Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tényleg igaz, hogyha nem...

Most tényleg igaz, hogyha nem szedtem terhesség előtt folsavat akkor nagy a valószínűsége hogy beteg gyerekem lesz?

Figyelt kérdés
Én nem értem hogy mi ez a folsavas őrület? Ma is olvastam egy oldalon,hogy azoknál akik nem szedtek folsavat mire megtudják hogy terhesek a folsav szempontjából lényeges fejlődési szakasz már lezajlott és már eldőlt, hogy a baba egészséges-e vagy sem. Namost az emberek elég nagy százaléka itthon is nem tervezett egészséges gyermekeket szült már. Nem gondolom hogy a legtöbb pont folsavat és terhesvédő vitaminokat szedett fogantatás előtt. Régebben meg pláne nem voltak ennyire tudatosak. Most akkor lehet egészséges gyerekem vagy sem? A professzorom amúgy 4 mg-ot ajánlott (nem vagyok vérszegény), de úgy látom a többség szerint az meg már túl sok. Most akkor mi a helyzet? Aggódjak vagy sem? 5 hetes vagyok

2018. ápr. 3. 16:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Rengeteg nem tervezett baba egeszsegesen szuletik, baratnom kislanya is. Illetve sokaknal gond a folsav, ha nem tudja feldolgozni a szervezetuk, es nem biologiailag aktiv formaban szedik (folat). Teny, hogy erdemes tervezett baba elott 3-4 honappal elkezdeni a szedeset, de en ugy tudtam 4-800 mikrogramm eleg, illetve 1200-nal ne legyen tobb.
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
Folsavat viszel be a kajákkal is, szóval azért annyira nem vész a helyzet.Speciel nem szedtem folsavat mikor teherbe estem és teljesen egészséges babám született.Amúgy kérdezd meg az orvosod ő biztos meg fog nyugtatni és kezdj el most terhesvitamint szedni.
2018. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%
Ezelött 40 éve még senki nem szedett a terhesség miatt folsavat és akkor sem volt mérhetöen több betegen született gyerek. Söt rengeteg országban ma sem szednek a terhesek emiatt folsavat, és mégsem magasabb a beteg babák aránya, mint MO-on, éppen ellenkezöleg!
2018. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%
14, rengeteg országban nem is kell külön szedniük, mert a fehérlisztjük eleve azzal dúsított, így minden pékáru tartalmazza emelt dózisban.
2018. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Akik nem szedik azoknak nem lesz beteg nagy valószínűséggel a gyereke, DE akik szedik a folsavat azok gyakorlatilag kihúzhatnak egy rendellenességet a "listáról", ráadásul olyat, amit majd csak a 18-21. heti genetikai UH-n látna az orvos.


Nagyon sok ember (helyesen) eleve szed valamilyen multivitamint, azokban pedig van folsav. Női multivitaminban szinte mindig. Ebből következik, hogy még véletlen terhességek esetében is van esély arra, hogy volt megfelelő folsav az anya szervezetében - pl nálam is ez a helyzet.

2018. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

Jaj már.


Itt nem arról van szó, hogy ha szeded, akkor tuti egészséges lesz/nem lesz velőcsőzáródási rendellenessége, és ha nem szeded, akkor meg tuti lesz...

Ezek KOCKÁZATOK, ESÉLYEK.


Pl. plusz folsavbevitel nélkül minden 650. terhességnél fordul elő velőcsőzáródási rendellenesség, ha meg minden egyes nő szedi, akkor csak minden 1500.-nál vagy 3000-nél. (Pontos számadatokat nem tudok, példákat írtam).

Tehát értelemszerűen ha nem szedsz folsavat, akkor sem biztos, hogy tutira velőcsőzáródási rendellenessége lesz, sőt, igazából jóval nagyobb az esélye annak, hogy nem lesz neki, hiszen csak 1/650 az esélye. De ha szeded, akkor meg még kisebb eséllyel lesz ilyen baja.


