúr és csak az számít, hogy tisztességesen, szeretetben felneveljétek.

Sok erőt, egészséget kívánok hozzá!


(A kérdéseidre hivatalos helyen, gyámhatóságon, családsegítőnél érdeklődj, telefonon.)

2017. nov. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

Először is aki támadja a kérdezőt. Igenis lehet fogamzásgátló mellett teherbe esni (még ha mindeg beveszi is) Ma nincs 100%-os fogamzásgátló (max ha nem szeretkezel).

Sőt még olyan is van, hogy az orvosok azt mondják nem lehet gyereket és aztán vakahogy mégiscsak megfogan magától (pl nekem).

Kedves kérdező a válaszokat nagyjából leírták előttem, annyival egészíteném ki, hogy ha a párodnak megfelel a feltételekbek a pici kb fél éves korától igényelheti a gyedet a fizetése alapján és mellette ugyanúgy dolgozhat. Az mégiscsak több, mint a te gyesed, igaz ilyenkor a tb hozzájárolásodat magad után fizetni kell, de szerintem még így is jobban járnátok.

2017. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Aki pedig gratulalt,annak uzenem,hogy sok 18 evesen szult no ertelmesebb mint a 30as tarsaik...nem kell mindenki ez alapjan megitelni.


Nem ítéljük meg őt, a saját döntése és felelőssége mindenkinek, hogy éli az életét, de itt elsősorban a baba életéről van szó, ami persze szorosan kapcsolódik a szülők életéhez is. De azért nem ártana azt is végiggondolni, hogy végzettséggel, munkahellyel rendelkezve is nehéz a gyereknevelés, nem szülői támogatással meg segéllyel.

2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!