Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hasfájásra magnézium?

Terhességi hasfájásra magnézium?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítsetek kérlek. Első babánkat várjuk. Moost vagyok az 5.héten vannak alhasi görcseim nem azt mondom, hogy belehalok de egyáltalán nem kellemes. Most pl már 1,5órája elaludtam és a görcsre ébredtem, ami 20perc alatt teljesen el is múlik. Segítséget szeretnék kérni. Több helyen olvastam, hogy ajánlatos magnéziumot szedni. Erről szeretnék érdeklődni, hogy ki mennyit szed(minden nap vagy csak ha a görcs jelentkezik) illetve ki melyik fajtát. Nagyon köszönöm ❤

2018. febr. 3. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Görcs vagy vérzés esetén azonnal doki!!

Amúgy ha nincs nagy baj, akkor elég eseti módon szedni, nekem bőven elég volt pár stresszes napon 1-1 magneb6, am nem szedtem mg-t rendszeresen. 😊

2018. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Én 5+3 vagyok ás pecsételés, görcsölés miatt 2x2 magnerotot mondott a doki.

Ettől sajna hasmenésem volt, így most 3x1 szedek ami tökéletes. Se görcs, se barnázás se hasmenés.

Ha sűrűn előfordul a görcs érdemes folyamatosan szedni. Ha ritkán akkor elég olyankor bevenni.

2018. febr. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Gyógyszertári magnézium-citrát porkapszulát szedtem 2*2 szemet, ez 2400 mg/nap. A dokim ezt rutinból írja minden kismamának. Előrehaladott terhességben, amikor már jobban éreztem a frontokat, 3*2-t javasolt a frontok idejére. Sima és ikerterhességet is végigcsináltam így.


Amúgy az elég komoly görcs már, amire fekébredsz, lehet jobb lenne, ha látna doki és ő döntené el, elég-e a magnézium.

2018. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

En napi egy igenyszerint ketto magnosolvot iszok,

Eros gorcs amire felebredsz, menj dokihoz!

2018. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Magnesii citrici..

19 hettől nekem a doki napi szedést javasolt, pedig nem vagyok görcsölgetős.. Azért javasolta, hogy ne is legyek..


Görcsöléssel orvos.l sima haskeményedésre nem nagyon kel fel az ember, plusz éjjel pihenten ritkán jelentkezik..


Ha felhívnád a dokidat ő is magnéziumot javasolna..

Ha nincs otthon normális, akkor egyelőre a magneb6 is megteszi, vagy ehhez hasonló.


Amúgy sokkal gyorsabban felszívódó kell. Kétezik ebből olyan ami több 1000 ft, tenyleg nagyon jó.. Ha akkut a baj... De a magnesii citrici is elég az kb 500 ft a patikában 1 csomaggal( vènyre a fele!)


Vas/folsav ès a magnèzium közt 2 óra teljen el, mert gàtolják egymást a felszívodásban..

2018. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez az enyha alhasi görcs az eleje óta van valamikor csak úgy előbukkan tart egy ideog és ennyi. Az orvos azt mondta normális. Valahol olvastam, hogy a brutál erős görcs ami görnyedéssel jár már és képtelen az ember felállni nah azzal már baj van. Egyébként éjszaka én arra is fel szoktam kellni ha a fejem fáj az ember a hasára pont miért ne kellne fel.
2018. febr. 4. 08:32
 7/14 A kérdező kommentje:
1# lehet igazad van és csak a stressz okozta. Tegnap nem igazán bolt a legjobb napom. És ha jobban megnézem a stresszesebb napokon van görcs is :(
2018. febr. 4. 08:33
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a vetélés sem járt erős görccsel, sőt gyengébb volt mint egy mensis, és a magnézium sem mulasztotta el.

Én minden görcsölésről tájékoztatnám a dokit! De az esetek 90%ban semmit nem jelent, sőt normális. Szedjél magnéziumot, magnerot, magnosolv vagy az a citrit cucc is jó.

2018. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást #8
2018. febr. 4. 09:07
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, ezzel azért ne áltasd magad, én vetéltem 23(!) hetesen, az enyhe mensis görcsökkel indult - ami mellett főzőcskéztem, boltba mentem - én betudtam a méh növekedésének, szalagnyúlásnak, nem aggódtam. Aztán jött egy pici vér, irány a kórház, addigra két ujjnyira nyitva voltam, másnapra szülés-vetélés lett belőle. Szóval az nettó hülyeség, hogy csak abból lehet baj, ha valaki fetreng a fájdalomtól...
2018. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!