"Ma is olvastam egy oldalon,hogy azoknál akik nem szedtek folsavat mire megtudják hogy terhesek a folsav szempontjából lényeges fejlődési szakasz már lezajlott és már eldőlt, hogy a baba egészséges-e vagy sem. "


Ez egy csúsztatás. Nem az dől el, hogy egészséges-e vagy sem, mert egy magzatnak ezer meg egyféle baja lehet, köztük sok olyan, ami nem az első pár hétben alakul ki. Viszont a velőcsőzáródási rendellenességek, amelyeknek a kockázatát a folsav jelentősen csökkenti, azok speciel pont akkor alakulnak ki, mikor még az illető nem tudja, hogy terhes.


Szóval azzal érvelni, hogy "én se szedtem, még se lett velőcsőzáródási rendellenessége a gyerekemnek, ezért hülyeség az egész" meglehetősen nagy butaság.

Pont olyan, mint mikor valaki azzal érvel, hogy "az én anyám is cigizett a terhesség alatt, még sincs semmi bajom".

Nyilvánvalóan nem lesz minden gyerek beteg/fogyatékos/asthmás, akinek az anyja a terhesség alatt bagózott, de bizony nagyobb az esély, mint azoknál, akik meg nem bagóznak.


Ennyi. Ezek a dolgok nem fekete-fehérek, itt nem tutibiztos dolgokról van szó, csak esélyekről, kockázatokról.


Szóval a saját véleményem az, hogy

1. A gyerekvállalásnak tudatos dolognak kellene lennie, és szerintem speciel elég szomorú, hogy itthon a terhességek jó része nem tervezett. Ha pedig már valaki gyermeket tervez tudatosan, ugyan tegyen már meg minden azért, hogy a lehető legjobbat adja a gyermekének. Szóval -ha nem is szed terhesvitamint-, táplálkozzon normálisan, hogy minden vitaminból megfelelő mennyiséget vigyen be, ne dohányozzon, ne drogozzon stb.

Szerintem igen is tudatosítani kellene az emberekben, hogy a terhesség nem egy olyan dolog, amire semmiféle hatásunk nincs, totál sorsszerű, mert ez nem így van. Ha valaki nem akar gyermeket, akkor védekezzen annak megfelelően, ha meg szeretne, akkor igen is próbáljon meg minden tőle telhetőt megadni.

2. Azt viszont nem tartom etikus dolognak, ha elkezdik az olyan nőket riogatni, hogy tuti fogyatékos gyerekük lesz, mert nem szedtek folsavat, akik mondjuk később tudták meg a terhességüket, vagy nem tervezték. Mert ez nyilvánvalóan csúsztatás és felesleges bűntudatkeltés.


Egyébként az ajánlott folsavbevitel terhességben 800 MIKROgramm, napi 4 mg erős túlzás szerintem. De annak, hogy bármi káros hatása van-e ilyen mennyiségű folsavnak, annak utána kellene járnom.

2018. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
A 14-es vagyok: Németországban nem adnak folsavat a terheseknek, söt a lisztben, pékáruban sincs folsav, mert itt tilos az ilyen adalékolás az élelmiszereknél - és mégsincs több fogyatékos gyerek, mint MO-on!
2018. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

18, és ezzel mit akarsz mondani?


Ebben, hogy No.-ban sincs több beteg semmi meglepő nincs, hisz ahogy a többiek is leírták, teljesen felesleges a már terhes nőknek javasolni, mivel csak a fogantatás és a kezdeti sejtosztódás időszakában van a folsavnak (egy bizonyos típusú) rendellenességet megelőző szerepe.

Mo-n pedig elég nagy a nem tervezett terhességek száma, így nem sokat javít az a néhány terhesség, amiből még kevesebben szednek is előre folsavat.


De: azokban az országokban, ahol az élelmiszerhez keverik (Uk, Spanyolország, USA ..) jobb a statisztika.

2018. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
23%

Jót teszel vele,ha szedsz,de attól lesz beteg ha nem szedsz. 30-40 éve mennyi folsavat szedtek szerintetek? Mégis megszülettünk, egészségesen.


1-es meg üzenném,hogy látom nem tanították meg,hogy kismamának nem mondunk ilyet te paraszt.

2018. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%
*nem attól lesz beteg
2018. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!