Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabétesz lesz vagy túlzásba...

Diabétesz lesz vagy túlzásba vittem a diétát?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok és túlsúlyos, ezért a védőnőm korai ogtt-re küldött. Azt mondta előtte két napig diétázzak. Hát én egy hétig diétáztam, a reggeli szelet teljes kiörlésű kenyeren kívül szinte semmi más szénhidrátot nem ettem. Méregettem napközben a cukromat 4,1-4,5 volt ami ugye alacsony. Az éhgyomri cukrom most 4,5 lett, a terheléses viszont 10,45. Illetve a keton háromszor több mint kellene. Glükóz nincs a vizeletben.
2018. ápr. 9. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki, ez terhességi cukor lesz, de nem szabad megijedni. Ésszel kell diétázni, kb. 150 g szénhidrát naponta 4-5 részletben.
2018. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék aggódást kelteni, de 12 hetesen szerintem ez nem csak terhességi. De ha diéta közben ilyen jókat mértél, akkor nem lesz gond, csak tartani kell. Viszont van egy minimum CH, amit meg kell enni, szerintem mielőbb beszélj orvossal meg dietetikussal erről. Keton lehet emiatt is akár, ha túl keveset vittél be.
2018. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez cukorbetegség. Nem is kicsit.
2018. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!