Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mekkora súlyokat használtat...

Ti mekkora súlyokat használtatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik terhesség előtt is edzettek. Ti hány kilóról - mennyire vettétek vissza a súlyokat????? Kíváncsi vagyok!! Köszönöm a válaszokat 😊

2018. jan. 9. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Elôtte nem végeztem súlyzós edzéseket, de a terhes tornán 1kg-os súlyokat használtunk
2018. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem edzettem de 14 kilót emeltem terhesség előtt is alatt is, semennyit nem vettem vissza, mert a fiam ugyanúgy etetőszékben evett, eleinte babakocsis volt, kádba kellett tenni stb. Meg 4 emeletet cipeltem 16 hetes korig (utána költöztünk). Még a hasam se fájt sose a cipelésétől.
2018. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Én úgy hallottam, hogy terhesség alatt ha nagyon erőlködsz súlyzózáskor szétszakadhat a hasad mert hát ugye már eleve ki van nyúlva szóval csak 1 kilósat.
2018. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

A 13 kilos lanyom emelgettem terhesseg elott es alatt is.

Persze ha nem muszaly nem veszem fel, de pl a kadba be, kadbol ki, autoba, etetoszekbe be kell emelni meg kivenni.

Szoval ha ugyan azt csinalod mint terhesseg elott, baj nem nagyon lehet. Ugyis jelez a szervezet ha visszabb kell venni.

2018. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Mivel azok valaazat varod, akik elotte is edzettek: valaszolnek.

Mielott teherve estem, heti ot napot jartam, izomcsoportokra szetszedve a programomat. 60-70kiloval guggolas, labtolo tobbel ment. Valamint egy labbal ia csinaltam pl. Izomepites volt a.cel, igy nqgy sulyokkal dolgoztam keves ismetlessel. A hatodik terhessegi hettol nagyon rosszul voltam, nem tudtam menni sajnos, ugyhogy amikoe tudtam itthon edzegettem sajat testsullyal, ilketve 5-10kilokkal. Mostanra mondom, hogy jobban vagyok, jelenleg 17hetes vagyok. Pont ma voltam eloszor a teremben qzota. Kb fele akkora sulyokkal, kicsivel tobb ismetlessel edzek. Persze emellett veig dolgozom, ahol szinten napi szinten 8orat talpalok, es emelgetek mindenfele sulyu targyat.

2018. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
6-os nagyon szépen köszönöm!!! Pontosan erre gondoltam ! Én is nagy sulyokkal edzettem előtte. Guggolás 60kg szabadsúllyal ,felhúzás 50kg stb. Nagyon szépen köszönöm !!!
2018. jan. 10. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincsmit. Ezeket a mozgasokat le is kwll valltanod, a derekad es a hasad miatt. Nem csak a vegen, hanem az wlejen is. Hasi verboseget okoznak, ami.nem.jo a babanak az elso idokben. Ne nagyon csinalj kiflywzetten hasizom gyakorlatokat. Tudok.oar tanacsot adni, szemelyi edzo vwgyok
2018. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én crossfitre jártam terhesség előtt heti 4-5x én ugyan 60kilónál nem mozgtattam nagyobb súlyokat de mikor teherbe estem nem is esett jól ekkora súlyokkal dolgozni.Maradt a saját testsúly trx jóga és a max 15 kiló.A tested jelezni fog egyből hogy mi esik jól,nekem a dokim azt mondta hogy ha előtte is edzettem mehet tovább (persze ha csak ha minden rendben) de nem most kell a csúcsokat döntögetni.Kérd ki te is az orvosod véleményét erről:)

2018. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ne hasonlítsuk már össze egy nagyobbacska gyereket egy súlyzóval.... teljesen más az eloszlás... míg egy 13 kg-os gyerek kapaszkodik akár kézzel lábbal is addig egy súly nem.


Teljesen más izmokat mozgat meg a gyerek meg babakocsi emelés mint egy fél kezes súly emelése.


Én nem vagyok híve a megeröltetésnek, ha terhességről van szó, bár bennem munkálkodik, hogy 7 évig próbálkoztunk és nagyon féltem, hogy megmarad e a babánk ezért minden lehetséges veszélyforrást kerültem ésszerű határokon belül.


De nyilván aki sportolt annak kissebb eséllyel lesz baja. DE ami fontos edzővel és! nőgyógyásszal meg kell beszélni mit szabad és mennyit. Mert lehet akárki akármilyen nagy sportoló, ha esetleg kicsit is nyitott vagy rövidebb a méhszája, esetleg gond volt a terhesség elején stb stb.


Szóval kedves kérdező beszéld meg az illetékesekkel és, ha mehet akkor csak óvatosan :) Azért egy picit érdemes csökkenteni a kilókat :D Jobb félni mint megijedni :)


Minden jót!

2018. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat !!! Pénteken megyek a dokihoz és kifaggatom 😊😊😊
2018. jan. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!