Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik fiatalon szültek, azokhoz...

Akik fiatalon szültek, azokhoz szólna a kérdésem. Együtt maradtatok a párotokkal?

Figyelt kérdés

A párom attól fél,hogy szétmennénk ha megszületne a gyerek. Mi a tapasztalatotok? Két éve együtt vagyunk illetve már több és elég sokmindenen keresztül mentünk már,de mindig kitartottunk egymás mellett. Megkérdezte egy ismerősét aki szintén fiatalon szült,de ők szétmentek,viszont nem ez az egy eset van ugye. Ugyan tudom,hogy ez esetenként eltér,de azért szeretném tudni,kinek milyen hatással volt a párkapcsolatára egy korán jött gyerek.

Előre is köszi a válaszokat.



2018. febr. 7. 07:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem valószínű. 25 évesen szültem de most 3 évvel később valószínű a válás. De nem fog gondot okozni, a gyerekeknek mintha nem is lenne, anyagilag se vagyunk előrébb vele.
2018. febr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

20 évesen szültem, a párommal együtt maradtunk.

Három barátnőm is szült fiatalon, egyik 16 évesen, ők 8 éve vannak együtt, azóta 3 gyereket nevelnek, egyik 17 évesen, ő is együtt maradt a párjával, és van még egy, aki 16 évesen, ők is együtt maradtak.

Anyám is fiatalon szülte a tesómat, neki viszont az első házassága tönkrement.

Vagyis a következtetés: az, hogy fiatalon vállaltok gyereket, nem feltétlenül jár azzal, hogy tönkremegy a kapcsolatotok. Minden csak TŐLETEK függ. Vannak párok, akik 50 évesen válnak el 20-30 év házasság után, és vannak olyanok, akik fiatalon jönnek össze, és egész életükben együtt maradnak.

2018. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Már várod a babát, vagy még csak gondolkoztok a dolgon, és ennek kapcsán merült fel? Ha már terhes vagy, a párod az abortuszt szeretné ezzel pedzegetni?

Én elvált szülők fiatalon vállalt gyerekeként nőttem fel, és egyáltalán nem érzem magam emiatt rosszul. Nyilván jobb lett volna, ha nem válnak el, de ha arra gondolok, hogy emiatt elvetethettek volna...akkor lényegében meg halott lennék, és mondhatom, arra nem vágyok.

Hogy egy pár együtt marad-e, nem a gyereken múlik, hanem rajtuk. Hogy mennyire szeretik egymást, mennyire képesek kompromisszumot kötni egymással, mennyire képesek támogatni egymást. Ha ez megvan, nincs olyan, hogy egy korai gyerek miatt tönkremegy a kapcsolat. Inkább olyan van, hogy egy halódó kapcsolatot akarnak megmenteni egy gyerekkel, de nem megy. A kapcsolatod nagyobb veszélybe kerül egy általad akart gyerek elvetetésével, mint azzal, ha egy jól működő kapcsolatban vállaljátok őt. A barátod is inkább csak fél a kérdés alapján, hogy mi van, ha szétmentek, ami azt jelenti, hogy nem akarja a kapcsolat végét. Ami azt jelenti, hogy szeret és kitart melletted. Meg kell nyugtatnod, hogy te is mellette.

Az én nagynénémék 40 évesek, 15 éves koruk óta vannak együtt, a gyerekük fiatal korukban született.

2018. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem több ismerősöm is van, akik 16-17 évesen szültek. Egyikőjük sincs az akkori párjával. Van köztük olyan, akik 20 évig együtt voltak még, de mára ők is elváltak.
2018. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kitartotok egymás mellett jóban, rosszban nem a gyermektől vagy gyermekektől függ. Elköteleződés, szerelem, szeretet és ész is. Nyilván jó, ha a szülők együtt maradnak, de elvált szülők mellett is lehet egészségesen felnőni. Sok mindentől függ. Unokatesómék 18 évesen keveredtek össze, és azóta együtt vannak, a fiúk már nagyok, az első szinte rögtön született féléven belül fogant. Ma már felnőtt ember. Nem kell félni a gyermekvállalástól, inkább el kell fogadni, hogy szülők lesztek és megpróbálni jó édesanyának és édesapának lenni. Erről mindenkinek más a véleménye, de erről úgyis a gyermeketek fog nyilatkozni már az első mosolyokkal, az odabújással, hogy anya/apa, te vagy a világ legjobb anyukája/apukája. Különleges függő, egymástól függő kapcsolat. Az édesapa szintén része kellene legyen a mindennapoknak,nem kellene berezelnie az első nehézségnél, nincs mitől félni! Szeretitek egymást, ő se parázzon! Inkább tervezze, hogyan tovább, hogyan tudtok biztonságot nyújtani a kicsi gyermeketeknek. Nem kell elrugaszkodni a valóságtól! Nem ördöngősség! Gondoljon ő is arra, milyen volt neki, mire volt szüksége leginkább. (Nekem az időre, amit anyával és apával tudok tölteni.Tök mindegy hol...) A gyermekeimnél szintén azt látom (14 éves a legnagyobb, 2 a legkisebb), hogy az együtt töltött időre van a leginkább szüksége. Még a kamaszoknak is az odabújásra. Nem a sok kacatra. (Persze nem szeretném elsemmizni, van sok minden pl. anyagi vonzata is a dolognak. De túl van misztifikálva. Ne parázzatok! Rajtatok múlik, hogy együtt maradtok-e. Kitartás!
2018. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%
Ne vállaljatok (még) gyereket. Bocs, de ez a viselkedés nagyon gyerekes. Elöbb fel kéne nőnötök.
2018. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
19 és 21 évesen szültem. Tervezett gyerekek voltak. Együttvagyunk mostmár a férjemmel már10 éve.
2018. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nagymamám sógorának a húg 15 évesen szült, becsúszott baba volt. Később született még egy lányuk, boldog házasságban éltek, közösen nevelték fel a gyerekeket.

Egy barátnőm 21 éves, most vár tervezett babát a férjével.

Ha attól fél, hogy elveszt téged, mert több ismerőse a korai baba után szétment a párjával, nyugtasd meg, hogy ha szeret téged, akkor nincs miért aggódnia, mert te nem hagyod el őt.

2018. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én 22 évesen szültem és 2 éve volt kapcsolatunk.Én úgy érzem elhamarkodtuk.Nagyon boldog vagyok,hogy van nekem a lányom.Nem bántam meg.Most próbáljuk újra kezdeni az életünket.
2018. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 p.szabina1223 ***** válasza:
41%
18 éves voltam, mikor a lányom született, most 9 hónapos. Jelenleg együtt vagyok az apukájával.
2018. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!