Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vegyem rá Apát, hogy...

Hogy vegyem rá Apát, hogy aktivizálja magát?

Figyelt kérdés

Szept. 22-én szülök.Elég sok minden hiányzik még a baba cuccai közül.És most pénzünk is lenne rá, de én közösen szeretnék vásárolni.Minden nap megkérdezem tőle, hogy mikor megyünk.És halogatja!Úgy idegesít..Ráadásul a babaszobához se kezdett még hozzá.Én nem tudom csinálni se a padlózást, se a festést.Arról nem is beszélve, hogy amíg ezek nincsenek kész, nincs értelme összerakni a babaágyat, intézni a fali dekort.Tegnap megmondtam neki, hogy augusztusra kész legyen minden.De nem igazán izgatja.Sajnos ő utolsó pillanatos mindenben.De most a gyerekünkről van szó!!

24 h km


2010. jún. 2. 07:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul a gyerekszobát csak hétvégén tudja csinálni, és egyedül van rá..
2010. jún. 2. 07:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy ha sokáig halogatja, vásárolhat egyedül és intézhet mindent nélküled, mert esetleg pár héttel előbb megszületik a baba.
2010. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell annyire sietni. Szeptember még messze van.... És ne erőltesd, mert esetleg nem fogja örömét lelni benne. Hagyd, hogy megérjen rá! Néha lehet mondani, de nem biztos, hogy megéri.
2010. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kell sietni. Minél jobban basztatod annál inkább nem fog vele foglalkozni szeptember messze van még. hidd el ha itt az ideje meg lesz minden!!
2010. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Semmi baj nem lesz belőle,ha nem egy szuper gyerekszobába hozod haza a babát. Az első napokban úgysem ott lesz a baba. Legalábbis a mai anyukák maguk mellett tartják. A divat nélkül is célszerűbb,ha az első egy-két hétben a ti szobátokban lesz az ágyacskája.

Előbb-utóbb biztosan megcsinálja.

Vásárolni pedig tudsz egyedül is. Ez a férfiakat nem érdekli,és nem is igazán értenek a babaholmikhoz. Legfeljebb a cipekedésben jók.

2010. jún. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez bizti. Én is a barátnőmmel mentem el vásárolni. A nagy melegben.
2010. jún. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlásban igaza van egy előző hozzászólónak. Nálunk apa nem szeret vásárolgatni. Amíg terhes voltam akkor is egyedül mentem vásárolgatni, vagy anyukámmal, ha ráért. Most hogy megvan a baba, most is általában egyedül megyek. Nem is bánom, hogy nincs ott. Ő mindenben talál valami kivetni valót. Legutóbb pl. együtt mentünk sapkát venni, és nem is vettünk végül semmit. Ami pár hét múlva lenne jó, azt azért nem vehettem meg. Ami jó lenne most, az szerinte túl cifra... Szerintem meg nagyon édes volt.

Lényeg, hogy én jobb szeretem egyedül elintézni a babaholmik beszerzését.


Meg az nálunk is igaz, hogy ő mindent az utolsó pillanatra hagy. És mi majdnem szívtunk is emiatt, mert a fiam 1 hónappal hamarabb született meg... Szülés előtti napon vettük meg a babakocsit, az ágyneműket, sok-sok apróságot, viszont kiságy még nem volt. A dokim azért tartott bent minket tovább a kórházban, mert mondtam neki, hogy nincs még kiságy. Aznap szállították ki az ágyát, mikor hazajöttünk a kórházból. Úgyhogy akkor apa este 10 szerelt...


Erőltetni viszont tényleg nem szabad, nehogy elmenjen a kedve, és nehogy csak kötelességnek érezze a babavárást. Biztos megfogja csinálni, amikor már ő is úgy érzi, hogy itt az idő!

2010. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hónap végére vagyok kiírva és megbeszéltük apával, hogy március végére - április közepére készen leszünk mindennel. Nos, június eleje van és igaz, hogy mindent megvettünk már, de a szobát még be kell rendezni. Nem is lenne gond, de úgy alakult, hogy hét közben a városban dolgozik, hétvégenként meg vidéken. Hogy lesz a szoba befejezve még nem tudom, arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha hamarabb jön a fiunk. Én a helyedben a vásárolgatást megcsinálnám egyedül (én is ezt csináltam). Jártam-keltem a városban és apránként meglettek a ruhák, különböző kellékek. Babakocsit, babakádat, textil pelust és kifogót neten rendeltem. Az én lelkiismeretem tiszta:) Ha esetleg vannak szülők a közelben akik tudnak segíteni, akkor hidd el nem lesz gond, de tényleg nem jó dolog mindent az utolsó pillanatra hagyni. És még az előszobánkat is ki kell festeni:)
2010. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szeptemberre vagyok kiírva, mi még most veszünk házat, hónap végén vagy jövő hónap elején költözünk, ha minden jól megy. Sztem nem kell kapkodni. Gyorsan telik az idő, de annyira azért nem. Nálunk se kapkodós apa, még azt se tudjuk, hogy mi vár minket majd az új házban, festeni tuti kell majd az egészet, bár nekünk meg van elvileg minden, csak az ország másik felére kell majd elmenni érte a rokonokhoz. De azt is csak nagyjából tudom mit fogunk kapni tőlük. Sztem ne idegeskedj, és apát se idegesítsd. A pénzt pedig tedd el szépen, és meg lesz minden mire meg kell lennie. Nyugalom! :) Jó egészséget és kellemes babavárást!
2010. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazatok van! A vásárlás tényleg nem az erőssége, ráadásul idegesíti is.Meg mindenbe bele fog szólni.Úgyhogy nem ragaszkodok már annyira hozzá, hogy elkísérjen.Most már nem aggódok!
2010. jún. 2. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!