Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet terhesen biciklizni?

Meddig lehet terhesen biciklizni?

Figyelt kérdés
Tudom 1000kérdés van, át is néztem őket. A munkahelyen nagyon messze van és mivel nincs autónk, reggel és este biciklivel megyek, ill. jövök, viszont a munkahelyemen is szaladgálok, csinálom a dolgom, a nap végére nagyon kemény a hasam és már a hazaúton nagyon fáj, alig van erőm hazamenni.. Táppénzre nem igazán szeretnék menni.

2018. márc. 25. 17:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10,


Az átlag magyar kismama 12 hetes terhesen elmegy táppénzre, mert olyan terhes, higy semmit se tud már csinálni. A holland meg nem megy táppénzre, mert számára nem betegség a terhesség. Innen indul. A másik meg az, higy a gyerekek 2-3 éves kortól bicajjal közlekednek, télen, nyáron, esőben, hóban, ergo meg van az alap a terhesen való bicajozashoz.

2018. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok akkor átlag magyar kismama, hiszen úgy 32. hétig dolgozni tervezek. 3 éves korom óta bicajozom, nálunk ez a fő közlekedési eszköz. De írtam is, hogy nem kezdőként ültem terhesen bicajra, valamint nekik nem is ajánlott. Na meg, ha minden egyes nap tekerek, akkor milyen súlypontváltozásról is beszélünk? Reggel felkelek és már máshol van a súlypontom? Na ne...
2018. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én is a 7. hónap végéig terveztem dolgozni, ha az orvos nem vélekedik másképp.
2018. márc. 26. 16:56
 14/15 anonim ***** válasza:

Persze nyugatozni hollandozni...

Ezt nagyon birom..


Én nem tapasztaltam a környezetemben túl hamar táppénzremenő kismamákkal..

1 barátnőm volt így, de ő vegyész, veszélyes anyagokkal dolgozott. Az egész telephelyen nem tudnak ott olyan munkát biztosítani, ami ne lenne kismamakent veszélyes. (Aműgy is az, pótlék is van amúgy miatta)


Magam részéről a 37. Hétig tervezek dolgozni, pedig 60km-re ingázom.

Munkatársaim akik nem inkáznak onnan mentek szülni..van akinek még úgy volt hétfőn megy, de hamarabb jött a baba, szombaton szült..


De van tapasztalatom jégkorcsolyával, 10 éves koromban estem el utoljára, akkor is elgáncsoltak, mégsem mentem idén.

Van tapasztalatom görkorcsolyával( Amíg olyan helyen laktam dolgozni jártam vele) mégsem vettem a lábamra terhesen.


Motorozom..( nem robogó)hosszú turákhoz szoktam, ilyenkor már időjárástől függően (8 fok felett) azzal szoktam dolgozni járni, mégsem megyek motorral idén.


Ahogy az autóban is ővterelőt használok, pedig (kop-kop) sosem volt balesetem, koccanásom, pedig bp.-i forgalomban megyek minden nap..


Hát lehet arra alapozni, hogy sosem történt ilyen, nem is fog..

Plusz fizikailag birja az e,ber, vagy nem..


Nem ez a lényeg, hanem én spec nem szeretném veszélyeztetn a babámat.

Sérülékenyebbek vagyunk..önhibánkon kívül is lehet baj..



Ebben az esetben pedig a kérdezőnek fozikailag is sok( mindenki más.. 25 hetesen megszült a helyi kismama, mert túl sok volt a séta a bevásárószatyrokkal...kinyílt a mészáj..elment a magzatvíz..egészségesek, de ennyitől általánosságban nem szûl meg senk)


Tehát én elővigyázatosságból nem bicikliznék....

Az esetedben pedig azért nem, mert sok neked..


Megéri??


6.

2018. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14,


Mindenki a saját tapasztalatát írta le. Anno amikor Magyarországon éltem, a környezetemben minden kismama max a 12. hétig dolgozott, mindegy volt, hogy irodán ülő munkát végzett vagy gyárban dolgozott, mind nagyon terhes volt mar akkor is. Itt meg a szomszedasszonyom a szülés napjan még bicajozott és kapaszkodj meg: másnap reggel ugyanúgy tekert a másik két gyerekével együtt a suliba, minta mi sem történt volna. Itt ehhez vannak hozzászokva, így jöttek fel, nekik a terhesség nem betegség. Ok, hogy ezt te nem érted, de itt ez a normális. Más a hozzáállásuk kb mindenhez. Ha te úgy érzed, nem kell biciklizned, akkor ne csináld, de ettől még lehet, ha valaki akarja és az orvos nem tiltja

2018. márc. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!