Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tényleg igaz, hogyha nem...

Most tényleg igaz, hogyha nem szedtem terhesség előtt folsavat akkor nagy a valószínűsége hogy beteg gyerekem lesz?

Figyelt kérdés
Én nem értem hogy mi ez a folsavas őrület? Ma is olvastam egy oldalon,hogy azoknál akik nem szedtek folsavat mire megtudják hogy terhesek a folsav szempontjából lényeges fejlődési szakasz már lezajlott és már eldőlt, hogy a baba egészséges-e vagy sem. Namost az emberek elég nagy százaléka itthon is nem tervezett egészséges gyermekeket szült már. Nem gondolom hogy a legtöbb pont folsavat és terhesvédő vitaminokat szedett fogantatás előtt. Régebben meg pláne nem voltak ennyire tudatosak. Most akkor lehet egészséges gyerekem vagy sem? A professzorom amúgy 4 mg-ot ajánlott (nem vagyok vérszegény), de úgy látom a többség szerint az meg már túl sok. Most akkor mi a helyzet? Aggódjak vagy sem? 5 hetes vagyok

2018. ápr. 3. 16:44
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ha valóban olyan későn lehet csak kimutatni az UH-n (12. héttől), hogy velőcső rendellenessége van akkor azt el lehet vetetni, vagy el is kell vetetni a babát?
2018. ápr. 4. 18:12
 22/23 A kérdező kommentje:

Közben azért utánanéztem hogy mik az esélyek és hogy mi történik ha kiderül a rendellenesség. Egyébként szedtem én multivitamint ami folsavat is tartalmaz nem sokkal a terhesség előtt,de olyan 1 vagy másfél hónapja a fogantatás előtt már nem szedtem.

Mondjuk szerintem ennek nincs jelentősége,mert a folsav vízben oldódó vitamin.

Máskülönben tényleg van sok nő akiknek a folsavat nem is tudja hasznosítani a szervezete.

2018. ápr. 4. 18:30
 23/23 anonim ***** válasza:

"Ha valóban olyan későn lehet csak kimutatni az UH-n (12. héttől), hogy velőcső rendellenessége van akkor azt el lehet vetetni, vagy el is kell vetetni a babát?"


Azt nem tudom, meddig LEHET elvetetni a babát - ezt az orvostól vagy a védönötöl tudod megkérdezni, de olyan NINCS, hogy el KELL vetetni, erre senki sem kényszeríthet egyetlen terhes nöt sem!

2018. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!