Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epilepsziás nem tervezett...

Epilepsziás nem tervezett terhességem van, így se gyógyszer-módosításom nem volt, se folsavat nem szedtem, nagyon súlyos a helyzetem?

Figyelt kérdés
Természetesen el kell mennem neurológushoz, de nem tudom mikor fogadnak. Nem tudom mit csináljak már. Tegretolt és Frisiumot szedek, a Frisiumnak magzatkárosító hatás van mivel benzodiazepin származék. A terhesség első 3 hónapjában nagyon fontos lenne hogy ne szedjem, vagy tán el is hadjam. Most nagyon meg vagyok ijedve, mert lehet már késő. :(

2018. ápr. 2. 19:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Már 18 hetes lettem. A Frisimot már csak felével szedem, tehát reggel és este is felet-felet szedek belőle, a Tegretol maradt 1-1 szem. Két neurológussal is konzultáltam, akik azért megnyugtattak. A Frisiumnak valóban lehet magzatkárosító hatással, így olyan 1%-al nő az esély hogy a gyereknél kialakul valaki. Nagyon sok páciensük szedi a gyógyszert, de semmi baja nem lett a gyereküknek. A folsavat viszont szedni kell már terhesség előtt is, de ez nem epilepszához kötött. Remélem nincs nagby baj nálad. Én is azért azt ajánlom hogy konzultálj orvossal. Még annyi,hogy császárt javasolnak epilepszásoknak,mert maga a szülés rohamokat produkálhat. Szoptatni lehet a gyógyszerek mellett is.
2018. júl. 2. 14:32
 12/12 anonim ***** válasza:

Végülis hogy ment a terhesség?

Megörökölte a gyerek a betegséget?

2019. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!